Konya'da Hastane ve Kadın Doğumcu Arıyorum

ugurnuriye

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2008
220
29
merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. 5 haftalık hamileyim. konyada oturuyorum ve selçuklu hastanesinden nil hanıma muayene oldum. doktorum iyi ama hastane pahalı geldi. başka hastaneleri araştıracam sizlere de danışmak istedim konyadan bildiğiniz iyi bir kadın doğumcu var mı? başkent, konya hospital, vakıf , büyükşehir hastaneleri hakkında bilgisi olan var mı?

canım bende nil hanıma gidiyorum. hiçte pahalı değil bana göre.
sigortalıyım muayeneye 10 ytl aldılar benden. sezeryan doğum ise 400 ytl.

yinede pahalı diyorsan başka hastaneleride araştırabilirsin..

canım bende nil hanıma gidiyorum. hiçte pahalı değil bana göre.
sigortalıyım muayeneye 10 ytl aldılar benden. sezeryan doğum ise 400 ytl.

yinede pahalı diyorsan başka hastaneleride araştırabilirsin..

bende selçuklu hastanesine hikmet beye gidiyorum
devlet memuruyum 45 YTL muayane farkı ödüyorum, sizin nasıl oluyorda 10 YTL fark oluyor?

valla ben de 45 ytl fark ödedim. tahlil falan derken çok tuttu bir de ben ilçede çalıştığım için sorun çıkardılar. paranın tamamını aldılar.100 ytl verdik. her gidişimde böyle olursa ne olcak bilmiyorum.size doğum 400 ytl ise bize 1000 ytl olur artık. diğer hastaneler ve doktorlar hakkında duyum ve yorumlarınızı bekliyorum. bebeğim için en iyisini istiyorum. şimdiden teşekkürler. iyi geceler

Konya başkentte Ayla Üçkuyu var canım.Benim aşılamalarımı o yapmıştı.
Onu öneriebilirm.Ayrıca Başkentin diğer doktorlarıda çok cici bildiğim kadrıyla.
Ceylan hanım var.Bir bayan daha vardı ismini hatırlayamadım.
Ben aksaraydan geliyordum aşılama için.Hamile hastalarıda çoktu.

ben selçuklu hastanesine gidiyorum ssk lıyım 10 ytl alıyorlar. geçen haftalarda şeker yükleme testi yaptırdım hiç para almadan yaptılar. doğum ücretleri de baya düştü. geçen hafta bir arkadaşımın yengesi sezeryan oldu 200 küsür ödemişler.

bende selçuklu hastanesine hikmet beye gidiyorum
devlet memuruyum 45 YTL muayane farkı ödüyorum, sizin nasıl oluyorda 10 YTL fark oluyor?

geçen çarşamba kontrolüm vardı ve benden 10 ytl aldılar. daha önce 11 ytl idi.
3 ay öncesi 25 ytl vermiştim.git gide fiyatları düşüyor sanırım.
isterseniz hastane görevlilerine veya doktorunuza sorabilirsiniz neden farklı ücretler ödeniyor diye..
doğumumu nil hanımda yapacağım kısmetse.. 1 ay önceki kontrolümde doğum fiyatlarını sorduğumda sezeryanı 400 ytl demişti bana..

ben selçuklu hastanesine gidiyorum ssk lıyım 10 ytl alıyorlar. geçen haftalarda şeker yükleme testi yaptırdım hiç para almadan yaptılar. doğum ücretleri de baya düştü. geçen hafta bir arkadaşımın yengesi sezeryan oldu 200 küsür ödemişler.

banada ekim ayının sonunda şeker yüklemesi yapılacak merak ediyordum ek ücret ödeyecekmiyim diye. demek almadılar . başka testler falan yapıldımı size?? yani hiç ücret almadılarmı testlerden???

hangi doktora gidiyorsunuz???

Emeklilerle çalışanlar farkediyor olabilir akademi ye gittik geçen tahlillere fark vermedik muayene 10 ytl fark aldılar

banada ekim ayının sonunda şeker yüklemesi yapılacak merak ediyordum ek ücret ödeyecekmiyim diye. demek almadılar . başka testler falan yapıldımı size?? yani hiç ücret almadılarmı testlerden???

hangi doktora gidiyorsunuz???

ilk gittiğimde - nisan ayında - kan ve idrar tahlişli istemişti ancak dedi ki dr um dışarda yaptır booşuna para verme buraya. ben de dışarda sağlık ocağına yaptırdım . şimdi artık biliyorsunuz hükümetin ssk lılara hizmet veren hastanelerle - özel - bir anlaşması düzenlemesi oldu. o nedenle ücretler gitgide düştü. ben ilk zamanlar muayaneye 25 veriyordum .sona 11 oldu. dün gittiğimde ise 10 aldılar. hatta normal ve sezryan doğum ücreti bile baya düşmüş aradım sordum hastaneyi. ama duyduğuma göre 1 ekimde tekrar bir düzenleme yapılacakmış.

slm arkadaslar.bende 45 gün önce selçukluda dogum yaptım.dr nil hanmdı.mükemmel bi dr.kesinlikle devam etmelisi bence.ayrıca sağlık hizmetleri değişti ,,tabiki fiatlarda .gidip ögren.ama illaki basska dr istiyosan konya hospitalda naciye yada tülin hanm.kesinlikle baskente gitmmeeee

slm arkadaslar.bende 45 gün önce selçukluda dogum yaptım.dr nil hanmdı.mükemmel bi dr.kesinlikle devam etmelisi bence.ayrıca sağlık hizmetleri değişti ,,tabiki fiatlarda .gidip ögren.ama illaki basska dr istiyosan konya hospitalda naciye yada tülin hanm.kesinlikle baskente gitmmeeee

canı möncelikle tebrik ediyorum Rabb'im bebeğine uzun ve hayırlı ömürler nasip etsin. selçuklu hastanesinde doğum yapacağım ben de. o nedenle madem sen doğum yaptın bilirsin doğumhane vs nasıl merak ediyorum.

Arkadaşlar benim öğretmen arkadaşimin eşi de tülin hanima doğum yaptirdi,normal doğumdu.konya hospitalda çok memnun kalmiş.duyduklarima göre.kadir geceniz mübarek olsun.selçuklu hastanesinden ayşe hanimi da çok övüyorlar...

Kötü bir tecrübe olmuş malesef.Şimdi ne desem boş tabi açılma olayı için.Belkide yoktu gerçekten.Para için yatırmışlar cidden çok kötü.2 cm açıklıktan sonra doğum hemen olcak diye bişey yok sonuçta.Bazıları günlerce 2 cm açıklıkla devam ediyor beklemeye evinde.

Canım ben aşılamalarımı yaptırdım orda sadece.Bunu belirttim mesajımda.Geçen yıl gidiyordum ben bu hastaneye.En son 1 yıl önce gittim.
Her başım sıkıştığında doktorumu cebinden rahatlıkla arıyordum.Benim için iyiydi.

Gebelik için gelenlerde vardı dedim.Yani kesin bir bilgim yok zaten gebelikle ilgili bu hastane hakkında.

Ben aşılamalar için başka bir şehirden geliyordum ve bana baya kolaylık sağlıyorlardı.Açıkcası memnun kaldım bu nedenden dolayı.2. mesajım aynı mesaj diye silinmiş ama onda bazı ufak tefek farklılıklar vardı.

Doktorun kimdi acaba?O da çok önemli.[/B]

Konyada yaşamadığım için başka bir bilgim yok hastanelerle ilgili tek tecrübem bu ve bunu paylaşmak istedim.

ınşallah herkes gönlüne göre bir doktor bulur.

Son düzenleyen: Moderatör:
ben de selçuklu hastanesi nil hanıma gidiyorum. micromu o yaptı. dr.umdan memnunum sıkıntım yok ama hastane eskisi gibi düzenli değil. küçük zaten, olması gerekenden fazla hasta alıyorlar, kimseyi kaçırmak istemiyorlar ama acaip sıkışıklık olyor. cuma günü rahim ağzı dikildi benim. nil hanım yaptı tabi yine ama tam 2,5 saat ameliyat önlüğü ile hazır bekledim 15 dk, lık bi işlem için. ameliyathane boşalmıyorki bi türlü. sanırım 6-7 sezeryan oldo ogün. belki de daha fazla. çıktıktan sonra takılı olan serum bitti ve 2 saat yatırdılar boş boş.meğer daha 2 serum daha yazmış dr. ve içine de 5 iğne.hiçbiri yapılmadı. hemşirelerin haberi yok, artık kimden kaynaklı bi hataysa, hadi bakalım 2 saaten sonra bi daha taktılar ve akşam 7ye kadar kaldım olrda. sabah da 10da gitmiştim. hemşireler odalar boşmu dolumu diye öğrenmek için açıp bakıyorla, aaa burası boşmuş diyorlar düşünün artık. ben dr.umdan çok memnunum ama cuma yaşadıklarım ve gördüklerimden sonra doğum hakkında kafam karışık. zaten üçüz bekliyorum ben. yeni doğan ünitesinin de çok kapsamlı olduğunu sanmıyorum. çok küçük bi yere yapmışlar zaten. dr.umla konuşup bi bakıcam küvezlere olmazsa başkenti düşünüyorum. oranın yeni doğan ünitesi tam teşekküllüymüş ve yeni doğan dr.ları da çok ilgiliymiş. ayla hanım kadın doğumdan tavsiye edilen dr. sizin bu yeni doğan konusunda bilginiz varsa ve paylaşırsaız çok sevinirim.

Asyacan sen de mi konyada oturuyorsun? sanırım ikimiz de eğitimci ve umutla hamilelik bekleyenlerdeniz.Allah hayırlısı ile evlat nasib eder.bizim foruma da gelsene umudumuz bu ayda devam ediyor forumu...bizim gibi bekleyişte olan arkadaşların paylaşım alanı.konyada nerde oturuyorsun?

evet canım konya da oturuyorum ve bebek için 1 senedir çabalıyorum ,hem şansızlık hem kader diyelim,yanlış ve eksik tedaviyle 8 ay kaybettim,ısrarla Ali Acar a gitmedim,çok kalabalık diye ve dr umu değiştirmedim.Eski drum bana sebepsiz inferilite tanısı koydu.5 ay klomen ve prengly tedavisi vs vs.aşılama safhasında en son değiştirdim ve Ali ACAR da muayene açması vesilesiyle şimdi ona başladım.pko varmış ben de.glukofen kullanıyorum 1 aydır ve serophane diye yine klomen içerikli bi ilaç ...ardından falutal,şu an adetimi bekliorumm ve 7 gün oldu gemesdi.dr a göre 4 ay da falan etki gösterecekmiş bu ilaçlar.olmazsa aşılama olacak ...işte benim hikayem..
bu arada merkezde oturuyorum.Ama ilçede çalışıorum ben...3 gün ilçede kalıyorum,4 gün eşimin yanında Konya merkezdeyim..şubatta tayin isteyeceğim ya bakalım hayırlısı canım..Hayatımda ki herşey bekleme de ....
Eeee sen ne durumdasın?kime gidiosun???nerde oturuyosun???

selam arkadsalr bend ekonyada oturyorum... eksık tedavı olabılır bended edıye cok kokruyorum doktorumud egıstırmeyı düşünüyorum klomen ve pregnıl kullandım 1bucuk yıl oldu ama haala tık yok bende... alıacarın muanesı nerede

X