Ablamın hafızası nasıl düzelecek hiç bilmiyorum.

calikusumuz

Aklım egede kaldı......
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2007
3.336
8
49
Merhaba arkadaşlar benim sorunum şöyle; ablam bundan yaklaşık 9 ay önce çok ağır bir trafik kazası geçirdi.
Kelimenin tam anlamıyla ölümden döndü. Karşıdan karşıya geçerken 130 km hızla giden bir araç çarptı ve
hastanede elektro şok vs uygulanarak hayata geri döndü. Uzun bir zaman hastanede yattı ameliyatlar vs derken.
Şimdi halihazırda yürüyemiyor. Ama yürüyeceğine dair dr ların söylediği çok olumlu şeyler var.
Yani fiziksel olan sorunları ameliyat ve tedavilerle aşıyoruz. Ancak asıl problem psikolojik olanı abllamın kaza sonrasında şuuru
tamamen kapanmıştı uzun bir sürede öyle kaldı beni bile tanımadı hiç.
Hani türk filmlerinde olur ya araç çarparda kişi hafızasını kaybeder bana hep filmlerde olur gibi geliyordu ama biz bunu birebir yaşadık.
Dr lar bize fotoğraflardan yardım almamızı söyledi eskiye dair resimleri vs gösterdik bir kısmını biraz hatırladı.
Ama gelgelelim bir türlü eskisi gibi olmuyor hiçbir şey.
Hala bakışları, mimikleri herşeyi çok korkak, kendine olan güveni hiç yok en kötüsü de hayatındaki pek çok önemli şeyi bile
hatırlamıyor anlatırken hatırlıyor ertesi gün sorduğumuzda yine birşey yok. Psikolog ağrı şoku yaşadığını zamanla düzelebileceğini
ama %100 eskisi gibi olamayacağını söyledi bu durum bizi çok üzüyor
ne yapacağımızı hiç bilemiyoruz.
Ablam henüz 38 yaşında ve devlet memuru zaten işinede devam edebilmesi için
bu durumun düzelmesi gerekiyor o ayağa kalkıp yürüdüğünde çalışacağım heyecanıyla bekliyor.
Acaba hiç başından veya yakınlarınızdan böyle bir durum yaşayan veya bu konuyla ilgili bilgisi, fikri olan arkadaşlar varsa yazarlarsa çok sevinirim.

Son düzenleme:
X