bebek mevlütü hakkında soruu

ramitep

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
471
5
merhaba arkadaşlar ben ist yanlız olduğum için mevlüt için neler alınacak neler yapılacak biliyorum siz neler yapıcaksınız benim hastaneye gelenim olmaz o yüzden çikolata götürmicem mevlüt de lokum mu olsun yoksa bebek şekerlerimi alayım birde tavuklu pilav ve ayran olur herhalde başka ne almam gerek yada nasıl oluyor bana fikir verin lütfen birde kaç tane gecelik vaya pijama almam gerek bulamıyorum yer ama şık bişiler istiyorum da

arkadasim arkadas ve akraba cevren nekadar bilmiyorum ama bence bebek sekerleri güzel olur
birde tavuklu pilav ve ayran yanina birde tursu türü birsey olursa iyi olur
pijama ve gecelik konusunda malesef yardimci olamiyacagim ama umarim yardimci olacak birileri cikar
almanyada ve türkiyede dogum farkli ondan bilmiyorum canim

Öncelikle hayirli olsun canim, güle güle büyüt bebegini. Bence kendine o kadar stres yapma. Insanlar hayirli bir toplantida bile kusur arar ve bulurlar herzaman. :eek:klava:

Onun icin sen kendin nasil istersen öyle yap, gönlünce bir mevlit olsun canim. Önemli olan güzel dilekler ve dualar.kaydirigubbakcemile5

Merhaba canim
hastaneye geleim olmaz diyosan mevlütte lokumda olur ama şimdi biraz daha güzel olsun ikramim diyosan bebek şkeri veyta güzel ambalajli çukolatada olabilir. Pijama işine gelince birini uzun elbise şeklinde al bide yaninda 2tane altli üstlü üsten düğmeli bulunmasi daha ii olur bide bu hastnaede ne kdar kalacağina bağli. Eğer sezeryan falan olacaksa hani kanama olur batar dşiye 2 tane dedim. Beimde çok bildiğim yokta bende 2 tane görüteceğim yardimci olmuşumdur umarim

Merhaba
benim bu ikinci çocuğum.ilkinde bende hastaneye 1 gecelik önden düğmeli sabahlikli birde pijama takimi koymuştum yine üstü önden düğmeliydi ayrica hastaneden çikarken ayri almiştim yanima çünkü ben sezeryanla doğum yaptim ve fatma yildiz arkadaşima katiliyorum.duruma göre gerekli olabiliyor.ayrica ben mevlütte bebek şekeri (çikolata)dağittim erkek olduğu için mavi ambalajli üstünde nazar boncuğu vardi.ikram hususundada tavuklu pilav ayran yaprak sarmasi ve tatli verdim.şimdi ikinci bebişimde erkek ve kismetse yine mevlütte bebek şekeri vermeyi ve ilk ikrama uygun belki ayni belki biraz farkli bişeyler düşünüyorum.ve çok fazla kafani kariştirma sen ne ikram etmeyi gönlünden geçiriyorsan onu yap

çok tşk ederim kıslar valla fikir oldu iyi oldu banada o zamn bebek şekeri ve tavuklu pilav ayran turşu ve tatlı yapsam çok iyi olur benim de kızım olacak bende pembiş yaptırırım artık

Mevlitimizi kızımın 40 ı çıktıktan sonra yapmıştım.
Dolayısıyla gecelik giymedim. Erken yapsaydım da giymezdim. Misafirleri gecelikle karşılama fikri pek hoş gelmiyor kulağıma.
Bebek şekeri dağıttım herkese kendim yapmıştım.
Birde çikolata kutusu yapmıştım çikolata dağıttım.
Tavuklu pilav ayran baklava ve sarma dağıtmıştık.
Gül suyu dağıtmıştık birde.
En uyuz olduğum olay da bebeğin kucaklarda dolaştırılması olayı olmuştu. Mışıl mışıl uyuyan kızın uyanmıştı uykusundan.

canım merhaba...ben pilav tavuk ayran tatlı fırında köy ekmeği kare seklinde vermeyi düşünüyorum...lohusa serbeti vericem...sarma vre tursuyu yeni duydum onlarıda veririm...bebekli çikolata hastanede dagıtacagım...bebek sekeri hazırlayacagım...eminönünde malzemeler satılıyor alıp kendim yapıcam hazırlardan bile güzel oluyor...cok sirin seyler var....bu arada bi elbise seklinde alabilirsin...bide alt üst al.ama takım olsun diye aynı renk terlik ve basına kurdaleni al...birde güzel bir esortman takımı götür yanında hastaneden cıkısta giyersin...odayı süslemek içinde balonlar görtürmeyi unutma....cokmu teferratlı düşünüyorum neeee....hayırlı dogumlar saglıklı günler...

merhaba durucum çok güsel yazmışsın benimde kış bebeği olduğu için sıcak lohusa şerbeti dağıtıcam ve bebek şekeri almaya karar verdim şöyle pembe pembe hastaneye kimse gelmeyeceği için çikolata almam çünkü hiç akrabam yok burda hepsi şehir dışında annemler bile herşeyim yanlız yapmaya çalışıyorum o zman gelirler inş doğuma yakın normal doğum istiyorum inş o zaman 2 tane pijama götürsem daha iyi olur gecelik kanama falan olcak rahat edemem ama sezeryan olursa gecelik iyi olur bakalım ikisindende koyarım olmadı bebişe 2 takım yeter sanrım bişeyde bilmeyince zormuş yaw

X