Saç Uzatma Yöntemleri Saçımın hızlı uzaması için ne yapmalıyım !! acil yardım

limonkiz

Ağlamam artık gidenlere ♫
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2008
1.064
93
merhaba arkadaşlar benim saçlarım uzundu ama çok kırıktı kuaföre gittim kırıkları al dedim ama şimdi çok kıa oldu yıl sonuna kadar uzatmam lazım saçıma bitkisel olarak ne süreyim badem yağı hariç zaten gür saçlarım bide o gürleştirmesin lütfen yarım edin bana :'(

birde saçlarımın diğlerinde beyaz bi tabaka gibi bişey var sampuandaki slikondan kaynaklanıyo galiba saçlarım kuru slikonsuz olan hang sampunı önerirsiniz acaba?

merhaba arkadaşlar benim saçlarım uzundu ama çok kırıktı kuaföre gittim kırıkları al dedim ama şimdi çok kıa oldu yıl sonuna kadar uzatmam lazım saçıma bitkisel olarak ne süreyim badem yağı hariç zaten gür saçlarım bide o gürleştirmesin lütfen yarım edin bana :'(

birde saçlarımın diğlerinde beyaz bi tabaka gibi bişey var sampuandaki slikondan kaynaklanıyo galiba saçlarım kuru slikonsuz olan hang sampunı önerirsiniz acaba?

SENİ OKDR İYİ ANLIYORUM Kİ CANIM :KK43: AYNISINI TIPA TIP AYNISINI BNDE YAŞADIM HALADA YAŞIYORUM SAÇIM UZNDU KIRIK ALDIRMAYA Bİ GİTTİM SAÇIMDA GİTTİ BNMDE SAÇIM GÜR BURDA OKUYUP HİNT YAĞINI ALDIM UZATIO DİE AMA BİR KERE YAPTIM ÜŞENİYORUM YAPMAYA ÇNKÜ DIŞARI ÇIKMAM GEREKİYO FLN OLMUO ÖLE YAĞLI YAĞLI EVDE KALMAK LAZIM :KK43: SAÇIM 2 SENEDİR DOĞRU DÜZGÜN UZAMADI :KK43: TAŞ ÇATLASIN 3-4CM ANCA.. :KK43: :1no2: SONUÇ ALMIŞ KİŞİLER YAZSA DAHA İYİ OLUR:ecrin_bebek:

rapunzelim her hafta düzenlik yapsak uzarmı sence???bendede boya yok sadece saç uçlarımda var... senin yazını okudum gittim turp aldım denemek için :) inş işe yarar sen daha deneyeli 1 haftamı oldu..bide bişey sorcam gece sürsek sarıp yatsak olmazmı

:)) çok güzel ya bende rendeleyeyim o zmn haftada kaç kere yapıoruz çok yapsak zararı olurmu

nasıl yapıcaz kızlar tarif edin bizde deneyelim eğer tarifi daha önceden yazılmşsa kusura bakmayın tekrar sorduğum için

ya şu yumurta olmasa harika olacak saçlarımı kaskatı yapıyor defalarca yıkamak zorunda kalıyorum genede deniyorum bakalım

benimde ilk yapışta kaskatı olmuştu ama sebebi yumurta değil cnm..maskeyi yaptıktan sonra saçını streçle..açık kalırsa kuruyup taş gibi oluyor..ben turp suyu+yum.sarısını 2 kere yaptım..genelde maskelerimi gece yapar sabah yıkarım bence daha ii etki ediyor..neyse 2 kere yaptım saçlarım aşırı dökülmüştü 2gün önce diplerimde ufak ufak saçlar görüm..yalnız ben bunun öncesinde çook kere sarımsak yağı vs yağlar karıştırıp hep saçıma sürdüm bilmiyorum hangisinin etkisi var ama bence turp suyu işe yarıyor denemekten zarar çıkmaz..deneyin derim en azından 4-5 kere yapın fayda göremezseniz bırakırsınız..her maske her saçta aynı etkiyi yaratmıyor sonuçta..her saçın ihtiyacı eksiği farklı...neyse çok konuştum bence deneyin :)

bende kuaföre gittiğimde istediğim model yapamadı berbat bşy oldu bir an önce uzamasını istiyorum bu turplu olan karışım dikkatimi çekti yazın kestirmştim bir buçuk ay falan oluyo çok az uzadı hiç denecek kadar az:KK43:bende denycem inşallah işe yarar çok teşekkürler rapunzelim yalnız bşy sorucam soğuk suyla durulayın yazmışsın yani şampuanlamycazmı o yumurta,karışımın kokusu falan nasıl gidecek???

hint yagı çok iyi oluomuş saç ve kirpikler için ebn saçımda uygulamadım daha kirpiklerimin dipine uyguluorum gerçektende uzama varrr maskara sürdümü çok fark edilio zaten kipriklerim kendinde kıvrık deil bi dene derim ebn 3 ytlye aldım fiyatıda uygun

benimde ilk yapışta kaskatı olmuştu ama sebebi yumurta değil cnm..maskeyi yaptıktan sonra saçını streçle..açık kalırsa kuruyup taş gibi oluyor..ben turp suyu+yum.sarısını 2 kere yaptım..genelde maskelerimi gece yapar sabah yıkarım bence daha ii etki ediyor..neyse 2 kere yaptım saçlarım aşırı dökülmüştü 2gün önce diplerimde ufak ufak saçlar görüm..yalnız ben bunun öncesinde çook kere sarımsak yağı vs yağlar karıştırıp hep saçıma sürdüm bilmiyorum hangisinin etkisi var ama bence turp suyu işe yarıyor denemekten zarar çıkmaz..deneyin derim en azından 4-5 kere yapın fayda göremezseniz bırakırsınız..her maske her saçta aynı etkiyi yaratmıyor sonuçta..her saçın ihtiyacı eksiği farklı...neyse çok konuştum bence deneyin :)

aynneeen dediğin gibi ilk yapışımda kaskatı kesildim streçlemekte zorlanmıştım yamuk yumuk bişey yapmıştım öylesine bu sefer sardım sarmaladım yıkadım yumuşacık oldu noldu da böyle oldu diyodum kendi kendime:) meğer keramet streçteymiş hemde normalde saçlarımı kuş yuvasına çeviren şamupanımla yıkadığım halde yumuşacık oldu

rapunzel anm tarif için çok teşekürler en kısa zmanda deniycem
peki canım sen hangi şampuanla yıkıyorsun?

rapunzelcim bir şey sorucam biz bunu saçımıza sürdükten sonra şampuanla yıkıyoruz değil mi ?*

evet bugün tam 1 hafta oldu saçımın fotoğrafını çekmemiştim ölcüm kahkullerim tam olarak bi hafta önce burnumun ucunda oluşu idi şimdi üst dudağıma değiyorlar yani kısada uzatıyor:) bugün fotoğrafı çekicem 1 hafta sonraki halimle karşılaştırıcam yalnız şu an turp kaynıyo ama evdekiler kaçacak yer arıyor kokudan bi tek ben mutluyum:)

bnm saçlarım genelde hızlı uzar ama ben yinede hint,badem ve susam yağını kullanıyorum hızlı daha hızlı uzatıyo ve saçımı parlatıyo.

Merhaba yeni üye oldum:)
İlk msjımıda saç konusuna yazıyorum.Ben bu turplu karısımı yapmaya başladım .Henüz 2 kere yaptım.Amacım haftada 3 kere yapmak.Anlamadığım bir şey car.Okuduklarımdan şöyle bir sonuç çıkardım.Bu hazırladığımız şey bi bulamaç.Bulamaçtan anladığım da kalınca bir şey.Oysa 3-4 bardak suyu kaynatınca ve süzünce 2-2.5 bardaklık bi su kalıyor(Bu arada posayı atmamız gerektiğini umuyorum:)))
İiçine bir yumurta sarısını kırınca kötü bir renk oluyo.Ama streçleyince hem sertleşmiyor hem de kötü kokmuyor.Bakalım denemeye başladım.1 ay sonunda ben de deneyimimi paylaşırım burda:)

arkadaşlar turp suyunu 1 gün arayla 2 kez yaptım ve saçımı yeni boyamıştım saçım yarım santim uzadı yani 1cme çok az var dediğimgibi sadece 2 kez yaptım ayrıca saç bakım yağıda kullanıyorum oda 1 ayda 4cm uzattı saçımı turp suyuyla ayda 5cmi geçecek gibi görünüyor benim saçlarım yandığı için çok kısa kesildi ama şimdi toplanıyor artık 1 ay sonra sonucu yazarım mutlaka deneyin süper bişey yalnız forumda rapunzele ulaşamıyorum ona çook çook teşekkür ederim:))

X