uyanınca ağlıyor

SeVoS

annesinin Tosbasıııı
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
191
0
Merhaba güzel anneler... benim canımı sıkan bi sorunum var... bebeğim doğduğundan beri uyandığında ağlıyor. başlarda normaldir geçer dedim fakat artık aklı eriyor kendi kendine oyalana biliyor fakat yinede uyanınca çok ağlıyor.. hiç uyanıpta kendi kendine birazcık oyalandığını görmedim.. pardon gördüm, uyanır uyanmaz birisini karşısında görürse ağlamıyor... aynı şekilde uykusu geldiğinde ister kucakta ister yatakta ister ayakta hiç fark etmiyor bi ağlama krizi tutuyor onu atlatınca mışıl mışıl uyuyor... bu durumu nasıl düzelte bilirim?? hadi ben idare ediyordum fakat artık kayınvalidem bakıyor ve eli ayağına karışıyor ne yapacağını şaşırıyor kadıncağız :bbo:

Merhaba güzel anneler... benim canımı sıkan bi sorunum var... bebeğim doğduğundan beri uyandığında ağlıyor. başlarda normaldir geçer dedim fakat artık aklı eriyor kendi kendine oyalana biliyor fakat yinede uyanınca çok ağlıyor.. hiç uyanıpta kendi kendine birazcık oyalandığını görmedim.. pardon gördüm, uyanır uyanmaz birisini karşısında görürse ağlamıyor... aynı şekilde uykusu geldiğinde ister kucakta ister yatakta ister ayakta hiç fark etmiyor bi ağlama krizi tutuyor onu atlatınca mışıl mışıl uyuyor... bu durumu nasıl düzelte bilirim?? hadi ben idare ediyordum fakat artık kayınvalidem bakıyor ve eli ayağına karışıyor ne yapacağını şaşırıyor kadıncağız :bbo:

canım benm bebeğim uyanınca ağlamıyor ama uyurken ağlıyo baya hemde
ayağımda uyutuyorum ben koyunca ağlıyo eğer ağlarsa kucağıma alıp biraz sevip sakinleştiriyorum konuşuyorum sakinleşince tekrar ayağıma koyduğumda ağlamıyo bunu çok denedim tekrar alır seversem kesinlikle ağlamadan uyuyor ayrıca uykuya geçişte çocukların ağlamasının ihtiyaç olduğunu bir miktar ağlamanın onları rahatlattığını okumuştum
belki sende yatırırken bu şekilde yaparsan korkmadan uyanır yerimseniben bir süre uyanmasına yakın yanında olun takip edin her uyandığında severek yumşatın ağlamasını belki zamanla alışır ağlamadan uyanmaya sevgiler...

bazı bebekler böyle oluyorlar gerçekten zor bir durum ama caprissin tavsiyeleri bana da mantıklı geldi bir de bebek yatağını sevmiyor olabilir yatağında gündüz uyanıkken vakit geçirsin sen de yanında ol örneğin dönencesine baksın ya da oyuncaklarıyla oynasın böylece yatağının güvenli bir yer olduğunu bilecek ve uyandığında ağlamayacaktır kolay gelsin tatlım

Benim kızım 2,5 yaşına geldi, uyandığı zaman yanında insan göremeyince başlıyor ağlamaya.
Sanırım yalnızlık ve terk edilmişlik duygusu yaşıyorlar.
Ben ne yaptımsa kurtaramadım kızımı bu huyundan. Hele de gece uyanınca çığlık atarak ağlıyor, bizi bile korkutuyor. Yanımda yatırsam bi dert, yatırmasam bi dert. Uyanık olduğu zaman her daim yanımızda oldukları için sanırım uyanınca da hemen annelerini görmek istiyorlar.
Çocuk büyütmek dünyanın en zor işlerinden biri, Allah bütün annelerin yardımcısı olsun.a.s.

çok sağ olun. capriss tavsiyelerini bi denicem. bayramda uzun uzun evdeyim sadece oğluma vakit ayırıp her uyandığında yanında olmaya çalışacağım... işe yararsa kayınvalidemede öyle yapmasını söylerim.. :teytey:

X