Gebelikte ilaç kullanımı !!!

mexx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2008
117
2
43
Arkadaşlar ben 8 haftalık hamileyim ve son 1 haftadır nezle olduğumdan dolayı evde istirahat ediyorum. Doktor daha yeni hamile olduğum için bana herhangi bir ilaç vermedi. Sadece bol bol ıhlamur içmemi ve istirahat etmemi söyledi. Ben de doktorun dediğini yapıyorum ama hiç bir değişiklik olmadı. Normal şartlarda almam gereken gıdayı bile alamıyorum. Kendim için değil de bebeğim için endişeleniyorum. Umarım bebek açısından kötü bir etkisi olmaz.
Acaba böyle bir durumda çabuk düzelmek için herhangi bir ilaç kullanılamıyor mu? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

canim sakin ilaç kullanma bol bol taze meyve suyu iç, iyi beslenememen ise hamileliğin henüz çok yeni olduğu için bebeğine hiç bi zarari olmaz bu ararda bsana iyi ghelecek bi karişim söyhliyeyim,1 yemek kaşiği bal ve yarim limonu cezvede isit çok fazla pişirme bal vlimon birbirinr karişsin yeter sonra bu karişimi bira soğuduktan sonra ilik bi şekilde iç boğazina ve halsizliğine çok iyi gelir ben ne zaman hastalansan bunu içerim inşalalh sanada iyi gelir. Geçmiş olsun canim.

canim sakin ilaç kullanma bol bol taze meyve suyu iç, iyi beslenememen ise hamileliğin henüz çok yeni olduğu için bebeğine hiç bi zarari olmaz bu ararda bsana iyi ghelecek bi karişim söyhliyeyim,1 yemek kaşiği bal ve yarim limonu cezvede isit çok fazla pişirme bal vlimon birbirinr karişsin yeter sonra bu karişimi bira soğuduktan sonra ilik bi şekilde iç boğazina ve halsizliğine çok iyi gelir ben ne zaman hastalansan bunu içerim inşalalh sanada iyi gelir. Geçmiş olsun canim.

Çok teşekkür ederim. Bal ve limonu ayrı ayrı kullanıyordum. Epey uzun süredir hergün kaşıkla bal yiyordum zaten. Hastalığımdan dolayı limonu da sıkıp içtim. İyi olmak için elimden ne gelirse yaptım. Ama öyle ya da böyle bir haftadır hasta yattım evde :KK43: Nezlenin minimum geçme süresi var sanırım :) Dediğin gibi karışımlı halini de deneyeceğim.
Tekrar teşekkürler..

geçmiş olsun arkadaşım. dediğin gibi nezle ve gribin geçmesi için zamana ihtiyacın var. ilaç da kullansan hemen geçmeyecek, o zamanı beklemen gerekecek zaten. kaldıki hamilesin, sakın kullanma. ben çok şiddetli baş ağrıları çekiyorum ve dr.um da uygun bir ağrı kesici verdi ama yine de kullanmıyorum. çatlaklar için krem bile kullanmamaya karar verdim. badem yağı sürücem. sonuçta o kozmetik kremlerin içinde de kimyasallar var. napalım dayanacaz artık. sağlıkla kucağına alırsın inşallah bebeğini.

sıcakken boğazın için daha etkili olur bal limon karışımını mutlaka dene

Geçmiş olsun... Elinden geldiğince ilaç kullanmamaya çalış... Doğal yollarla geçer inş..

Canım dr o ilaçları sana hamile olduğunu bilerek yazdıysa içmen gerekli zaten genelde gebelikte kullanım kategorisi c olan ilaçları yazar hamilelikte dr lar onunda yarar zarar ilişkisine bakarak yazar tereddütsüz kullan ilaçlarını.
GEÇMİŞ OLSUN

Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim. Tüm sıkıntılar bebiş için. Çok değişik bir duyguymuş. Asıl kucağımıza aldığımızda gerçek annelik duygusunu tadıcaz ama şimdiden kendimizi hep ona göre planlıyoruz.
Allah herkese nasip etsin.

mexx slm canım... düne kadar bende senin gibiydim ve daha dün hafif toparlamaya başladım... ama günde 3-4 defa limon kaynatıp içtim sürekli mandalina falan yedim... hava serinledi üşütmemeye dikkat ettim... limn mandalina portakalda çıktı sanırım portakal bunları ne kadar bol tüketirsen ve ne kadar bol ılık su içersen o kadar iyi senin için... ateşin olmadığı sürecede bebeğe zararı yok ama ateşinin olmamasına dikkat et... doktorum öyle dedi bana.... geçmiş olsun canım

X