adet gecikmesinin sebeplerini bilen varmıııı ***??

I

ikra_

Ziyaretçi
selam hanımlar ... gebe olduğumu düşünüodum ama yaptığım iki testte negatif çıktı gerçi kan testini gecikmeden fortel isimli testide 1 gün gecikmeyle yaptım acaba adet gecikmesinin başka sebebi olabilirmi diye düşünüorummm fikri olan tüm bayanlardan cevap bekliorum :roflol:

sende bendensın anlasılan :)testler negatıf ama regl yok ortada ...gunlerdır ınternette arastırıyorum bende şimdi arkadaslar ac karnına testı tekrar uygulamamı olmazsa kan testı yaptırmamı tavsıye ettıler .. adet gecıkmesını mevsımler psıkolojık vss bır suru nedenı varda tabı en basta gebelık..
benım hıc gecıkmem yada duzensızlıgım olmadıgı ıcın bu ay 14 unde olmam gerekıyodu nerdeyse hala yok benımde

selam hanımlar ... gebe olduğumu düşünüodum ama yaptığım iki testte negatif çıktı gerçi kan testini gecikmeden fortel isimli testide 1 gün gecikmeyle yaptım acaba adet gecikmesinin başka sebebi olabilirmi diye düşünüorummm fikri olan tüm bayanlardan cevap bekliorum :roflol:
sterse bağlı olarak adet geckmesi çok görülüyor canım ayrıca iklim etkenide çok büyük sıcak havalar adeti çok öne çekerken soğuk havalar bazen geciktirebiliyor herşey olabilir Rabbim gönlüne göre versin arkadaşım a.s.

ayyy amiiinnnnnnnnnnn ... ay tek stresim buara bebek arzusu ... bnmde hiç gecikmez adetim gününde inanılmaz sancılarla gelir hepimize ALLAH nasibbb etsin bgn artık testler yüzümü güldürünce doktora gitmeye karar verdim dua edin bana .. umarım müjdeli haberi verebilriimmmm :KK43:

bende adetiin hiç şaştığını bilmem ama geçen sene 40. gün adet oldum....sebebide stresti bayanlar...stres hava değişimi mevsim değişimi bunlara hep sebep oluyo...bebek sahibi olmaya çalışmak bile çok stresli bi iş...en iyisi biraz daha relax olabilmek...

evet ama nasıl napabilirki kendimizi düşünmeden alamıyoruz biraz daha rahat olsak iyi olacak ama nekadarda kendimi başka seylere versem olmuyor yapamıyorum düşünmeden arkadaşlar kıst de adeti geçiktiriyor benim 15 gelmedi doktora gittim kıst oluşmuş engelleyen oydu...

ayın 14 de adet olmam gerekiyordu tam 9 gün geçti ve bende hiç bi şey yok offffffff çok sıkıntı yaptım niye olmuyo

sende bendensın anlasılan :)testler negatıf ama regl yok ortada ...gunlerdır ınternette arastırıyorum bende şimdi arkadaslar ac karnına testı tekrar uygulamamı olmazsa kan testı yaptırmamı tavsıye ettıler .. Adet gecıkmesını mevsımler psıkolojık vss bır suru nedenı varda tabı en basta gebelık..
Benım hıc gecıkmem yada duzensızlıgım olmadıgı ıcın bu ay 14 unde olmam gerekıyodu nerdeyse hala yok benımde

sitresden yada o ay herhangi bir ilaç kullandıysanız gayet normal gecikmesi

sende bendensın anlasılan :)testler negatıf ama regl yok ortada ...gunlerdır ınternette arastırıyorum bende şimdi arkadaslar ac karnına testı tekrar uygulamamı olmazsa kan testı yaptırmamı tavsıye ettıler .. adet gecıkmesını mevsımler psıkolojık vss bır suru nedenı varda tabı en basta gebelık..
benım hıc gecıkmem yada duzensızlıgım olmadıgı ıcın bu ay 14 unde olmam gerekıyodu nerdeyse hala yok benımde

canım bende senin gibiyim.normalde şu yaşıma kadar asla gecikme yaşamadım.geçen yaz gonaphene ile hamile kalmayı denedim ama başaramadım.bu ay uzun bi aradan sonra ilk defa klomen+pregnyl kullandım.yumurtam da çatlamıştı oysaki..17 şubatta olmam gerekiyodu hala beklemedeyim.stresten olabilir dicem de çok da rahattım oysaki..
benim doktorum gecikme için bi neden olmadıgını ve tıbbi olarak martın 17-20 sine kadar beklememiz gerektiğini söyledi.neden beklememiz gerektiğini bilmesem de bekliyoruz işte :)bende de gebelik çıkmıyo kanda idrarda vs. vs..

bıktım artık hep düzensiz adet olmaktan
kafayı yiycem yaaa:eek:klava: :eek:klava:

sormayın kızlar benim adetim geçeli nerdeyse bir ay olacak..ne yapacağımı bilmiyorum..hamilelikten vazgeçtim adetlerim düzelsin başka bişey istemiyorum..psikolojim bozuldu yaaa..senağlama-tatlicadiarzu-

sormayın kızlar benim adetim geçeli nerdeyse bir ay olacak..ne yapacağımı bilmiyorum..hamilelikten vazgeçtim adetlerim düzelsin başka bişey istemiyorum..psikolojim bozuldu yaaa..senağlama-tatlicadiarzu-

ahh be canım benimde benimdesenağlama senağlama senağlama senağlama

canım sebep o işte psikolojinin bozulması ve stres

Yalancı Gebelik özellikle bir bebek sahibi olmak isteyen bayanlarda görülür.. Bu psikolojik bir şeydir. Adet gecikmeside dahil çoğu gebelik belirtileri gözlenir. Lütfen bu konuyu kafanıza takmamaya ve hassas olmamaya çalışın.. En uygunu iyi bir kadın doğum uzmanına gitmeniz. Adet gecikmesi bazı hormanal bozukluklarında belirtisi olabiliyor.

Benim de 7 gün oldu gecikme...Hamile olmadığıma adım kadar eminim..Adetlerim genellikle düzenlidir...Bir kaç gün daha beklicem..Değilse dr gidecem..Yine de ne olur ne olmaz eczaneden test aldım..Üst üste 2 gün test yaptım...Tam beklediğim gibi negatif çıktı :) 2 küçük çocuğum var ve şu an için başka çocuk isteğim de yok..Ama hamilelik olsa da aldırmam zaten...

X