Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım çok yıprandı,ne yapmalıyım?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

DarkAngellotti

BeN ONa ReSMeN AŞıĞıM
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2008
896
6
35
daha önce yazmıştım saçlarımla ilgili sorunlarım vardı röfle yaptırdım hem saçlarım yandı hemde istediğim renk olmadı banyodan sonra böle çatal,çatal duruyo uçları kestirdim gene çare olmadı elsev şampuanıyla bakım kremini kullanıyorum, önceden çok sağlıklı ve gür saçlarım vardı şimdi çok inceldiler eski saçlarımı çok özledim:çok üzgünüm: bu saçlarımın çatal,çatal olmasından nası kurtulurum yardım edin lütfen:çok üzgünüm:

benımde saclarım yandı 2 kere.bence sampuanını degıstırmelısın.dogal olmayan sampuanların hepsınde kımyasallarvar ve buda yıpranmıs sacı dahada yıpratıyor.bende aynı sampuanı kullanıyordum degıstırdım saclarım sımdı eskısı gıbı degıl sadece asırı dokuluyor.buda ırsı ama sampuanını degıstırmekle ıse baslayabılırsın bence.

sacını sürekli nemli tutacaksın.. ısıdan günesten uzak tutacaksın.. fön yok düzleştirmek yok maşa hiç yok... uclarda hasarlı yerler kesilecek ve uzun bi süre yogun bakım yapacaksın... tararken bile dikkat edeceksin.. sacını kremledikten sonra taraman gerekir yıpranmaması için... ama tabi bunların hepsini bi arada yapmamak zor oldugundan en azından bu işlemleri olabildigince minimuma indirip bakımı maksimuma cıkarmalısın...

ben daha önceden panten kullanıyordum elsev i tavsiye ettiler sarı bi kutudada gene loreal ın bakım kremini yenı kullanmaya başladım pantenden daha iyi yumuşatıyo sertlik problemini çözdü gibi.. daha öncedende kestirmiştim saçımı ama fayda etmedi bakalım olmazsa yenıden kestirim yorumlarınız için sağolun arkadaşlar...

canim SeksiSineğin yazidklarini mutlaka uygula.. cünki benimde saclarim ayni durumda .. saclarini devamli nemli tut, şampuaninin mutlaka nemlendirici özelliği olmasi şart, yine şampuan sonrasi nemlendirici bir bakim kremi kullan , sana john frieda önerebilirim en kuru saci pamuk gibi yapiyor cokda pahalı değil , ayrica günlük olarak durulanmayan bir krem önerebilirim PYHTO PHYTO9 sacina inanilmaz güzel bir yumaşaklık veriyor , sacina haftada bir vitamin maskesini mutlaka uygula bemiks kompoze+evigen+bepantene+bademyağı ve lavanta yağına birer ampül kırıp 2 saat beklet, diğer kremleri sac derisine temas ettiremeyeceğinden sac diplerinide bunlarla nemlendir ve besle...2-3 ay sonra sacların kendine gelecektir..

canm benmde saçlarım aynı durumda yaklaşık 2 hafta önce boyatmıştım çok uzun saçlarım wardı ama şuanda yandı tamamı :KK43: çok kötü durumda düzleştirmeden sokağa filan çıkamam yani..ama bitkisel bi şampuan kullanıorum onun yanında bide nemlendirici spreyli war 2 yıkama oldu kullanıorum etkisini gördüümü söleyebilirim..

dark_angel canım seni çok iyi anlıyorum bende röfle madurlarındanım boyatmadan önce saçlarım parıl parıldı gürdü,şimdi sürekli dökülüyor ve kuru cansız maalesef bunun tek yöntemi saçın uzadıkça kestirmen böle böle röfleler gider kendi canlı saçlarımız geri gelir saçını uzatmak içinde ısırgan otunu tavsiye ederim.

X