Saç Bakım Ürünleri Gül Yağının Saça Etkisi - Denendi

Proserpine

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
295
4
Otacı şampuanımın içine 1 kapak gül yağı kattım. Zaten içinde ayrıyetten

- 1 kapak çam terebentin,
- 2 tane bemiks, 2 tane bepanten ampül,
- 1 çay kaşığı badem yağı
- 1 çay kaşığı susam yağı
- 1 çay kaşığı hint yağı
- 1 çay kaşığı ceviz yağı
- 1 çay kaşığı menekşe yağı
- 1 tatlı kaşığı bal

vardı.

Bunlarla etkisi tabii ki saça muhteşem oluyordu ama, gül yağını da katınca ve gül yağı ile saçıma maske yapıp bekletince elde ettiğim parlaklığı ve nemi, canlılığı ilk defa böylesine farkediyorum saçımda. Banyodan çıktıktan sonra elime birkaç damla döküp saç uçlarıma sürdüm, kuruttum. Hem güzel koktu, hem de kuru uçlar yok oldu şakkıdı

Ayrıca saç fırçama da birkaç damla damlattım, her tarayışımda mis gibi kokuyor saçım :icecream:

Ayrıca cildim kuru ve hemen herşeyden alerji kaptığı için gül yağı ile cildime de masaj yapıyorum. Daha ilk denememde nem seviyesini yükselttim şakkıdı

Bundan sonra gül yağı kötükedihüso

sampuanın ıcıne katmak ne kadar mantıklı bılmıyorum zaten kac dakıka duruyor kı sampuan sacta?
onun yerıne sac kremıne koymak daha ıyı degıl mı? yıkanmayan sac kremlerınden bahsedıyorum ya da sacı yıkmadan evvel bakım yapmak daha dogru degıl mı?

bende deniyecem bu saçlarımdan bıktım artık uğraşmıyorum yaa çok kalın telli ne yapsam fayda etmiyor...:bbo:

bende bemiks bepanthene evigen badem yağı ve hint yağını karıştırıp kullanıodum bundan sonra gül yağıda katıyım ozaman. saçlarım röfleli ve röfleden dolayı kuru gibi. yaptığım maskeyle saçlarımı kurtardım ama gül yağıda cazip geldi karışımıma ondanda ekliyim fikir için teşekkürler.

dene vallahi canım ama bakım yagının içerisinde denemelisin bence daha cok etki yapar diye düşünüyorum..yerimseniben

canım ben hint yağı denemiştim o mu bozdu saçlarımı bilmiyorum ya onu kullanmadan önce çok güzeldi saçlarım sonra sertleşmeye ve kırılmaya başladı inanki şekle sokamıyorum yaa...

canım hint yagını ucucu demişlerdi diye hatırlıyorum ucucu yaglarda tek basına değilde yag karısımlarıyla birlikte kullanılmalıymış onun için faydasını görmemiş olabilirsin yagları karıstırarak kullanmayı denemelisin bence ..:teselli:yerimseniben

o kadar kötü olduki saçlarım ....sert sert hatırlamak istemiyorum....:1no2::1no2:..

senin için araştırayım canım hint yagının nasıl bir yag oldugunu..kaydirigubbakcemile5

olan oldu araştırmaya gerenk yok şekerim yerimseniben

yinede sağol ya düşündüğün için:1hug:

en güzel kestirmek belki o zaman biraz düzelir diyecem ama kökü bile sert yaaaaaaa:1no2:

sampuanın ıcıne katmak ne kadar mantıklı bılmıyorum zaten kac dakıka duruyor kı sampuan sacta?
onun yerıne sac kremıne koymak daha ıyı degıl mı? yıkanmayan sac kremlerınden bahsedıyorum ya da sacı yıkmadan evvel bakım yapmak daha dogru degıl mı?

Saç kremi de iyi fikir aslında, durulanan ve durulanmayan saç kremlerine (saçla ilgili herşeye :) ) katmak iyi olabilir.

Kullandığım yağların içine gül yağı da katıyorum,ne kadar yağ varsa hepsini karıştırıyorum yani, doğru mu bilmiyorum ama, saç için ne kadar yağ varsa hepsini karıştırıyorum.

Saçı yıkamadan evvel bakım yapmak elbette daha iyi sonuç verir, saç köklerinin emmesi açısından. Ama şampuana kattığında da, emer aslında. Çünkü saç derisine temas ediyor, o gözenekler tabii ki de nefes alıyor ve emer, fakat miktarı az olabilir. Bu yüzden maske yapıp yıkadığında daha etkili olur, çünkü saçında bekler, ve saç kökleri emebileceği miktarı emer. Böyle olmaz mı? CADIARZU

Yalnız sanırım gül yağı aktarlarda pahalı, internetten fiyatlarına baktım 20 küsür YTL falandı. For You denen bir market var, orada 4-5 YTL arasında.

gül yağını ben de koymuştum şampuanıma arkadaşlar ama sanırım her saça iyi gelmiyor, çünkü benim saçımı berbat derecede yağlandırmıştı, sabah yıkıyordum akşam yine yağlanıyordu.

saç derisi çabuk yağlananların kuruluk sorunu olmayanların bu tarz yağları saç derisine uygulamasına gerek yok fazla yağlanmaya sebep veriyor demek saç derisi yağlanmayanlar kuruluk sorunu olanlar için bu saç bakım yağları

ya benim saclarim acayip kuru oyle boyle degil yani sanirim vitamin eksikliginden kaynaklaniyor diye de dusunmuyo degilim..

gliserin badem yagi bebe yagi evigen bepanten dodex ampul kattim bi de hem bakim yagi olarak hem de sac kremime kattim bu ampulleri.. biraz faydasini gordum daha canli sclarim artik cok sukur ama yine de bu kuruluktan kurtulamiyorum..

gül yağı: cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir.Alerjik ciltler , egzamalı ciltler ve açık yaralara önerilir.Makyaj temizler,ciltteki doğum lekelerini alır. Esans olarak parfümlerde kullanılır ..Bilgilerinize :dance:

canım ya cok üzüldüm ama:çok üzgünüm: arastırdım fazla kullanıldıgında zararları varmış ve bagımlılık yapıyomuş dedigim gibi baska yaglarla karıstırmadan kullanma olur mu saçlarına dikkat et ve saçını yıkarken soguk suyla masaj yaparak yıka etkisi olur inşallah canım keşke yararım dokunabilseydi..:çok üzgünüm:

yok bir defa kullandım dahada kullanmadım zaten.... :jeyyar:

düşünmen yeter canım sağol....:1hug:

bu yağların markası ne acaba? yani akdarda satılan ucuz olan yağlar mı yoksa özel bi yerden mi alıyosunuz??

X