sizce en iyi mama hangisi?

melikem

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2007
73
6
43
sizce en iyi mama hangisi?a.s.Ben milupa aptamil veya milumil alıyorum bebişim de beğenerek yiyor siz ne önerirsiniz?

aptamil diye biliniyor canım ama bizim dr umuz sma önermişti...
ve kızım sadece onunla doyup rahat uyuyordu...
aptamil,smilac da denedim ama bizde işe yaramadı...

dr umuz aptamıl ya da sma onermıstı sma anne sutune en yakın mamaymıs ıkısınıde denedık sma yı daha cok sevdı kızım

biz önce aptamil alıyorduk kızım 30ml zar zor içiyordu, ilk başta nedense değiştirmek aklıma gelmedi kızım iştahsız diyordum 3. kutudan sonra anne sütüne en yakın formülün SMA olduğunu duydum onu aldım kızım şapur şupur içiyor maşallah :)

similac,aptamil ve sma. aptamilin sindirimi similac'a göre daha kolay lif takviyeli olduğu için ama sma en iyisiymiş,fiyatı da diğerlerine göre daha yüksek zaten :KK43:

SMA dünya markası ve çok eski bir mama diğer bütün mamaları denedikten sonra hiçbirini ağzına koymayan sıpam SMA yı beğendi :KK66:

herkes de sma mı kullanıyor ne.aptamil kullanıyoruz.sorunsuz içiyordu.ek gıdalara başladık biraz.artık pek almak istemiyor biberonu.aptamilden mi bıktı diye düşünüyoruz bazen.sma mı denesek acep.

bence de canım sen sma bi dene rengi bile sapsarı sanki yalı gibi ben ilk kızımdada bu kızımdada sma kullanıyorum
bi tanıdıgımız herobaby lactum önermişti bi kutu aldım ama pek beyenmedi sanırım zaten sma ya gecicektim
ilk kızımda 4 ay aptamil kullandım başta ama coook kabız oldu yavrum resmen makatı kanıyodu

smilac çok iyi bir mamadır ama kabızlık yapar..
bence milupa ..bi çok çeşidi de var..bebeğine göre

merhabalar... biz herobaby lactum kullanıyoruz... gayet güzel içiyor minnoşum... memnunum... hemde kabızlık yapmıyor... anne sütü aldığı zaman ki gibi zıvık yapıyor:)

bizde SMA kullanıyoruz,SMA eczanelerde bulunuyor,yada denk gelirse bazı büyük marketlerde..oda bir veya iki tane..aldın aldın birdahikine bulamayabilirsin..
sırf bunun için heryerde var diye milupa alıp denedim ama kızım içmedi,bizde şimdi 2 şer 2 şer SMA alıyoruz:).

bizde SMA kullanıyoruz çok memnunuz sadece bir sıkıntısı dışında;SMA eczanelerde bulunuyor,yada denk gelirse bazı büyük marketlerde..oda bir veya iki tane..aldın aldın birdahikine bulamayabilirsin..
sırf bunun için heryerde var diye milupa alıp denedim ama kızım içmedi,bizde şimdi 2 şer 2 şer SMA alıyoruz:).

Ankara'da SMA kullanan anneler METRO Gross markette şuanda 15.65 YTL mama indirimde yani aklınızda olsun. Piyasada hep 20den aşağı değil :KK66:

bende sma ile büyümüşüm annem öyle diyor:)) kızım da 4 ay sma kullandı ,sonra duydukki(eşim reprezant) en iyisi bebelac hala bebelac kullanıyoruz , ama doktorların asıl savunduğu teori şu, BÜTÜN MAMALAR AYNI ÇÜNKÜ AYNI AMACI GÜDÜYOR,ÖNEMLİ OLAN BEBEĞİNİZİN BÜNYESİNİN VERDİĞİ TEPKİ.

X