Lise Yorum ve Soruları Lise mezunlar polis olabiliyor mu?

nazar boncuxgxum

Guru
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
517
8
37
selam arkadaşlar lise mezunları polis olabiliomu sınaw başwuruları ne zaman olucak eğer oluosa şartlar nedir bilgisi olanlar yardmcı olabilirmi:enbuyukkk:

canım sadece bildiğim pomem diye bir okul var 2 yıl orda eğitim görüyorsun vede başarılı olursan yani fiziksel yazılı vede mülakatta polis olabiliyorsun lise mezunları sadece böğle olabiliyor vede şartlar konusunda tek bildiğim 23 yaşından gün almamış olmalısın fazlasını söğleyerek yanlış bilgi vermek istemem

1.58 bildiğim kadarıyla teyzem komser bu bilgilerde zamanında ondan almıştım kendim için ama benim yaş tutmadı

1.58mi? aaa ben 160boyundayım çok istemiştim polis olmayı araştırdım bayanlarda 165 erkeklerde 175 diye okudum biyerde. boydan kaybettim diye hiç heveslenmedim.
neyse zaten artık yolumu çizdim kararlarımı verdim gerekde kalmadı.

saol bilgilendirdiğin için canım ben lise mezunuyum boyum 160 öss terichi yaptım yerleştirlmedim baraj kaçdı ek kontejanda yazılabilimo polislik baraj kaç öss de hiç bir bilgim yok istiyorm ama nasıl başwuruluo

verdiğim linkte her şey yazıyor ama tabi zahmet edipte bakarasanuız her şeyi öğrenirsiniz burda konuşmanız yersiz

lise mezunu bayanlar polis olabiliyor.
boy 165
kiloda onla orantılı olmalı
yaş şartı bildiğim kadarıyla 24
polis okullarında 2 yıl eğitim alırlar.
pomem;üni mezunu olanların başvurduğu 6 ay eğitim aldıkları polis eğitim merkezi..

yaşınız 18 i geçmişse boyunun 1.65 ve üstüyse pmyo mulakatlarına sonra da sınavlara giriyorsunuz..
gecerseniz 2 yıllık yükseokul ögrenimi goruyorsunuz..
yeni öss sistemnnde ne zaman başlıyor kayıtlar bilmiyorum , ösym sınav takvımınde yazar.

X