Menopoz Erken menopoz tehlikesi olup hamilelik için uğraşanlar,

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

pelin_74

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2008
184
0
yumurta rezervlerinde ciddi bir azalma teşhisi yani erken menopoz tehlikesi olan bayanlar hamile kalmak için neler yapıyorsunuz, bitkisel yada doktor kontrolünde ne tür tedaviler uyguyorsunuz?

yaş 34 fsh 10 ile 12 arası, ama muaynede yumurta rezervlerinde ciddi azalma var.sende nasıl?

benim yaş 27 benimde11 lerde fsh ama benim ultrason da durum iyi yani hiç bi dr. azalma var falan demedi ama 3 senedir de hamile kalamadım
peki tedavi olarak ne önerdi dr.

Benim de fsh 45-60 larda doktor cyclo verdi onu kullaniyorum elevit ,folbiol asit 5mg ve bebe aspirini ben birde hayit tohumu içiyorum 3 gündürde incir kürünü uyguluyorum yumurtalarin kalitesini artiriyormuş yaşim 32

benim yaş 27 benimde11 lerde fsh ama benim ultrason da durum iyi yani hiç bi dr. azalma var falan demedi ama 3 senedir de hamile kalamadım
peki tedavi olarak ne önerdi dr.

3-4 kez yumurta takibi yaptırdım herşey normal demişti doktor enterasan bir şekilde son ay ortaya çıktı.hızlı bir şekilde bir iki aşılama yapıcam ve tüp bebeğe geçicem.aslında fsh ın 10 un üstünde olması pek istenen bir durum değil ama ultrason muaynesi aslolan yani doktorun farkederdi öyle olsa.aşılama denedin mi hiç?

Benim de fsh 45-60 larda doktor cyclo verdi onu kullaniyorum elevit ,folbiol asit 5mg ve bebe aspirini ben birde hayit tohumu içiyorum 3 gündürde incir kürünü uyguluyorum yumurtalarin kalitesini artiriyormuş yaşim 32

bende günde iki kez hayıt,çörekotu bal karışımı, arada civanperçemi aslanpancesi çayı içiyorum, ace selenyum, folic asit 400 alıyorum. incir kürünü bende duydum.mucizevi bir kür diyorlar önümüzdeki ay onu kullanıcam.yeni mi başladın kullandıklarının işe yarayıp yaramadığı konusunda düşüncen oluştumu?inşallah enyakın zamanda hamile kalıcaz.
ha birde ben akşamları ayaklarımı sıcak suya sokup çıkarıp şoklama yapıyorum ve karınıma termofor koyuyorum işe yarıyor diyorlar,düzenli adet oluyor musun?

kıslar şu incir kürünü banada anlatsanıza ben kemancı yine annemin niki açık kalmıs:)))))

Yeni başladim incir kürüne bugün 4 gün oldu.işte.inş. Işe yarar doktor benimde ultrasonda 2 tane folikül gördüğünü söyledi.ama ebatlarini bilmiyorum.incir kürü 8-9 tane kuru inciri yarim litre 7-8 dak.suda kaynatiyorsun 1 havuçta koyabilirsin.koymayanda var.kafana göre takil. Ondan sonra bu suyun yarisini sabah kahvaltisindan sonra diğer yarisinida öğlen yemeğinden önce içeceksin 21 gün bu kürü yapacaksin.başlama tarihi ben hemen başladim.hayitin tabiiki faydasi vardir.ben birde civanperçemiyle banyo yapiyorum.3 saat suda bekletiyorum civan perçemini ve 15 dakika 0 suda oturuyorum.o şekilde kullaniyorum kasiklarima sicak soğuk su şoklama yapiyorum.geçen gün yengem şey dedi.ben 50 yaşima geldim hiç kadin hastaliklarindan çekmedim.çünkü ayaklarimi hep sicak tuttum.kesinlikle ayağima patik giyerim.bence ayaklarida üşütmemek çok önemli

3-4 kez yumurta takibi yaptırdım herşey normal demişti doktor enterasan bir şekilde son ay ortaya çıktı.hızlı bir şekilde bir iki aşılama yapıcam ve tüp bebeğe geçicem.aslında fsh ın 10 un üstünde olması pek istenen bir durum değil ama ultrason muaynesi aslolan yani doktorun farkederdi öyle olsa.aşılama denedin mi hiç?

1 kere aşılama denedik canım geçen ay ama olmadı tüp bebek düşünüyoruz ama biraz ara verelim dedik 3ay falan dr. konuştuk verebilirsin sakıncası yokdedi bu arada ban de bitkiselleri kullanayım diyorum bu arada ramazandan sonra bende başlıcam incir kürüne çaylara falan inşallah şifamızı onlarda buluruz

folikül olduğu sürece hamilelik şansı var semoş.hatta bazı doktorlar fsh a hiç bakmıyorlar önemli olan ultrason muaynesi ve yumurtanın varlığı.fsh ı çok yüksek olup hamile kalanlar olabiliyor.hatta bir sitede okumuştum fsh ı yüzün üzerinde olan bir bayan hamile kalmış.benim adet yğunluğum ve süresinde azalma oldu son zamanlarda 1,5 gün falan sürüyor ve çok az adet aloyorum.sen?adet kanamasını artırmak için ne yapılabilir bilgin varmı?

folikül olduğu sürece hamilelik şansı var semoş.hatta bazı doktorlar fsh a hiç bakmıyorlar önemli olan ultrason muaynesi ve yumurtanın varlığı.fsh ı çok yüksek olup hamile kalanlar olabiliyor.hatta bir sitede okumuştum fsh ı yüzün üzerinde olan bir bayan hamile kalmış.benim adet yğunluğum ve süresinde azalma oldu son zamanlarda 1,5 gün falan sürüyor ve çok az adet aloyorum.sen?adet kanamasını artırmak için ne yapılabilir bilgin varmı?

1 kere aşılama denedik canım geçen ay ama olmadı tüp bebek düşünüyoruz ama biraz ara verelim dedik 3ay falan dr. konuştuk verebilirsin sakıncası yokdedi bu arada ban de bitkiselleri kullanayım diyorum bu arada ramazandan sonra bende başlıcam incir kürüne çaylara falan inşallah şifamızı onlarda buluruz

bitkilerin gücüne inanıyorum ben.birçok siteden araştırdım ve bitkilerden fayda gören kadınların sayısı oldukça fazla,bende aşılama deniycem önümüzdeki ay benim normal yolla olma olasılığı pek yok.bir ay incir kürü bir ay bal tarçın çörekotu bir ayda arı sütü bal polen karışımı denenebilir aslında.yine de hepsini karıştırmamak lazım.artık kendi doktorumuz olup deneme yanılma ile neden fayda var görücez.herşey normalse sizde neden birkaç aşılama daha denemiyorsunuz?

aşılam için ilaç hakkım bitti benim normal yoldan da denemiştik iğneler ile ilaca para verene kadar tüp bebeğe veririz diyoruz çörek otu bal ve tarçın denicem birde bi arkadaşımız yazmıştı soğan ve sumak yiyorum salatalara falan sumak döküyorum bolca bayramdan sonrada incir kürüne başlıcam hayıt civanperçemi be aslanpençesi içmeye de başlıcam inşallah allahın izniyle olcak ben inanıyorum ayrıca bugün aet olmam lazım şimdilik bişey yok ama olur heralde bütün belirtiler var çünkü

haklısın aslında banada doktorum dedi aşılama yerine hemen tüp bebeğe geçelim.iğne haklarını tüp bebekte kullanırısın maliyetin azalır dedi ama ben bir kez de olsa aşılama denemek istiyorum hem bu arada bitkilerlede yumurta rezervimi güçlendiririm.tüp bebek beni korkutuyor.

Arkadaşalr ben incir kürünü başlayali bugn 5 gün olacak ama p.tesi şehirdişina bayram için kayinvaldemlere gidiyoruz 1 inde dönücez orda yapamicam ara vericem acaba sakincasi olurmu

bence ara verme yap derim başka bi forumda bu kürü yapan biri hamile kalmış 1 ayda çok hevese geldim bende devam et sakın bırakma

arkadaşlar slm. ben de denemek istiyorum bu kürü.adetin kaçıncı günü başlanıyor.veya şöyle sorayım ne zaman başlanıyor.

erken menapoz riskim yok ama topic'iniz dikkatimi çekti, incir kürüne ben de başlıycam eğer bu ay hamile kalmazsam, doktor adetimin 3.günü baktı 3 yumurta gördü ve biraz az buldu, inşallah işe yarar, hepimize kolay gelsin arkadaşlar

arkadaşlar slm. ben de denemek istiyorum bu kürü.adetin kaçıncı günü başlanıyor.veya şöyle sorayım ne zaman başlanıyor.

rodalcim adetin 1 günü başla zaten 21 gün kullanılıyormuş, ben bir yerde öğle okumuştum

X