Çocuk Hastalıkları elma suyu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
E

Elis

Ziyaretçi
benim oglum elma yemiyo ,,acaba elmayi makineden gecirip suyunu versem,
vitamin degeri azalirmi,,bi elmadan almasi gereken vitamini almis olurmu yinede??

yalnız elma suyunu makınadan gecırerek degılde cam rendeyle suyunu cıkarmak daha cok onerılen bısey boylece vıtamın degerını kaybetmıyor.

Alır sanıyorum bende öyle yapıyorum suyunu bile zorla içiriyorum hem bütün olarak hazmı zor oluyor. Madem öyle yemiyor hiç değilse suyunu vermen iyi olur. Suyundan gereken vitamini alır o merak etme..a.s.
Ayrıca kaç yaşında belirtmemişsin ama değişik şekillerde dilimleyerek yemesinide sağlayabilirsin...

oglum iki yasinda . dilimliyorumda ama 2-3 dilim yer tamam baska yemez....ama hergun meyve yemesi gerek............kizimda hic boyle sikintilar cekmemistim,,,sanki ilk defa bebek buyutuyo gibiyim.........ilgin icin tesekkur edrim canima.s.

yalnız elma suyunu makınadan gecırerek degılde cam rendeyle suyunu cıkarmak daha cok onerılen bısey boylece vıtamın degerını kaybetmıyor.

rendeliyipte yapmistim ama zorla yedirmem gerekiyo ,yemiyo yani...cok su icen bi cocuk belki dedim elma suyunu icer.........bakalim baya yorucu bi cocuk:emir_bebek:tesekkur edrim ilgine canima.s.

mrb cnm elma suyunu sever bence eger cok sekerli gelirse hafif suyla karistirabilirsin ,ben 100% elma sularindan alip suyla karistirip veriyorum cok severek iciyor
baska meyvalarla arasi nasil oglunun ?

ben elmayı iyice yıkayıp ortadan kesiyorum cekirdek kısmını cıkarıp cay kasıgı veya tatlı kasıgı ile kazıyıp veriyor hem rengi değismiyor hem püre oluyor hem cam rende tabak vesaire gerek kalmıyor hemde istedigi kadar yiyor kalan ziyan olmuyor armutdada aynı seyi yapıyorum ben organikte olsa hazır meyva suyunu sevmiyorum meyvenin gercegi varken neden islem görmüslerini alalım hem ucuz hemde saglıklı

elıscım canım sen yıne cam rendede rendele onuda tulbentten gecır o sekılde yap elma suyunu daha vıtamınlı doktorlarda oyle onerıyo

AYYY ben yıllardır elma yemem suyunuda içmem hiç sevmem bir dilim verirlerse oda zorla yerim yemek istemediğimden agzımda kocaman olur. boş ver yemiyorsa zorlama elmadan alacagı besin degerini başkagıdalardan da alır. zorlama çocugu anlayabiliyorum onu a.s

AYYY ben yıllardır elma yemem suyunuda içmem hiç sevmem bir dilim verirlerse oda zorla yerim yemek istemediğimden agzımda kocaman olur. boş ver yemiyorsa zorlama elmadan alacagı besin degerini başkagıdalardan da alır. zorlama çocugu anlayabiliyorum onu a.s

bende sevmem aslinda elmayi dedigin gibi agzimda buyur 40 yilda bir yersem ...a.s.a.s.ama vitaminini de alsin istiyorum ne yapacagimi sasirdim....tesekkur ederim yorumuna.................

Rendele de ver canım daha vitaminli artı kivi de karıştır içine.

elıscım canım sen yıne cam rendede rendele onuda tulbentten gecır o sekılde yap elma suyunu daha vıtamınlı doktorlarda oyle onerıyo

tamam canim sagolasin.....illa cam rende olmasimi lazim......oburleri zararlimi acaba...a.s.

mrb cnm elma suyunu sever bence eger cok sekerli gelirse hafif suyla karistirabilirsin ,ben 100% elma sularindan alip suyla karistirip veriyorum cok severek iciyor
baska meyvalarla arasi nasil oglunun ?

tesekkur edrim canim yorumunaa.s.oglumun diger meyvelerle arasi ogle pek yok sevdigi yedigi 3 yada 5 meyve var onlarda her zaman bulunmuyo ne yazikki......elma gene butun marketlerde var.....yesin istiyorum ama yok......alistirana kadar baya ugrasicam anlasilan .....alisirsa tabi.....ablamiz 7 yasinda hergun okul cantasina elma koyarim cogunlukla o elma koydugum gibi geri gelir bende evde zorla yediriyorum ona napiyim....hadi o anliyo kizmaktan ama 2 yasinda cocuk anlamiyoki....agzini bi kitledimi ac acbilirsen,,,,,,,

tesekkur edrim canim yorumunaa.s.oglumun diger meyvelerle arasi ogle pek yok sevdigi yedigi 3 yada 5 meyve var onlarda her zaman bulunmuyo ne yazikki......elma gene butun marketlerde var.....yesin istiyorum ama yok......alistirana kadar baya ugrasicam anlasilan .....alisirsa tabi.....ablamiz 7 yasinda hergun okul cantasina elma koyarim cogunlukla o elma koydugum gibi geri gelir bende evde zorla yediriyorum ona napiyim....hadi o anliyo kizmaktan ama 2 yasinda cocuk anlamiyoki....agzini bi kitledimi ac acbilirsen,,,,,,,

canimcim seni anliyorum arkadaslarin dedigi yöntemleride deniyebilirsin
ben ogluma meyvalari kesiyorum sonra onlardan mesela ayicik sekli yapiyorum havucu burnu olarak, portakaldan gözleri ,elmalari saclari ........ daha degisik figurlarda mesela oglun arabalari cok seviyorsa ona elmalardan ve dige meyvalardan araba sekli yapabilirsin
böyle biseylerde deniyebilirsin eminim hosuna gider denemekte fayda var :))) :1hug:

Bence zorla yedirmeye calismayin cocuklara birseyi...yemek istemiyorsa israr etmemeli..!

Elinde kap kasik cocugunun pesinde kosanlar annelere sinir olurum..bugün yemiyorsa yarin yer cocuk..ille herseyi hergün yemelimi?? Bu bence cocukta tiksintiye sebeb olabilir diye düsünüyorum..!

Anneler kizmayin ama bana...a.s.

a.s.dogru diyosunda guzelim ,mesela benim kizim 7 yasinda onune meyve koyup bu bitecek demessen aklina gelip istemezki....bende sevmem pesinde kosmalari ama cocuk insani maymun gibi oynatiyo valla ,asla yapmam dedigin seyleri yapiyosun bazen,,,,,buyuk konusma yani,,,,,,,,,,a.s.

Bence zorla yedirmeye calismayin cocuklara birseyi...yemek istemiyorsa israr etmemeli..!

Elinde kap kasik cocugunun pesinde kosanlar annelere sinir olurum..bugün yemiyorsa yarin yer cocuk..ille herseyi hergün yemelimi?? Bu bence cocukta tiksintiye sebeb olabilir diye düsünüyorum..!

Anneler kizmayin ama bana...a.s.

bende sevmem cocugun arkasindan yemekle kosmayi ama bazenleri ac oldugu taktirde yemez ,ben ona verdigimde bir iki lokma olsa bile yer , annelikte duygusu iste iciniz rahat etmez cocugunuz yeterli yemez yeterli vitamin almazsa ...... ogluma devamli su icirmeye calisirim susuz kalmasin ben söylemezsem cogu zaman onun aklina bile gelmiyor su icmek.....
bencede büyük konusmamak lazim sonucta bekarsiniz anne degilsiniz ANNELIGIN NE DEMEK OLDUGUNU HENÜZ ANLIYAMAZSINIZ
siz anne olun siz cocugunuzun arkasindan yemekle kosmayin arkadasim a.s.

X