bebeği aşağıda taşımak??

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.358
218
Arkadaşlar;tecrübeli anneler..
bebeği aşağıda taşıyorsun dedi doktorum.
bunun anlamını ve doğuracağı sonuçları bilen arkadaşlar anlatabilir mi rica etsem.
çünkü korkuyorum bir kaybımda olduğu için ister istemez rüyalarıma giriyor bu durum.

canım dr bunu dediğinde sormadınmı ne demek, sorun varmı diye? Lütfen bu tür şeyleri doktora soralım kulaktan dolma bilgilerin bir yararı olmaz. Lütfen beni mazur gör ve kırılma olurmu? Umarım herşey yolundadır. Sevgiler

canım dr bunu dediğinde sormadınmı ne demek, sorun varmı diye? Lütfen bu tür şeyleri doktora soralım kulaktan dolma bilgilerin bir yararı olmaz. Lütfen beni mazur gör ve kırılma olurmu? Umarım herşey yolundadır. Sevgiler

Nurder doktoruma sordum ama verdiği cevap önemli değil..
Ancak benim bir kaybım var..bebek kaybı..
bunun psikolojisiyle tecrübeli annelrin fikrini istiyorum..kulaktan dolma bilgilerde değildir bunlar.
hayır sana kırılmadım..inşallah bu korkuyu sen de yaşamazsın..çünkü insan gerçektn sığınacak bir liman aıyor.Allah yaşatmasın dilerim..

canım inşallah bu durum sana ve bebeğine zarar vermez.bugün dr gittim v herşey allahaşükür normal dedi.bebeğin normal seviyede aşağıda taşımıyorsun ve yolculuk yapabilirsin dedi.bende açıkçası sormadım neden aşağıda olursa nolur diye.bence dr tekrar görüş.ama eğer dr öenmlid eğil dediysede çok fazla stres yapma hayatım.

Öff be çakma sarışın, ağlayıp sızlama hemen, hiçbirşeycik olmaz. Ben oğluşumu dee neredeyse yerlerde taşıdım aslan gibi doğdu maşallah. Bir önemi yok yani, rahatlasengözlerimebaksanab

Öff be çakma sarışın, ağlayıp sızlama hemen, hiçbirşeycik olmaz. Ben oğluşumu dee neredeyse yerlerde taşıdım aslan gibi doğdu maşallah. Bir önemi yok yani, rahatlasengözlerimebaksanab

yaşlı kadın senin tecrübelerinden yararlanmamam hata..:nazar:
bişe olmaz dimi.bu ara ben çok etkilendim erken doğum haberlerinden bide böyle bir durum olunca stressiz yaşadığım hamileliğim stres haline geldi..
olmaz dimi?teselliye ihtiyacım var benim:teselli:

He valla hemen de panik oluyorsun..
Birşeycik olmaz Allah ın izni ile..Olabilir bazı hamileler gerçekten karnı aşağı doğru oluyor bazılarının da yukarı çıkmış vaziyette..Bazen denk geliyorum..

Panik yok..Alya Derin huzurlu.....

canım bak bende asagıda tasıyorum göbek hala cıkmadı bende doktor üstte cıkar 2 hafta sonra falan demişti kanaman olabılır korkma dedi ama kanama falan olmadı bebek yukarı cıktımı onuda bilmiyorum 6 ekımde görecegiz inşaallah rahat geldi heralde bizimkilere asagısı cıkmıyorlar yukarı :roflol: a.s.

yaşlı kadın senin tecrübelerinden yararlanmamam hata..:nazar:
bişe olmaz dimi.bu ara ben çok etkilendim erken doğum haberlerinden bide böyle bir durum olunca stressiz yaşadığım hamileliğim stres haline geldi..
olmaz dimi?teselliye ihtiyacım var benim:teselli:

Öff be öff olmaz dedikya yapay sarışın. Denizgüneş'in dediği gibi kimi yukarda kimi aşağıda taşır. Kiminin iç karnı geniştir neredeyse hamileliği belli olmaz, kiminin 14-15 haftadan sonra bayağı bir belli olur. Herkes bir değilki.

Keşke çalışsaydın lan, şimdi evde kendini dinliyon bolbol, neye taksam da üzülsem acaba bugün diye düşünüyorsundur hekaydirigubbakcemile

tatlım hiç endişelenme.bende bebeğimi hep asağıda tasıdım ve halada asağıda son haftalarına giriyorum inşallah.6 ay kadar pek sorun olmadı ama 7. aydan itibaren ağırlasmaya basladı.bide bebeğim ters.ayakları sanki alttan cıkıcakmıs gibi:) o canımı yakıyor.kaburga sorunu cekmedim.
yani ii yanlarıda var zor olan yanlarıda.
işte en zoru son haftyalar.yürümen zor .tuvalet diğer hamişllere göre sık.
olsun hepsi gecicek.yeterki meleklerimiz bizimle ve sağlıklı olsunlar.bunşları bile yasamayı göe alan o kadar cok insan varki.allah kimsenn kucağını bos bırakmasın..

kızlar malesef burda yaşanan konuşulan ve çevreden duyulan olaylardan çok fazla etkilenir olduk elimizde olmadan.biz stres yaptıkça ay şöylemi ay böylemi ay bebeğimin kalbi atıyormu ay tekmelemedi diye kafaya takarak bebeğimizi ve kendimizi sadece strese sokuyoruz.hiç doğru yapmıyoruz.allahın izniyle hepimizin bebekleri sağsalim hayırlıısyla kucaklarımıza gelecek.bundan sonra olumlu düşünelim ve herşey olumlu olsun tamammıı kızlar....

tatlım hiç endişelenme.bende bebeğimi hep asağıda tasıdım ve halada asağıda son haftalarına giriyorum inşallah.6 ay kadar pek sorun olmadı ama 7. aydan itibaren ağırlasmaya basladı.bide bebeğim ters.ayakları sanki alttan cıkıcakmıs gibi:) o canımı yakıyor.kaburga sorunu cekmedim.
yani ii yanlarıda var zor olan yanlarıda.
işte en zoru son haftyalar.yürümen zor .tuvalet diğer hamişllere göre sık.
olsun hepsi gecicek.yeterki meleklerimiz bizimle ve sağlıklı olsunlar.bunşları bile yasamayı göe alan o kadar cok insan varki.allah kimsenn kucağını bos bırakmasın..
canım ben zorluklarını düşünmüyorum zaten.hiç gözümde yok..
sadece diyorum ya bir kaybım olduğu için 16 haftalıkkken şimi daha hassasım psikolojik olarak.
bizimki oturur pozisyonda da değil birde.başı aşağıda doğum pozisyonunda.
anlayabildin umarım korkumun nedenini canım?

kızlar malesef burda yaşanan konuşulan ve çevreden duyulan olaylardan çok fazla etkilenir olduk elimizde olmadan.biz stres yaptıkça ay şöylemi ay böylemi ay bebeğimin kalbi atıyormu ay tekmelemedi diye kafaya takarak bebeğimizi ve kendimizi sadece strese sokuyoruz.hiç doğru yapmıyoruz.allahın izniyle hepimizin bebekleri sağsalim hayırlıısyla kucaklarımıza gelecek.bundan sonra olumlu düşünelim ve herşey olumlu olsun tamammıı kızlar....

biz hamileleri sadece burası değil herşey etkileyebiliyor.
inşallah sağsalim alalım kucağımıza Allahın izniyle canım.Bu Mübarek Gecede bi bunun için dualarım..
:Saruboceq:

Canimm üzme kendini inş herşey yoluna girer stres yapma ki bebişinde rahat ols bebeğin aşagida olmasi çok tehlikeli değil canim sadece daha çok dikkat et yorma kendini yat dinlen. Hayirli geceler dua ile........

Daha önce kaybin olduğu için haklisin tedirğin olmakta çok zor kayip bende 24 haftalik kaybettim inş bu kez guzel olacakk bebiğini kucağina alip geçmşiş birazcik unutursun canimmm ..................

canım benım bu gecenın hurmetıne sen ve tum hamışler sag salım bebıslerınızı kucagınıza alırsınız..
bebıs asagıda olunca fazla hareket etmemek gerek dıye bılıyororum..
dua dua ıle......

kuzenim 6.5aylık gebe oda aşağıda taşıo bu yapısal bişi kimi zaman erken doğuma neden olabiliomuş lütfen kendini fazla yorma kuzenim hala alışwerişe çıkmadı korkusundan onada söyledim rabbime eksik etmeyin dualarınızı herşey yolunda gidecek korkma olurmu sıkıntı yapıpta bebeğimizide sıkma yolculuk yapıo bizimki ama özel arabayla bilmiyom yasak mı diilmi ama sen yinede dikkat et yorulma fazla

canım benim korkma hiç birşeycik olmaz ben kızımı aşağıda taşıdım hopladım zıpladım neler yapmadımki maşallah şimdi 12 yaşında benim boyumda sen genede kendini yormamaya çalış canım özel hayatındada dikkatli ol canım eeeeeeee nede olsa bebeğimiz özel bir bebek seni öpüyorum.allah şu mübarek günde bebeğini sağ salim kucağına almak nasip etsin canım kadir gecen mübarek olsun

• Beğen
Reactions: Pym
Kizlar merhaba.
31 haftalik gebeyim.kendimi bildigimden beri bebegim kasikta duruyo.gobegim hep asagida.bununla ilgili doktorum birsey demedi.ben çevremdekilerin söylemesiyle farkettim ve ondan sonra üstüne dusmeye basladim.bu nedemek sizce.yardimci olabilirmisiniz? Ayrica sag bacak basenden aşağıya kadar agri yapio.sanki yel girmis gibi üstüne basamiyorum.cocugun yeli diyolar ama bilemedim ben.15 gündür topallayarak yürüyorum.bu kadar uzun sürer mi? Cocugun kasikta olmasiyla baski yapiyor olabilirmi?

Bebegi asagida tasimak tam olarak nedir bilmiyorum ama bildigim birsey var ki iki cocugumu da olmasi gereken yerden cok asagida tasidim. (Birini suan halen tasimaktayim).

Ilk dogumumu 12 yil once gerceklestirdim ve erken dogum falan olmadi. Doktorum surekli yatmami istedigi icin 65 kilo aldim. 85 kiloyla hamile kalip 140 kiloyla dogum yapmak durumunda kalmak,dogururken (sezeryan) olumden donmenin disinda 1 zorluk daha yasadim ki , o da gun icinde 4-5 defa bebegin sertleserek kalbime dogru biryerlere basinc yapmasiydi. Yaklasik 15 sn suren kasilmalar yasiyordum. Doktorum bile bunun ne oldugunu anlayamadi ama beni oldukca rahatsiz ediyordu bu durum. Nefesim kesiliyor,terliyor ve kipkirmizi oluyordum. Ancak bu sekilde tarif edebiliyorum yasadigim bu seyi. Aynisini yasayan varsa ya da ne oldugunu bilen,lutfen yazsin...

Arada mecburen pazara cikiyor yada agir temizlik yapiyordum. Hatta 5 aylikken merdivenlerden bile yuvarlanmistim =)
Benim hissettigim,doktorum ne kadar endiselendiyse de o cocugun bana sımsıkı tutunduguydu.. Sonuc;bugun 12 yasinda saglikli mi saglikli bir kizim var :KK66:

Suan 2 aylik hamileyim ve cocugumu rahmin hemen ustunde tasiyorum. Doktorum gorur gormez sok oldu. Hatta ilkten uzunca bir sure bebegi bulamadi bile =)
Gercekten hic bir problem yasamiyorum hersey gayet yolunda gidiyor cok sukur. Cocugu asagida tasimak bana gore buyuk bir problem degil. Sadece agir hareketler yasak diye fazlaca kilo aliyoruz. Bu da biz anneler icin biraz sakincali..ama ne yapalim..yavrularimiz icin herseye deger.

X