Bebeklerimize giydirdiklerimiz ve uyku tulumu.....

yagmur25

KAAN & KEREM
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2007
1.187
6
Selam arkadaşlar;

Soğuyan havalarla beraber bebeklerinize ne giydiriyosunuz ? uyku tulumu aldınızmı ? Hangi markanın hangi modelini aldınız sormak istedim.....

Ben şimdilik uzun yada yarım kollu çıtçıtlı badi üstüne ayaklı kadife biı tulum yada alt üst ayaklı takım üstünede genelde örgü bir yelek yada battaniyeye sarıp alıyorum...Tulumun altına ayrıyeten bir alt giydirince çok kaba oluyor sanki rahat edemiyor gibi kilotlu çorap alsam bu kadar küçük bulabilirmiyim yada rahat olurmu bilemiyorum....

En büyük sorun yatarken aslında ince bir battaniyeye sarıp onun üstüne ince bir yorgan örtüyorum ama ellerini ve kollarını devamlı hareket ettirdiği için yorganın dışına çıkıyor (yorganı çok çekemiyorum tabi) elleri herzaman buz gibi...

Elleri üşüyen çocuğun karnı,ayakları üşüyen çucuğun vucudu üşürmüş....

Uyku tulumlarına baktım ama karar veremedim kiminin altı torba gibi kiminin bacakları ayrı kimi polar kimi pamuklu .....Markalarıda ayrı ayrı tabi herkes bir markayı öneriyor....

Sizler ne yapıyosunuz uyku tulumu alan varsa memnunmu yazarsanız sevinirim....:1hug:

canım bende senin gibi giydiriyorum.bir bady bir üst ve patikli alt yatarkense iki battaniye örtüyorumm.benim ev sıcak o yüzden yorgan kullanmıyorum.havalar çok soğuk olduğunda kullanırım tabi.ellerine eldiven takarsan sıcak tutar diye düşünüyorumm..
ebizimkide çok ellerini ayaklarını oynatıyor bazen elleriyle battaniyesini yüzüne geçiriyor o yüzden dikkatli ört battaniyesini yatağın yanlarına sıkıştır...

canım bende senin gibi giydiriyorum.bir bady bir üst ve patikli alt yatarkense iki battaniye örtüyorumm.benim ev sıcak o yüzden yorgan kullanmıyorum.havalar çok soğuk olduğunda kullanırım tabi.ellerine eldiven takarsan sıcak tutar diye düşünüyorumm..
ebizimkide çok ellerini ayaklarını oynatıyor bazen elleriyle battaniyesini yüzüne geçiriyor o yüzden dikkatli ört battaniyesini yatağın yanlarına sıkıştır...

Eldiven kullanıyodum aslında ama doktorumuz ilk bir haftadan sonra eldiven kullanılmasını pek önermiyoruz dedi ..Yenidoğan bebeklerin tek oyuncakları elleridir dedi sık sık tırnaklarını kesmeyi unutma yeter dedi bende ondan sonra çıkardım inan ama geceleri takabilirim aslında gerçi doğalgazımız yanıyo iki gündür ama yinede takmakta fayda var....

ben bebeğimi kundakladığım için kundağının içine sadece iç-dış zıbınını altına da ayaklı pijamasını giydiriyorum o kadar bizler bebeği ilk 3ay kundaklarız

ben bebeğimi kundakladığım için kundağının içine sadece iç-dış zıbınını altına da ayaklı pijamasını giydiriyorum o kadar bizler bebeği ilk 3ay kundaklarız

Valla şimdiki doktorlar herşeye kızıyor canım...Annemde kundaklayalım dedi ama doktora sordum kundaklanınca rahat hareket edemez daha çok gazı olur vede bacakları eğri olur sakın kundaklama dedi ....Bende bazen geceleri kundak yapıyorum battaniyesini üşümesin diye ama alıştığı için çırpına çırpına kollarını mutlaka dışarı çıkarıyor ...Şimdiki çocuklar çok fena valla.........

X