biberona alıştırmak

SeVoS

annesinin Tosbasıııı
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
191
0
kızlar çalıştığımdan dolayı sütümü sağıp eve bırakıyorum kayınvalidem veriyor.. daha doğrusu vermeye çalışıyor.. bizimki daha uzaktan biberonu görünce ağlamaya başlıyormuş. kadıncağız perişan olmuş karnı aç nasıl doyurcaz diye... kaşıkla vermeye çalışmış çok ağladığından genzine kaçacak diyede korkuyoruz... lütfen bana bi fikir verin. kullandığımız biberon chicco ucu da aynı anne göğsüne benziyor kauçuk... ben bi kaç denemiştim içmişti ama şimdi niye öyle yapıyor anlamadık... akşamları eve gelince yavrum nasıl emeceğini şaşırıyor. gün içersinde çok pompaladığım içinde yetmiyor sütüm daha çok emme ihtiyacı duyduğundan :sm_confused: ne yapacağımızı şaşırdık valla... nasıl alıştırırız bu çocuğu biberona??? beni bırakacağını sanmıyorum çünki 5 aylık oldu... akşamları geceleri ve sabahları hep vericem göğsümü.. yardım kızlarrrrr önümüzde 10 gün tatilim var alıştırdım alıştırdım alıştıramadım işimiz iş vallahi ...

benim kızımda tam aksi memeyi almıyor. biberon istiyor. uyku sırasında fark etmiyo öyle emziriyorum artık.
sende uyurken biberonu vermeye çalış belki öyle alışır.

damaklı biberon kullanın derim ama silikon olanlardan eğer biberonu görür görmez ağlıyorsa bir şeylere sarıp kucağınıza çocuğu aldıktan sonra biberonda sarılı halde tabi fazlada göstermeden birden ağzına verebilirsiniz umarım işe yarar ben 23 ay emzirdim darısı başınıza umarım alışır

birde eğer sütünüz çok geliyorsa yani memeden biberonun ucundaki delik yetmiyordur ve süt az geldiği için ağlıyordur e beş aylık olmuş artık annesi biberonun ucuna ek delik açarsanızda belki daha etkili olur

damaklı biberon ucu bi türlü bulamadım. emziği damaklı olduğu için benimde aklıma geldi ama :1no2: bulamıyorum. sadece büyük var onların delikleride çok büyük. delik açma fikri güzel ama beni bırakır diye korkuyorum. çok da zorlamıyor çekerken özellikle denedim içine su koyarak. dr. brown vardı bitane onda benim damağım acıdı kullanmadım hiç emmez diye chicconun öyle diil ama biberonu ters çevirince ilk ucundan fışkırıyo hatta.

biberonu bişeye sarıp bi deniyeyim..

mama denedim tadı güzeldir öyle alışır belki diye yok onu hiç ağzına sürmedi... ama meyvayı löpür löpür yutuyormuş...

ooofff ooooooooooooofffffffffff yani :nazar: