bebek beşiği ve ana kucağı

ramitep

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
471
5
kıslar bebek odasının beşiğini kısa ve sallanır mı almalıyım yoksa büyen beşik mi alsam yani salanması daha mı iyi olur birde ana kucağı mı alsam yoksa taşıma koltuğu var ondan mı yada ikisinide mi almam lazım bebek arabası almayı düşünmüyorum arabamız olduğu için ihtiyaç olurmu sizce

canim besigini sallanir olanlardan alsan daha iyi olur..
o zaman extra sallamak icin baska birsey almana gerek kalmaz...
ana kucagi da cok kullanilmiyor benim ablam aldi sadec ebir ay kullandi ama tasima koltugu daha kullanilir bence...ondan al istersen ...
ben de oyle alacagim..
bebek arabasi da sonraki ihtiyac bence onu sonra da alsan olur ama
yine de sen bilirsin tabi.

canim valla sallamaya alistirmani tavsiye etmem ilk basta bunu söyliyim
bence büyüyen besik alman senin acindan daha iyi olur cünki sonradanda degismen gerek kalmaz
valla bu tasima koltugu arabaya takilan koltukmu onu bilmiyorum ama oysa bence anna kucagi daha iyi 9 ayina kadar kullanabilirsin ve tasirkende bebegin icin daha rahat olur
ama canim yinede tabi tercih senin

4 ay önce yeğenim doğdu.
ve ana kucağının otomatik sallananlarından almışlar.
acaip kullanışlı.
bebek hem cok rahat ediyor.
hem de kendi sallanabildiği için annenin iş yapabilmesine olanak sağlıyor..
çok pahalıları da mevcut ama bence o kadarına gerek olmayabilr.
ben kraft'ın bir ürününü buldum.
onu alıcam inş kızıma...
80 ytl civarında...

arkdaşlar hepsinin yeri ayrı..
mesela normal beşik alırsanız 4 yaşına kadar kullanırsınız
büyüyen alırsanız 10 yaşına kadar kullanırsınız fakat 10 yıl boyunca aynı mobilyadan sıkılırsınız o zamana kadar çook değişik genç odaları çıkacak ve almak isteyeceksiniz..
sallanan beşik aynı zamanda sabitlenebildiği için sıkıntı olmaz
araba ve taşıma koltuğu bebeği gezmeğe götürürken taşımanız ve arabanıza bağlamanız için gerekli
sallanan ana kucağı bebeği oyalamak için evde kullamılır
bebek arabası kar kış ta olsa ihtiyaç olan birşey ..bu havada sokağa çıkmayız diye düşünmeyin..arabanızada güvenmeyin.
hiç mi alışveriş merkezi , market v.s gitmeyeceksiniz.
bu yüzden hepsinin yeri başka..

doğumum 1 ay sonra ve aldıklarım şunlar ;
bebek arabası ,
taşıma koltuğu
sallanır normal beşik

hepsini almaya lüzum yok büyüyen karyola ve salıncak iyi olur ben öyle yaptım yemeğini falan salıncakta yediriyordum iyide oluyordu 7 yaşına girip okula başlayıncada genç odası aldım evlenene kadar genç odasında yatıcak

canım bence büyüyen karyola al hem 5 6 yaşına geldiğinde de kullanırsın:kahve:
ve ana kucağı al arabanız varsa hem çok cici duruyor annelerde görüyorum bayılıyorum hemde elde taşımak zor oluyor arkadaşım ve sana daha yakın ve güvende olur bebişin ana kucağında...
bu arada heveslendim yaaa benimde bu ay olur inş. ebbişim hemen başarım hazırlıklara:CüvCüv:

büyüyen karyolalarda sallanıyor benim bildiğim ama sallanan birşeyler almanız şart bence sallamaya alıştırma diye bişey olmuyor küçükken arabanız varsa kesinlikle taşıma koltuğu al derim hem arabaya monte ediliyor hem evde ana kucağı olrak kullanılıyor ana kucağını sadece evde kullanabilirsin bebek arabası bencede erken ihtiyacı olduğu zamanda alınabilir

4 ay önce yeğenim doğdu.
ve ana kucağının otomatik sallananlarından almışlar.
acaip kullanışlı.
bebek hem cok rahat ediyor.
hem de kendi sallanabildiği için annenin iş yapabilmesine olanak sağlıyor..
çok pahalıları da mevcut ama bence o kadarına gerek olmayabilr.
ben kraft'ın bir ürününü buldum.
onu alıcam inş kızıma...
80 ytl civarında...

nerden aldın site adı falan werirmisin 80 ytl gayet uyguna.s.:ecrin_bebek:

en iyisi büyen beşik sanırım ve taşıma koltuğu mantıklı olan inş mobilyada bulabilirim kafama göre

slm kızlar bende 22 haftalık hamileyim...kızıma bebek odası yaptırıyorum siparişini verdik karyolası büyüyen karyola olucak...yatak odamada sepet tarzı bişey düşünüyorum...bebek arabamı aldım chicco trıvel set ct02 model (hem tasıma koltugu hem araba )2 li set....tasıma koltugu sürekli kullanacagın bir ürün misafirlikte içinde uyutabiliyorsunda...sallayabiliyorsunda...ana kucagı sadece evde kullanabilirsin....evde zaten yatagına yatırırsın gerek yok bence...bu arada chicco tasıma koltugu cok kaliteli...tavsiye ederim...sırt kısmı bayagı bi destekli...bebeğin sırt acısından dolayı rahat etmesi gerekiyor sonucta...

X