Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesine karşı saf zeytinyağı sabunu

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

qamzeLi

pamuşum
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2008
491
0
kızlar saçlarım çok cansız ve dökülüyor.kırlangıçın saf zeytinyağlı sabununu aldım kullanmadan önce sizlerden fikir almak istedim.kullananlar var mı aramızda?önerilerilerinizi bekliyorum... kaydirigubbakcemile2

kızlar saçlarım çok cansız ve dökülüyor.kırlangıçın saf zeytinyağlı sabununu aldım kullanmadan önce sizlerden fikir almak istedim.kullananlar var mı aramızda?önerilerilerinizi bekliyorum... kaydirigubbakcemile2

Canim bence sacina hic sabun surmesen daha iyi, cunki sabun sacin tum gereken yaglarini alip goturuyor..

bende zeytinyağlı sabun kullanıyorum ardından diplere asla gelmicek şekilde saç kremi sürünce sertlik falan olmuyo kesinlikle ve tertemiz oluyo saçların ayrıca zeytinyağlı sabun şampuanlara göre çok daha faydalı saçı temizlerken besler hatta oyüzden okadar gıcır gıcır olur temizlikten yanii tabi saç kremi sürünce (diplere asla gelmesin kötü bişe olcagından değil çabuk yaglanır) sorun kalmıyo için rahat olsun canım..:eek:

şampuan hiç kullanmıyormusun canım?bir de saçların kuru mu yağlı mı senin?
saç dökülmen varmıydı senin de?
ay ne çok sordum kaydirigubbakcemile3

Şuan kullanıyorum ondan ama vücudum için, saçım için değil.

Hani saftır, şöyledir böyledir, daha iyidir dedim, saçıma kullandım, mahvetti. Kalıp hâlinde, sert, yapışkan gibi olmuştu saçlarım. Hiç mi hiç tavsiye etmem.

Bende vucudum icin kullaniyorum sacimada kullanmistim ama yapis yapis yapmisti aritamadim bir turlu simdi sampuan kullaniyorum

merhaba ben de foruma yeni katıldım,
geçen yıld ogum yaptım -hamileliğim boyunca demir hapları aldıgım için problem yoktu hatta saçım çok gürdü ve şuan saçım çok güçsüz zayıf ve dökülüyor .
Geçen gün (cuma) tv de bir sabah programında Saraçoglu diye bir profesörü dinledim saçdökülmesine kaynatılmış lavanta suyu öneriyor haftada en az 2 defa.her yıkamadan sonra 1tatlı kasıgı lavantayı 750ml suda kaynatıkktan sonra saçınıza friksiyon yapınız diyor (masaj) ve 2ci yıkamadan sonra hmen fark edeceksiniz dökülme duracak dedi .......ben de denemeyi ve hatta bu aksam iş çıkışında lavanta almayı düşünüyorum. eger linkini bulabilir isem gönderirim.
2.ayrıca eger erkek tipi dökülme var ise demişti bol bol taza nane tüketiniz ...(erkeklik hormonu testtestronu düzenli çalıstırıyormuş)..........

belki saç tipinden kaynaklanıyodur canım cok kuru falansa..:uhm:
evet saç tipindendir büyük ihtimalle en iyisi deneyim ben rapunzel sağol.
bir de kimi kullananların saçı 1 ay içinde ancak alışıyormuş yani 1 aydan sonra dökülme duruyormuş.

Ben bir aydan fazla kullanmistim sabun ama tabi saclarim boyali oldugu icin kotu sonuc vermis olabilir dokmeyi azaltiyor sonucta sampuanlardaki gibi bir suru kimyasal madde yok icinde bir cok tanidigim var sadece sabunla yikayan cok saglikli parlak saclari olan bende ise yaramadi ama umarim senin icin iyi olur

teşekkür ederim bugün ilk defa denedim saçı baya sertleştiyo ayrıca kreme ihtiyaç duyuyo gerçekten.umarım işe yarar.

bende kullanıyorum sabun dökülmeme için ama sonra şampuanlıyorum kermliyorum yoksa öldür allah açılmaz böylede etkilimidir?
birde kullnana varsa lütfen daha çok bilgi istiyoruz...

bende önce ilk halis zeytinyağlı sabunla sabunluyorum sonra 1 kerede şampuanlıyorum keçeleşmesin diye. o zaman muhteşem oluyor saçlarım :) hem güzel kokuyor, keçeleşmiyor hemde sağlıklı oluyor. ben böyle çözüm buldum:) sırf şampuan kullanmaktansa böylesi daha iyi...

Canim bence sacina hic sabun surmesen daha iyi, cunki sabun sacin tum gereken yaglarini alip goturuyor..

Bu cümleyi çok ters kullanmışınız , Asıl Şampuan Saç derisindeki saç köklerinin ihtiyacı olan Yağ dengesini şampuan temizliyor kiri pası alıyor derim neden mi _ SLS sodyumlar yüzünden, Şampuan zararlı Şampuan zararlarınıda bak burdan okuyabilirsin

xxxxxxxx

Şuan kullanıyorum ondan ama vücudum için, saçım için değil.

Hani saftır, şöyledir böyledir, daha iyidir dedim, saçıma kullandım, mahvetti. Kalıp hâlinde, sert, yapışkan gibi olmuştu saçlarım. Hiç mi hiç tavsiye etmem.

Kadınlarda sabun kullanmak çok zordur , kalıntı kalabilir Çok iyi durulanması gerek , Doğal içerikli şampuan kullanın , Veya İçindeki Kimyasal zararlı ürünleri Çamterebetini ve benzeri ürünlerle hafife indirn.

Son düzenleyen: Moderatör:
X