Çocuk Hastalıkları topuk kanı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

sel-inn

offff oofffffff
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2008
611
13
44
kızlar gecen gün saglık ocagından aradılar ve oğlumdan alınan topuk kanının tekrar alınması gerektiğini söylediler cok korkuyorumm ben ilk doğduğu gündenberi meme emmedi sarılık oldu yüzü tamammen kırmızı sivilce gibi içi irin dolu simmdide bu
tabi bu hepspnden daha önemli aglaya aglaya verdik kanı oğlum agladı ben agladım Allahım bu mübarek gecede görür dualarımızı kabul eder inşallah oğlumun bi rahatsızlığı cıkmazz
ne olur dua edin arkadaslarr

Canım hiç emmedimi oğlun?Sütün mü gelmiyor bebğinmi emmiyor?
Bişey çıkmaz merak etme belki tam ölçüm yapacak kadar alamamışlardır ondan tekrar istiyorlardır.

ayy kıyamam geçmiş olsun canım...
benim kızımda emmedi ve doğum sarılığı oldu ama ilerledi...
2 defa kan testi yapıldı değerler yüksekti...
hastaneye götürüp sarılık tedavisi görecektik ama o gün bir yakınım bana su içirmemi söyledi...
belki burda tepki alabilirim yeni doğan çocuk su içmez diye ama benim kızımın sarılığı su ile geçti çünkü sadece idrardan atabiliyor bebekler...
topuk kanına gelince inşallah bir şey yoktur kontrol amaçlıdır canım içini ferah tut...

canım inan şuan seninle aynı durumdayım ve seni o kadar iyi anlıyorum ki !!!
içini ferah tut dua et böyle bir gecede inş. daularımız denkdüşer RABBİM onları korusun ve bize bağışlasın.
bende doğum yapanlara açmıştım aynı konuyu bir bak istersen başından geçenler anlatmışlar bana baya moral oldu inş. sanada olur ...
ALLAH cc senin ,benim ve diğer bütün annelerin yardımcısı olsun .

snookie canım sanada tepki göstermiyorum bilakis kayın validemler benim kızımada vermişlerdi şimdi bende oğluşumada veriyorum ama bir farkla bazen gazını alsın diye şekerli su tahsis ediyorum da ... :))

canım benim bebekten 4 kere alındı topuk kanı.en son buğün alındı.sarılık takibi için.11 gündür devam ediyor.buğün kü ölçüm azalmış çıktı çok şükür.umarım seninkinde de birşey çıkmaz.yalnız bu topuk kanını sağlık ocakları fenilketenüri hastalığı için istiyorlar bildiğim kadarıyla.seninkini sarılık için mi dediler.
ben de hıçkırık tuttuğu zamn su veriyordum.belki o da sarılığı azaltmakta yardımcı olmuştur.temiz içme suyunu da mutlaka kaynatarak verin.
allahtan şifa diliyorum bebeğin için.sen gönlünü ferah tut stres yapma .birşey çıkmaz umarım.

herkese geçmiş olsun arkadaşlar geçende sağlık ocağında birinin bebeğin topuğundan kan alınıyodu çok ağladı kıyamam ben bile dayanamadım.acaba ecanelerde kanı alırken iğneyi hissetmicek bi sprey falan varmıdır acaba alsak gülerlermi acep başkasına içim cız etti kendiminkini düşenemiom yaaa :KK43:

Canım hiç emmedimi oğlun?Sütün mü gelmiyor bebğinmi emmiyor?
Bişey çıkmaz merak etme belki tam ölçüm yapacak kadar alamamışlardır ondan tekrar istiyorlardır.

mommycim sağol memeyi ağzına bile almıyo baslıyo aglamaya
sezeryan oldum süt gelmedi ilk günler ve hemsireler oğlum 4 kl üstünde doğduğu için
kan sekeri düser diye dayadılar biberonu agzına sağıyorumm öyle veriyorum ama nereye kadar bilmiyorum emmediği için sütüm ne zamana kadar gelir bilmiyorumm
topuk kanı Fenilketonüri için olan tüm yuvarlaklalrı doldurdularr inşallah sonuc iyiy olur

ayy kıyamam geçmiş olsun canım...
benim kızımda emmedi ve doğum sarılığı oldu ama ilerledi...
2 defa kan testi yapıldı değerler yüksekti...
hastaneye götürüp sarılık tedavisi görecektik ama o gün bir yakınım bana su içirmemi söyledi...
belki burda tepki alabilirim yeni doğan çocuk su içmez diye ama benim kızımın sarılığı su ile geçti çünkü sadece idrardan atabiliyor bebekler...
topuk kanına gelince inşallah bir şey yoktur kontrol amaçlıdır canım içini ferah tut...
snookie acıkcası bende tepki verdiğim seyleri yaptım su veriyorum zaten dr da mama veriliyosa su verin dedi meme basına reçel bile sürmelrine izin verdim
sarılığı atlattık allaha sükür topuk kkanı cok korkutuyor iştee

canım inan şuan seninle aynı durumdayım ve seni o kadar iyi anlıyorum ki !!!
içini ferah tut dua et böyle bir gecede inş. daularımız denkdüşer RABBİM onları korusun ve bize bağışlasın.
bende doğum yapanlara açmıştım aynı konuyu bir bak istersen başından geçenler anlatmışlar bana baya moral oldu inş. sanada olur ...
ALLAH cc senin ,benim ve diğer bütün annelerin yardımcısı olsun .

snookie canım sanada tepki göstermiyorum bilakis kayın validemler benim kızımada vermişlerdi şimdi bende oğluşumada veriyorum ama bir farkla bazen gazını alsın diye şekerli su tahsis ediyorum da ... :))

aişe sağol cnm arastırcam simdi
amin cnm inşallah Allahım dualarımızı kabul eder sekerli su bende veriyorum

canım benim bebekten 4 kere alındı topuk kanı.en son buğün alındı.sarılık takibi için.11 gündür devam ediyor.buğün kü ölçüm azalmış çıktı çok şükür.umarım seninkinde de birşey çıkmaz.yalnız bu topuk kanını sağlık ocakları fenilketenüri hastalığı için istiyorlar bildiğim kadarıyla.seninkini sarılık için mi dediler.
ben de hıçkırık tuttuğu zamn su veriyordum.belki o da sarılığı azaltmakta yardımcı olmuştur.temiz içme suyunu da mutlaka kaynatarak verin.
allahtan şifa diliyorum bebeğin için.sen gönlünü ferah tut stres yapma .birşey çıkmaz umarım.

sağol muscan ben sayısını unuttum valla topuk kanının
Allah dermensız dert vermsin sarılık falangeciciymiş ben onu cok dert etmiştim sonra fenilkotenüri olayı cıkınca unuttum sağol desteğn içinn

X