sabah sabah sinir oldum

G

gelecekkorkusu

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gelecekkorkusu
Size olayi kisaca anlatayim, biraz da oncesini...Isyerinde bizim yemek cikiyor, gecen ben yemege gitmedim disardan ismarladim, sonra baktim ofisteki masada 2 bayan oturuyor yine bizim ofisten, onlar da ismarlamis yiyorlar, gittim surasi bossa ben de burda yiyim dedim, gel gel dediler oturdum. Kadinin bitanesi karsisindakiyle konusuyor ve ben yokmusum gibi davraniyor, ona soruyor sundan ye sundan ister misin falan filan bana yok...Sonra kalkti meyve sulari varmis doldurdu geldi arkadasiyla kendisine, arkadasi da sen de icer misin dedi, o da aa pardon ben sormadim falan dedi...Yok dedim zaten icmezdim de sonra bunlar ben yokmusum gibi yemeklerini yediler birguzel. Sonucta ikisiyle de ayni bolumde calisiyoruz hergun dipdeyiz...

Sonra bigun ben ofisin disinda bi yer var oturup dinlenmek icin, orda oturuyordum bu bayan yine geldi basladi selam dahi vermeden oturdu ve yuzume dahi bakmadi...

Yasca da benden buyuk, ben de dusundum ki ya beni kale almiyor ya da yabanci gibi gordugu icin bu sekilde davraniyor, ok ben de bundan sonra tanimam dedim...

Bu sabah ta ben lavabodayim, kapidan girdi gunaydin dedi, gunaydin dedim. Sonra sen neden bakip geciyorsun illa bizim mi gunaydin dememiz lazim dedi damdan duser gibi...Oyle sinirlendim ki boyle 2-3 saniye sessiz kaldim, sonra ha? dedi...Ben de o sinirle valla sabah sabah boyle bi soruya cevap veremicem dedim ciktim gittim. Cok sey soylerdim de ugrasmak, tartismaya girmek istemedim.

Ya sen hem gormezden gel gel ondan sonra gel bi de pat diye saygisizca laflar et...Insanlar kendilerine donup bakmiyorlar ki acaba ben herkesle konusup selam verirken sana neden oyleyim bi dusun di mi once...

aaayyy cnm böyle dengesiz tipler heryerde var sakın fazla kafana takma değmez inan bana, ii yapmışsın o sana nasıl davrandıysa sense ona aynı şekilde davranmışsın.ben senin yerinde olsam bundan sonra onu gördüğümde, gözünün içine bakabaka,herkezin duyacağı şekilde günaydın derim.Aman... böylelerini hiç önemseme,kafana takman bile önemsemektir inan bana...

aaayyy cnm böyle dengesiz tipler heryerde var sakın fazla kafana takma değmez inan bana, ii yapmışsın o sana nasıl davrandıysa sense ona aynı şekilde davranmışsın.ben senin yerinde olsam bundan sonra onu gördüğümde, gözünün içine bakabaka,herkezin duyacağı şekilde günaydın derim.Aman... böylelerini hiç önemseme,kafana takman bile önemsemektir inan bana...

ya bu ortayas bayanlar burdaki deli edecek beni, benle ne alip veremedikleri var bilmiyorum, insan biraz olgunluk gosterir...

bizim burdada var böyle bir hanım.başta çok üzülüyordum selam versende almıyodu bende onun kartlarıyla oynuyorum geçerken o lafatıyo bana atarsa cevap veriyorum atmazsa hiiiiiç umurumda olmaz.insanlarla uğraşılmıyo canm boşver kaale almaya değmezki...

ohooooo bizim iş yerinde öyle dengesizlerden o kadar çokki hiç takmam bile, boşver sonuçta oda benim gibi orada çalışan biri kimsenin rızkını başkası vermiyor ben neysem oda odur, boşver takma kafana relax olki o sinirden beni muhatapa almıyor diye kendini yesin .

haklısınız takmamak lazim da ben bunlarin saygisizligina kiziyorum, yasca onlardan kucugum diye cocuk gibi hesap sorma hakkini kim veriyor ki bunlara...Bence bu konusma tarzi da seviyelerini gosteriyor...

İş arkadaşlarımızı maalesef biz seçmiyoruz, çift kişilikli, sorunlu, kompleksli insanlarla maalesef aynı çatı altında çalışmak zorundayız seninle muhabbet eder arkasını döner seni tanımıyor gibi davranır ertesi gün selam vermez, sen sadece onu sorunlarıyla baş başa bırak o yokmuş gibi davran boşveeeer be canım.......

Her yerde var canım böyleleri Kendini nedense değerli görürler. Boşver en iyisini yapmışsın. Bunlara anladıkları dilden konuşmak gerek

aslında şu anlattıkların hiç büyütülüp dert edilecek şeyler değil bence.
sen kendi açından anlatmışsın ama bi de onlara sorsak acaba ne derlerdi senin hakkında?
bu işler böyledir cunku
elektrik meselesi
evet yemek mevzuunda bi nebze haklı olabilirsin
sonucta 7 yabancı dahi olsa göz hakkı denen birşey var, ikram edilmeli.
peki sen onlara ikram ettin mi?
"kızlar canınızın istedigi birşey olursa buyurun alabilirsiniz" dedin mi?
tek taraflı düşünmemek lazım öyle değil mi?

bazı mevzuların biraz da senden kaynaklandıgını düşünüyorum.
mesela şöyle düşün
onca zamandır forumdayiz
şöyle izah edeyim devamını;
mesela sohbet odası var diyelim bigün geldim daldım içeriye
forumdan bi kaç arkadaş var
hepsi ile selamlaşır seni es geçerdim büyük ihtimal
cunku senden bu yönde bi elektrik yada sıcaklık alamıyorum fisfisfis
sen de muhtemelen ilk adımı benden bekleyeceginden susacaksın biz muhabbet ederken izleyeceksin
yani arkadaş olmak bişeyleri paylaşmak adına adım atmayacaksın
reelde de böyle oldugun için insanlar cekiniyo olabilirler, ilk adımı bi kere de senin atmanı isteyebilirler
aynı durum benim başıma gelseydi yüzsüzlük yapardım
herkese selam verip beni es geçseydin "şşşttt artiz gelecek bana selam yok mu? şakkıdı" der tanışıp kaynaşma sinyalleri verirdim.

bizler genellikle empati yetenegi zayıf insanlarız
bakış açımızı hep egolarımızı pohpohlayan pencereden cizeriz
o yüzden herkes haksız biz haklıyızdır
aslında bi öğrenebilsek başkalarından beklemeden "selam, günaydın, iyi akşamlar, gelsene, merhaba" demeyi, işte o zaman herşey istedigimiz gibi olmaya başlayacaktır:içelim:

bu beraberinde hayat sevinci getirir, mutluluk getirir, özgüven getirir... :lepi:

Anlamadığım sey neden yasini basini almis kadinlar, olgun olacaklari yerde neden hep benle ugrasiyorlar habire ignelemeye calisiyorlar....Ayni yastaki erkekler hic boyle degil cok babacanlar ama kadinlarda sanki bi dusmanlik var anlamiyorum

aslında şu anlattıkların hiç büyütülüp dert edilecek şeyler değil bence.
sen kendi açından anlatmışsın ama bi de onlara sorsak acaba ne derlerdi senin hakkında?
bu işler böyledir cunku
elektrik meselesi
evet yemek mevzuunda bi nebze haklı olabilirsin
sonucta 7 yabancı dahi olsa göz hakkı denen birşey var, ikram edilmeli.
peki sen onlara ikram ettin mi?
"kızlar canınızın istedigi birşey olursa buyurun alabilirsiniz" dedin mi?
tek taraflı düşünmemek lazım öyle değil mi?

bazı mevzuların biraz da senden kaynaklandıgını düşünüyorum.
mesela şöyle düşün
onca zamandır forumdayiz
şöyle izah edeyim devamını;
mesela sohbet odası var diyelim bigün geldim daldım içeriye
forumdan bi kaç arkadaş var
hepsi ile selamlaşır seni es geçerdim büyük ihtimal
cunku senden bu yönde bi elektrik yada sıcaklık alamıyorum fisfisfis
sen de muhtemelen ilk adımı benden bekleyeceginden susacaksın biz muhabbet ederken izleyeceksin
yani arkadaş olmak bişeyleri paylaşmak adına adım atmayacaksın
reelde de böyle oldugun için insanlar cekiniyo olabilirler, ilk adımı bi kere de senin atmanı isteyebilirler
aynı durum benim başıma gelseydi yüzsüzlük yapardım
herkese selam verip beni es geçseydin "şşşttt artiz gelecek bana selam yok mu? şakkıdı" der tanışıp kaynaşma sinyalleri verirdim.

bizler genellikle empati yetenegi zayıf insanlarız
bakış açımızı hep egolarımızı pohpohlayan pencereden cizeriz
o yüzden herkes haksız biz haklıyızdır
aslında bi öğrenebilsek başkalarından beklemeden "selam, günaydın, iyi akşamlar, gelsene, merhaba" demeyi, işte o zaman herşey istedigimiz gibi olmaya başlayacaktır:içelim:

bu beraberinde hayat sevinci getirir, mutluluk getirir, özgüven getirir... :lepi:

hayır canım ben onlara zaten masaya oturdugumda hemen ikram ettim, yer misiniz dedim yok saol deyip sohbetlerine devam ettiler
o konularda cevremde bonkor olarak taninirim, kimseye elim bos gitmem, yanimda ne varsa gotururum

ayrica da herkesle merhabam varken bu ortayasli kadinlar bana kafayi takmis boyle birkac kisi var....gunaydin dedigimde agzinin kenariyla fisiltiyla gunaydin derler, hevesimi kirarlar sonra da boyle tepki gosterirler

bence kendini değerli falan görmüyor.Kompleksli,aslında senin farkında garazine yapıyor,onu sorunlu birisi olarak gör fazla takma...hayatının her döneminde böyle tipler karşına çıkacak,seni yıpratmasına izin verme.. bence senin gençliğini,güzelliğini çekememiştir.

hayır canım ben onlara zaten masaya oturdugumda hemen ikram ettim, yer misiniz dedim yok saol deyip sohbetlerine devam ettiler
o konularda cevremde bonkor olarak taninirim, kimseye elim bos gitmem, yanimda ne varsa gotururum

ayrica da herkesle merhabam varken bu ortayasli kadinlar bana kafayi takmis boyle birkac kisi var....gunaydin dedigimde agzinin kenariyla fisiltiyla gunaydin derler, hevesimi kirarlar sonra da boyle tepki gosterirler

o zaman boşver, herkesle iyi olmak zorunda değilsin ki...
ilk adımı attıgın halde umursanmıyorsan bu tarz insanlar hedef kitlen olmasın.
muhabbet ederken ortak paydanız olduguna inanmadıgın insanları dert etme :içelim:

Anlamadığım sey neden yasini basini almis kadinlar, olgun olacaklari yerde neden hep benle ugrasiyorlar habire ignelemeye calisiyorlar....Ayni yastaki erkekler hic boyle degil cok babacanlar ama kadinlarda sanki bi dusmanlik var anlamiyorum

Aynı ortamda bulunulduğu müddetçe sevilmese de saygı duyulmak zorunludur
Siz yemek yerken yaptıkları hoş olmamış tabii ki
Ama herşey karşılıklı
Hani siz diyorsunuz ya"yaşını başını almış kadınlar neden benimle uğraşıyor"
Siz hem sayılmak istiyorsunuz hem de küçümsüyorsunuz
Acaba yaşını başını almış olarak değerlendirdiğiniz bayanlar sizi aralarına almadıkları için tepki veriyor olabilirmisiniz??
Eğer uğraşılmak istemiyorsanız siz de uğraşmayacaksınız ve alınmayacaksınız
Gurbaa ya katılıyorum biraz daha empati yapınız:kahve:

aynı iş yerinde çalışıyor olmanız sizin samimi olma zorunluluğunuzu da beraberinde getirmiyor.isteyen selam verir vermez, isteyen ikram eder ya da etmez herneyse.bunlar mecburiyet değildir olmamalıdır da.belki de olması gereken resmiyet budur diye de düşünebilirsin.

dedim ya basta oyle dusunmustum ben de bisey beklemedim
ama bu sabah gelip neden boyle davraniyorsun illa biz mi gunaydin diycez diye firca atti demek ki o oyle dusunmuyordu, ama boyle dusunuyorsa da onceden niye oyle davrandi degil mi

her işyerinde olur böyle şeyler. hiçççç sinirlerini zıplatmaya değmez. insanlık sende kalsın hep.. Allahın selamı , sen yinede hep ver ,almazlarsa kendileri bilirler .sen insanlığından bir şey kaybetme ...

her işyerinde olur böyle şeyler. hiçççç sinirlerini zıplatmaya değmez. insanlık sende kalsın hep.. Allahın selamı , sen yinede hep ver ,almazlarsa kendileri bilirler .sen insanlığından bir şey kaybetme ...

haklısın dogru olan bu ama boyle firca yiyince icimden gelmiyor artik benim de...:KK43:

biraz sizin mizacınızdan kaynaklanıyor olabilir mi?

Bence de bu bayanlara bir süreden beridir takılmışsınız neden benimle uğraşıyolar diye düşünüp duruyorsunuz. Oysaki başka şeylerle meşgul olsanız onları gördüğünüzde de selam verip geçseniz ve onların da selamınızı alıp almadıklarıyla ilgilenmeseniz belki bu kadar büyütmezdiniz evet yemek konusunda haklısınız ona bişey söylemiyorum bile... Bence kendinize bu konuda biraz zaman verin olayları zamana bırakın çözüleceğine inanıyorum...

böylelri heryer de var kendilerini ne zannederler anlamam bence tavrında devam etmelisin ne zaman ne yapacağı belli olmaz milleti bozuverir denge yok demekki ...

X