Saç Rengi ve Saç Boyama Saça Hint Kınası ??

Charm

Whats up ?
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2007
10.881
24
Merhaba Arkadaslar..
Daha onceden sacıma sıyah hınt kınası uygulamıstım ve cok guzel bır sıyah elde etmıstım..
tenımde beyaz oldugu ıcın guzel olmustu baya.. yalnız kına uyguladıgım zamanlarda sacımda dokulme vardı baya seyreklesmıstı.. ama kınadan mı yoksa vıtamınsızlıkten vs sebeplerden mı onu bılmıyorum.. bı sure bioxcin sampuan kullandım saclarım formunu buldu dokulmesı kalmadı ve gurlestı.. a.s
sımdı tekrar sacımı hınt kınasıyla sıyah yapmak ıstıyorum ancak kına saçı dokuyormu yoksa o zaman oylemı denk gelmıstı bılmıyorum.. fisfisfis

hınt kınası sacı dokuyormu bılgınız var mı bu konu hakkında ?.. :uhm:

Son düzenleyen: Moderatör:
kına kafa derısındeki gözenekleride tıkadıgı için hava almayan saç derisi halıyle saçı dökmeye başlıyor.heleki hint kınasının içine ziftte karıştıyorlar daha koyu olsun dıye.

saçı beyazlattığını duymuştum bende kahküllerime denemiştim ve beyazlaştılar. yaşım 21 fekat saçımın önünde 20 tel kadar beyaz var

Bence direk kınaya sucu atmamak lazım çünkü boyalardada çok miktarda amonyak var(boyaya göre kıyasla) vitamin eksiklikleride olabilir arkadaşım yadaa stres filan bunlarda sebep, saçını yıkarken krem kullan

hint kınası saç derisindeki gözenekleri tıkıyor o yüzden saç dökülmesine sebep olabilir

bende gelecek ay hint kınası yapmayı düşünüyorum canım. boyadan saclarım cok inceldi. bence boyanın yaptıgı etkilere kıyasla kınanın dökme oranı daha azdır.

Kınayı denemeyin sakın kimse akmaz demiş ama benim yarısı aktı yarısı siyah oldu garip bişey çingene gibi... Ama eğer akmazsa güzel oluyor diyebilirim ama normal boya daha mantıklı.

hint kınası hakkında hiç olumlu bir şey duymadım zaten kullanmayın bence

hiç tavsiye etmiyorum, bir arkadaşım lisedeyken kızıl kına yapmıştı rengi çok güzeldi ama çok yıprattı saçını, bir arkadaşım da siyah hint kanısı yaptı tıpkı senin gibi, saçları keçe gibi olmuştu çok kurutuyo saçı bence, hele kına kullanırken şampuan hiç kullanmamak lazım die biliyorum, bol bol saç kremi kullanmazsan mahfeder saçı, o da mantıksız. ille boyuycam diyorsan bitkisel boyalarla daha iyi sonuç elde edersin yerimseniben

bnde saçıma kızıl hint kınası yaptım hiç pişman değilim harika bir renk ve saglıklı saclar elde ettim bn lokman hekimden aldıgım leaf life diye tamamen bitkisel içerikli bir kına seti kullandım hint kınası diye yazıyodu ama rengi yeşil ve bizim kınalar gibi kokuyodu:)))

hiç tavsıye etmıyorum hint kınasını siyah hint kınası yapmştım lisedeyken hiç bir şekilde çıkmadı saçımdan uzayana kadar ve kuruttu yıprattı en sonunda oryalle açtırdım ama çok yıprandı saçım siyah boya bıle açması daha kolay

bnde saçıma kızıl hint kınası yaptım hiç pişman değilim harika bir renk ve saglıklı saclar elde ettim bn lokman hekimden aldıgım leaf life diye tamamen bitkisel içerikli bir kına seti kullandım hint kınası diye yazıyodu ama rengi yeşil ve bizim kınalar gibi kokuyodu:)))

Canım Leaf Life ı araştırıyordum ben de. Diğer renklerinden nasıl sonuç elde edildiği hakkında bilgin var mı? Bir de lokmanhekim sitesinde gönderi ücreti ne kadar oluyor? Cevaplarsan çok sevinirim :)

X