Öğretmenlere öneriler....

kibela24

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
6.205
51
44
. İnterneten plnalarını indir. Çıktısını al. Müdüre imzalat. (Gerçi artık bilgisayarda kalabilliyor kağıda basmak zorunlu değil ama..)

2. İyi bir zümre her zaman başarının anahtarı demektir. Yeni çalışmalarını zümredaşlarınla paylaş.

3. Kendini iyi bir öğretmen olacağım diye şartlandır yoksa bu yıl bir türlü geçmek bilmez sana işkence olur.

4. Benim işim bitti hemen çıkayım deme. Kal okuldaki arkadaşlarınla sohbet et.

5. Öğrencilerini ilk günden eksik malzemesiz okula gelmesine motive et. Sınıfta eksik malzemeli öğrenci her zaman seni yavaşlatacaktır.

6. İkinci haft MUHAKKAK bir veli toplantı yap. Toplantıya iyi hazırlanırsan hem veliler karşısında bocalamaz hem konusacaklarını unutmaz hemde bütün bir yıl rahat edersin. Mutlaka velilerinden 2 tane becerikli uyum içinde çalışabileceğin sınıf aile birliği üyleri seç.

7. Öğretmenler odasına girdiğinde yüksek sesle selam ver. Yoksa duymazdan gelinip ses verilmediğini gördüğünde üzülebilirsin.

8.Kendine güzel bir dolap hazırla.Bu dolapta ayakkabı parlatıcı süngerin, iğne, yedek kalem, silgi, tebeşir, ıslak mendil ve kolonya mutlaka bulunsun. En önemliside bir daksil öğretmenin en acil yardımcısıdır.

9. Okuda pasif öğretmen mi yoksa basrol mu oynayacağına karar vererek çalış.

10. Koridorda dimdik yürü. Seni gören öğrenci ceketini iliklesin.

11. Yazılılıarını yaptığın gün okumaya çalış ki sonradan sana bu angarya gelmesin.

12. Not defterini asla öğrenciye gösterme ve notları bilgisayara yazmak için asla öğrenciden yardım alma yoksa sana SAYGISI kalmaz.

13. Yanında mutlaka bir ajanda bulundur. Hangi gün ne yapacağını öğrenci şikayetlerini eksiklerini buraya kaydet ki lazım olduğunda ne demiştim diyerek öğrenciye sorup komik duruma düşme.

14. Öğrencilerin,n gözlerinin içine bakrak konuş. Her doğru davranıştan sonra mutlaka teşekkür et.

15. Bir şeyi unuttuğunda öğrencilerinden özür dileki onlarda yanlış yaptığında bu en büyük erdemi söylemeye çekinmesinler.

16. Derslerine mutlaka zamanında gir ve zil çalınca mutlaka çıkabilirsiniz demeden çıkmalarına mğsade etme.

17. Her zaman doğruyu söyleki çocuklarında senden örnek alıp asla yalan konuşmadan hatalarını dürüstçe ifade edebilsinler.

18. Çocuklar yanlış bir şey yaptığında asla bağırma. Bağırmanın çözüm olamadığı tescillenmiştir.

19. Sınıfta istediklerini muhakkak önceden bildir. Sınıf kurallarını birlikte hazırlarsanız daha iyi sonuç aldığınızı göreceksiniz.

20. Mutlaka tüm velilere ulaşabileceğiniz telefon lisatesinden bir kaç tane farklı yerlerde bulundurun. Eve geldiğinizde bir öğrencinizin kaybolduğunu sıra arkadaşının telefonuna ihtiyaç duyabileceğini unutma.

21. Sınıfta asla birşey yiyip içme. Senin yediğin çok sıradan bir şey olsada çocukların canı çekebilir UNUTMA...

22. Mutlaka besleneme listesi hazırla ve beslenme saatinde mutlaka sınıfta gezin. Doğru beslenmeyi en iyi senden öğreneceklerdir.

23. Bir şeyi yasaklarken mukakkak nedeninideaçıkla. Mesala cipslerin sağlıksız olduğunu göstermek için sınıfta bir cipsi yak yandığında insana vereceği zararları açıkla. Göreceksin ki asla senin sınıfında bir daha kimse cips yemeyecektir.

24. Sınıfta konuştuklarını dikkatli seç. Unutma ki her akşam evde en az 20 dakika yaptıklarımız ve konuştuklarımız anlatılıyor.

25. Sınıfa her gün bakımlı ve şık gir. Bu çocuklar için çok önemli onlarda seni örnek alacaklardır.

ALINTIDIR...

Hepside biz eğitimcilerin gözardı etmemesi gerekenlerdi.Unuttuklarımız olabiliyor zaman zaman hatırlattığın için teşekkürler.....................................................a.s.

Bunlara biraz daha ekleme yapsanız. Seneye Kpss'yi atlatıp atanırsak biz de yararlanmış oluruz. Aday öğretmen olmak da zor.

bugün sondan ikinci madde yüzünden başım derde girdi..........
derste çocuklarla normal konuştuğum bir hak hürriyet konusunu
öğretmen siyaset yapıyor konusuna çevirmişler
ve ağzımdan hiç çıkmayan sözleri söylemiş gibi yansıtmışlar...
pesss diyorum yaniii...
bugün bi ders aldım hayattannn
siz siz olun her an çok temkinli olun...fisfisfis

canım ya ogrencıler cok ılgıncler...

sonuc ne oldu

benim çalıştığım okulun çevresinde çok dedikodu var...haber idareye yansıdı..müdür dilekçe verilmiş dedi ...halbuki verilmemiş.....ben de ne olduğunu anlamadım...fisfisfis

ama şunu anladım ki kendimizi yırtmaya hiç gerek yok...öğrenci de nankör veli de....
ben 2 kelime fazla öğreteyim diye çırpınırken aman sürü olmasınlar etrafından çevreden haberdar olsunlar diye uğraşırken adamlar arkamdan kuyu kazıyo haberim yok....:jeyyar:

Ewet canım durumlar dÜzeldı meĞer benı deĞıl de mÜdÜrÜ Şıkayet etmek ıstemıŞler ama yanlıŞ anlama olmuŞ falan fılan ............bana gelen gıden olmadı............ama Çok dıkkat etmek Çooooooooooooookkk...

öğretmenlik bütün mesleklerden farklıdır... paylaşımınız güzel ama ben iyi öğretmenliğin listeyle olacağını düşünmüyorum.. bu işi sevmek gerek tek şart bu... bi de bol bol okumak ...

X