tüp bebek deneyenler

ada67

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2008
1.525
10
selam ark.lar bende uzun süredir siteyi takip ediyorum ama yeni üye oldum.Geçen ay anatolia da ilk tüp bebek denememizi yaptık ama başarılı olmadı malesef.zaten ondan sonra sitenin sıkı takipcisi oldum.kasımda tekrar deneyeceğiz.insallah olur bu sefer.ama anlamak için gerçekten yaşamak lazımmış bunu yeni anladık.transfer sırasında stresden ve çok su içtiğimden dolayı tam transfer bitiminde birden kusmaya başladım.Doktorumuz Bülent hoca etkileyeceğini düşünmüyorum ama yinede olumsuz bir olay bizim için dedi.sanırımda bundan olmadı denememiz.transfer esnasında narkoz uygulanıyormu yada uygulatan arkadaşlar varmı merak ediyorum.deneyimlerini paylaşırlarsa memnun olurum.

Canım bende son iki denememi Anatolıa da yaptırdım,
ama transfer sırasında narkoz uygulanmadı, sen kendin mi istemiştin?

benim transferlerimide Bülent bey yaptı,
ama sana tavsiyem ikinci denemeyi de aynı merkezde yaptırman,
çünkü her defasında merkez değiştirmek iyi olmuyor,
bol şanslar

teşekkür ederim ayşenur ben ılkınde narkoz yaptırmadım 2 denemede ıstıyorum cunku cok canım yandı 3 ay oncede endometrıozısten amelıyat olmuştum sol taraftan ozellıkle orası acıdı sanırım tansıyonum dustu kusmaya basladım o anda uyursam rahat olurum dıye dusunuyorum merkezden ve bulent hocadan cok memnunum degıstırmeyı dusunmuyorum sen hamılemısın su an sem memnunmusun anatolıadan

ilk tüp bebek denememizde Hakan hoca Hacettepe de iken gitmiştik ve ilk deneme de hamile kalmıştım,
bir kızım var
2007 yılında iki farklı merkeze gittik ama olmadı,
3. denemede Anatolıa da Hakan hocaya gittik olmadı
ama 4. deneme de yine gittik
tekrar merkez değiştirmeyelim diye,

ama ben son denemem de kaliteli emriyo elde edilmesi için
bitkisel bir çok şey yedim içtim,
Rabbimin izni ile hamilelik oluştu çok şükür

ben bu bitkilerden şifa bulduğumu düşünüyorum,
çünkü rahmi hazırlamıştım transfer öncesi ve sonrası için,

dr a bu bitkileri kullandığımı hiç söylemedim,
yalnız son tedavide elde edilen yumurta sayısı ve kalitesini görünce çok şaşırdılar,
sanki ilaçların bir sonucu zannettiler,
tabi bu kısmet
Rabbim ol dedi oldu İnşallah

bende 2 gundur ınternette sıfalı bıtkıler sıtelerıne gırıp duruyorum cunku cok halsızım hemen yoruluyorum zaten 47 kıloyum aslında transferden once cok yorulmustum vucut dırencım çok dusmustu bunlarda olumsuz etkenler tabıı esıme balmı yesem cevızmı ıyı olur deyp duruyodum sabahtan berı aysenur ne yedın banada yazarmısın lütfen

merhaba canım kuru inciri kaynatıp sabah akşam suyunu iç birde pekmez ye pekmez halsizligini giderir hemde kanlandırır kuru incirde yumurtaları arddırırmış güçlendirirmiş cevizden balda ye halsizliyin gider

tesekkurler kavakyellerı sen hamılemısın bu kurlerı sen uyguladınmı faydası oldumu

yok ben hamile degilim iki defa tüpbebek yaptırdım olmadı ben devamlı yiyorum sana yardımcı oldumsa ne mutlu bana inşallah faydasını görürsün

sagol canım ılk ısım bu küre baslamak olacak sen nerde yaptırdın tup bebek denemenı

yok canım ben 3 yıllık evlıyım 1 yıldır ıstıyoruz olmadı endometrıozısten amelıyat oldum yumurta rezervlerım azaldıgı ıcın tüp bebek onerdıler zaten amelıyat old tarafta 1 tane yumurta olustu oda gelısmedı sag taraftan 3 tane topladılar 2 sı cok guzel gelıstı ama tutunamadılar meleklerım

a.s.a.s.
selam ark.lar bende uzun süredir siteyi takip ediyorum ama yeni üye oldum.Geçen ay anatolia da ilk tüp bebek denememizi yaptık ama başarılı olmadı malesef.zaten ondan sonra sitenin sıkı takipcisi oldum.kasımda tekrar deneyeceğiz.insallah olur bu sefer.ama anlamak için gerçekten yaşamak lazımmış bunu yeni anladık.transfer sırasında stresden ve çok su içtiğimden dolayı tam transfer bitiminde birden kusmaya başladım.Doktorumuz Bülent hoca etkileyeceğini düşünmüyorum ama yinede olumsuz bir olay bizim için dedi.sanırımda bundan olmadı denememiz.transfer esnasında narkoz uygulanıyormu yada uygulatan arkadaşlar varmı merak ediyorum.deneyimlerini paylaşırlarsa memnun olurum.

merhaba arkadaşım benim ilk denememde şimdiki denememdede genel anestezi alarak transferim yapıldı transferde ek ücret vererek anestezi alabiliyosun benim için sitres olayı olmuyo kendimi yatakta buluyorum herşey olmuş bitmiş oluyo. ben görmiyim hissetmiyim en iyisi.:teselli:dün transfer için gittiğimizde odada beklerken bi bayan bilmiyormuş anestezi alabileceğini baya rahatsızlanmış su içmekten birazda ağrısı vardı sanırım.dedim ben bunu tercih ediyorum tüh falan dedi baya pişman olmuştu böyle bişeyden haberi olmadığı için.bende anatolia ya gidiyorum hakan hocaya.anesteziyi tavsiye ederim:a015:

angell cok tesekkur ederım canım o kadar stres yapmıstımkı yıne aynı seyı yasıyacagım canım yanacak buda sonucu olumsuz etkıleyecek dıye pekı hemen kabul edıyolarmı benım dr um bulent hoca bız talep ettıkten sonra olmaz demezler herhalde senın kacıncı denemen hepsını anatolıada mı yaptırdın

:teselli:
angell cok tesekkur ederım canım o kadar stres yapmıstımkı yıne aynı seyı yasıyacagım canım yanacak buda sonucu olumsuz etkıleyecek dıye pekı hemen kabul edıyolarmı benım dr um bulent hoca bız talep ettıkten sonra olmaz demezler herhalde senın kacıncı denemen hepsını anatolıada mı yaptırdın

yok canım bu senin isteğin.benim ikinci denemem ikisinide anatoliada yaptırdım ilki şubat ayında dış gebelikle sonuçlanmıştı ikincisinide işte bu ay yaptırdım.cmrtsi tranfer yapıldı şuan beklemedeyim.benim ilk denememde bi ultrasona girdiğimde baygınlık yaşadım tansiyonum baya bi düştü serum falan taktılar sonra hemşireler not alalım transferinde anestezi yapılsın dediler biraz pisikolojik acıya dayanamıyorum sanırım.muhasebeye çok az bi ödeme yapıp anastezi altında olabiliyosun transferini.yumurta toplama günümde bi bayanla karşılaşmıştım normal ultrasonuna girmek için anestezi alıyomuş herseferinde düşün yani benden daha korkanlar var.hatta bana sordular bu transferde neden bunu tercih ettiğimi bende ya ben dayanamam bayılıp naparım cevabını verdim .tamam dediler.uyuturkende güzel şeyler düşün diyerek teselli ettiler.sende rahat ol bunları takma kafana şimdiden herşeyin hayırlısı nı diliyorum.

saol canım beni çok rahatlattın bu konuda tavsiyeye çok ihtiyacım vardı.seninde mutlu haberlerini inşallah en kısa zamanda alırız.çok teşekkür çok moral oldu bana

Canım bende son iki denememi Anatolıa da yaptırdım,
ama transfer sırasında narkoz uygulanmadı, sen kendin mi istemiştin?

benim transferlerimide Bülent bey yaptı,
ama sana tavsiyem ikinci denemeyi de aynı merkezde yaptırman,
çünkü her defasında merkez değiştirmek iyi olmuyor,
bol şanslar

Merhaba arkadasim.Sana bisey danisacagim.Ben 4 mikro yaptirdim ve hepsi negatif.Ilk iki denemede embryolar 1. kaliteydi son ikide embryoda fragmantasyon var dendi.Ankaradaki max teknolojisini uygulayan merkezi biliyormusunuz.Kokultur uygulaniyor mu Ankara da.Ben Izmir i bitiriyorum galiba.Ya Ankara ya Istanbula karar verecegim.Ankarayi dusunmemin sebebbi Medyada bu ara cok sik max miknatisla sperm secme yontemi anlatiliyor.Bundan dolayi.Bilgin varsa yardimci olurmusunuz

benim eşimde problem max yöntemini uygulayan merkez maya tüp bebek merkezi benim eşime uygulandı bozuk spermler düzeliyor daha kaliteli embriyolar oluşuyor

benim eşimde problem max yöntemini uygulayan merkez maya tüp bebek merkezi benim eşime uygulandı bozuk spermler düzeliyor daha kaliteli embriyolar oluşuyor

Merhaba arkadasim
Sizde Ankara dami tedavi oldunuz, sonuc ne oldu.Bu merkezi tavsiye edermisiniz

X