Tavuk Yemekleri Fırında Kaşarlı Milföylü Tavuk Budu-Resimli

Barcman

PR UZMANI
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
10.363
31
Bu yemek hem hazırlaması oldukça kolay bir yemek hemde servisi kolay olan görüntüsüde çok şık bir yemek gerek ailenize gerekse misafirlerinize gururla sunabilirsiniz

Kaç kişilik hazırlamak istiyorsanız o kadar tavuk budu
Kaç tane tavuk budu kullanıyorsanız o kadar adet milföy hamuru
rendelenmiş kaşar peyniri
biraz salça
biraz köri
tuz
karabiber
biraz kekik
1 yumurta sarısı

Tavuk butlarınızı çok az tuz koyarak yumuşayana kadar haşlayın.Bu arada salçayı bir çay kaşığı tavuk suyla ezin baharatlarıda ekleyip karıştırın. fırın tepsinizi yada borcamınızı yağlayın. Milföy hamurlarından birini alıp merdane yada oklava yardımıyla çok az büyütün.(butunuzu kemikli uç bölümü hariç saracak kadar) orta blümüne biraz kaşar serpin butunuzun iki tarafınada hazırladığınız salçalı karışımdan sürüp milföyün ortasına koyun üzerinede bol kaşar koyup Uç kemikli bölüm hariç
butunuzu milföyle sarın en uçtaki kemikli kısma folyoyla sararak kaplayın. Butun alt kısmı üste gelecek şekilde tepsiye dizin . Bütün butları bu şekilde hazırladıktan sonra üstlerine yumurta sarısı sürün 180 derece ısıtılmış fırında milföyler iyice kızarana kadar pişirin .Afiyet olsun

Tarifini okur okumaz hemen markete gidip tavuk butu ve milföy hamuru aldın.
Şimdi tavuklar haşlanıyor bakalım benimkiler nasıl olacak.

Tarifini okur okumaz hemen markete gidip tavuk butu ve milföy hamuru aldın.
Şimdi tavuklar haşlanıyor bakalım benimkiler nasıl olacak.

yaptım gerçekten çok güzel oldu birkaç gün sonra yemekli misafirlerim vardı onlarda
çok beğendiler artık favori yemeklerim arasında yer alacak

tarifi okuyunca malzeme güzel görüntüde aklımdan geçti enfes bişeye benziyo
çok basit gibi değil ama be ablam sanki uğraştırıcı gibi
ne olur bide resmini koy

tarifi okuyunca malzeme güzel görüntüde aklımdan geçti enfes bişeye benziyo
çok basit gibi değil ama be ablam sanki uğraştırıcı gibi
ne olur bide resmini koy

yok son derece basit önümüzdeki hafta yapmayı düşünüyorum hemen koyarım resminiŞeniz

gercekten cok lezzetlı oluyor ben sık yaparım bunu mısafırlerıme
bu sekılde hazırlayıp buzlugada atabılırsınız,ıstedıgınız zaman cıkarıp yumurta surup fırına verebılırsınız

söz vermiştim nihayet pişirdim resmini ekliyorum
s5000806ut6.jpg

s5000808rp0.jpg

Nefis görünüyor tarifi okuyunca biraz uğraştıracak gibi dedim ama görüntüsü süpermiş
ellerine sağlık ablam yerimseniben

görüntüde süper
ellerine sağlık ablacım
bunu muhakkak yapıcam
hatta bugün yapardım ama
akşama patlıcan yapıcam bozulmadan yapayım :jeyyar:

çoook lezıs gorunuyo,fakat tepsıye budu koyarken altı veya ustu farketmez dıye dusnuyorm,ılla alt kısmı uste gelecek sekılde dız demssn yaa,tam tersı olması gerekmezmı ust kısmı uste kalmalı yanı budun derısı olan yer uste kalmalı:)

mmmmmmmm yemede yaninda yat nefis görünüyo
harika ve lezzizdir kessin
denenmeyede deger eminimki
ama ben haslama pek sevmem tavada kizartarak yapsam olurmu acaba?????''

arkadaşlar bu tarifi deneyen varmı yarın misafirlerim gelcekte yapmayı düşünüyorum
nasıl lezzetli oluyomu

ellerinize sağlık
çok güzel görünüyor
umarım tadıda görüntüsü kadar lezizdir
yapan arkadaşlar fikrinizi yazarsanız memnun olurum...misafirlerime vermeden evvel...
birde milföy hamurundan yapmak şart mı..ev hamuruyla yapsak olur mu ?

X