nezleyken bebek emzirilir mi?

melikem

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2007
73
6
43
kızlar fena halde nezle oldum öğrencilerden kaptım galiba acaba bebeğimi emzirsem ona da geçer mi?

geçmez canım hatta daha iyi olur vücudunda üretilen antikorlar ona da geçmiş olur ama maskeyle emzirirsen daha iyi olur geçmiş olsun

inciboncuk arkadaşın dediği gibi maskeyle emzirin sütten geçmez nefes yoluyla geçebilir.

malesef bende nezle oldum ve bebeğimede bulaştı dün anlamadım herşey bir anda oldu ve şuanda 2 mizde nezleyizz :KK43:(( hafif ateşide var insan kendini unutuyor bebeğini düşünüyor hemen atlatsın diye offfff ALLAH şifaslar versin çok zorrr

malesef bende nezle oldum ve bebeğimede bulaştı dün anlamadım herşey bir anda oldu ve şuanda 2 mizde nezleyizz :KK43:(( hafif ateşide var insan kendini unutuyor bebeğini düşünüyor hemen atlatsın diye offfff ALLAH şifaslar versin çok zorrr
dr gidemedim daha şuan minosetle yetinmekteyim ve kırıklık aldı başını gidiyorsenağlama

merhaba arkadaşlar, malum havalar yavaş yavaş soğuyor ve mevsim değişikliği nedeniyle nezle veya grip oluruz. ama kimimiz hamile olduğumuz için kimimiz de emzirdiğimiz için ilaç alamıyoruz ve bebeklerimiz de bizden virüs kapıp hasta oluyorlar. ben de son iki gündür bununla uğraşıyorum. özellikle de dün çok kötü bir haldeydim ki aklıma hamileyken uguladığım ve etkisini 1 gün içinde gördüğüm evde kendi yaptığım bir ilaç geldi. hemen uyguladım, çok şükür dün elimde peçetelerle gezerken bugün gayet iyiyim. sizlere de tavsiye ediyorum. Bu ilaç şöyle yapılıyor;
bir ya da iki tane elmanın kabukları kalın bir şekilde soyulur ve soyulan kabuklar bir tencereye koyulur. içine kabuğunu soyduğumuz ve dilim dilim kestiğimiz limonun kendisi atılır ve üzerini geçecekşekilde su koyularak 10 dk kaynatılır. sonra üzerine 1 tatlı kaşığı kekik atılır ve 15 dk demlendirilir. daha sonra içine bir kaşık bal ilave ederk içilir.
şifa bulursunuz inşallah..

kesinlikle tavsiye ederimmmmm

arkadaslar bende nezleyim benim oğlumunda burnu akıyor 5 gündür böyleyiz. burnum çok akıyor başımda ağrıyor bebekte hafif öksürükte var minoset ve öksürük şurubu verdim bir türlü gitmedi yakamıza yapıştı ne yapayım yardım en acilindenÇok üzgünüm çoooksüprizzzzz

bende grip oldum 2gündür heryerim ağrıyor şükür oğlumda henüz birşey yok umarımda olmaz maskeyle emzirmek bugün aklıma geldi keşke önceden yapsaydım şuan parol ıhlamur ve ada çayıylaidare ediyorum

aynen bende nezleyım baranda nezle ama doktor nezlenın memede gecmıcenı aksıne daha sık emzırmenın ıyı olacagını soyledı.
hepınıze allah sıfa versın kızlar. aman salgın var dıkkat edın herkes grıp bu aralar.

benim minik prenses nezle oldu burnu aktı hapşıra hapşıra perişan oldu 1 gün sürdü bana sattı kendi rahatladı şimdi bebişim çok şükür iyi ama ben fenayım ama napalım yeterki o iyi olsun...

X