şeker yüklemesi

gulcinf

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
305
7
Selam kızlar 50 mg.lık şeker yüklemem 140 çıktı o yüzden 100mg lık yapılacak moralim bozuldu yaptıran varsa bilgi verebilirmi?bir de ben 50 mg.lık yüklemede aç değildim doktor aç tok farketmiyor demişti..siz nasıl yaptırdınız?

HERKESİN RAMAZAN BAYRAMI KUTLU OLSUN..

ben açtım ilk önce açlık şekerime bakıldı sonra şeker yüklendi..50 grlık yükleme de 151 çıktı benimde aynen drda 100 grlık istedi onda da sonuçlar çok yüksek çıkmadığı için diyet vermedi sadece dikkat etmemi tatlı yemememi söledi çok yemiceksin az ve sık yiceksin dedi bende öle yapıyrm şimdilik bişim yok ama bakalım bi daha ki kontrolde bebiş nasıl...inş seninde yüksek çıkmaz takma kafana napalım illa bişilerle uğraşıyoruz işte böle...

seninde bayramın mübarek olsun..ii bayramlar

merhaba benimde 50mg lık şekerim yüksek çıktı arkasından 100 mg lık yaptırdım oda yüksek çıktı doktorum diyabete yönlendirdi diyet yapıyorum şuanda ve günlük olarak şekerimi evde ölçüyorum bayram sonu neticelenecek işallah buarada hepinize hayırlı bayramlar

sizlerede geçmiş olsun valla eskiden ne tahlil ne kontrol varmış.. güya hamileyiz ama normalden daha çok yıpranıp stres oluyoruz tahlil peşinde koşmaktan..

Benimde 50 gram yüklemem yüksekti.Sonra 100 gramda sınırı hafif geçmişti.Doktorum diyet önerdi.bir hafta sonra testi tekrarladım.Sonuç iyiydi.
Devam et dedi diyete.Arada bi kaçırdığım oluyor ama geçen hafta test yaptırdım iyi çıktı.
50 gramı ben de tok yaptırmıştım.

banada 50 gr lık aç karnına uyguladılar şekerim 173 çıktı.yüksekmiş 200' ün altına diyet üstüne tedaviyle müdahale ediyorlarmış.şuan yediklerime dikkat ediyorum şekerim kontrol altında.açaba neden bana 100 gr lık uygulamadılar merak ettim şimdi.

100 gram yüklenmesi gerekitdi sanırım.

Bana değişik zamanlarda 2 kez 50 lik yükleme yapıldı.2 ayrı şehirde.İkisindede yüksek çıktığı için 100 gramlık yükleme istendi.

banada 50 gr lık aç karnına uyguladılar şekerim 173 çıktı.yüksekmiş 200' ün altına diyet üstüne tedaviyle müdahale ediyorlarmış.şuan yediklerime dikkat ediyorum şekerim kontrol altında.açaba neden bana 100 gr lık uygulamadılar merak ettim şimdi.
telaşlandırmak istemem ama açlık 173 oldukça yüksek bir rakam..bence ihmal etme ve en azından şekerini tekrar ölçtür..artık heryerde ölçüm yapılıyor nede olsa..

bende ayın 16 sında gıdıcem seker yuklemesı için nasıl gıdeyım dıye dusunuyordum anladıgım kadarıyla ac gıtmek gerek oylemı kızlar

benim de 50 gr.lık yüklemede 193 çıktı ama dr.um ne 100.gr yükledi nede diyete gönderdi.yüklemeden önceki 2 hafta çikolata çok yemiştim onun etkisi olabilir dedi ve tatlı ve hamurişini azalt dedi o kadar.ama benimde içim rahat değil dün annemin şeker ölçüm aletini aldım bu sabah ölçecektim ama şansıma onunda pili bitmiş kısmetse yarın tekrar pil alıp bakıcam....

kızlar iyigeceler ben şubat annesiyim kısmetse şeker yüklemesi kaçıncı haftalarda yapılıyor birde gittiğiniz hastaneler bu test için ayrı bir ücret taleb ettimi cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

kızlar iyigeceler ben şubat annesiyim kısmetse şeker yüklemesi kaçıncı haftalarda yapılıyor birde gittiğiniz hastaneler bu test için ayrı bir ücret taleb ettimi cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

24. haftalarda yapılmaya başlanıyor, ancak eğer ailede şeker hastalığı varsa önceden de isteyebiliyor doktorlar ama rutini 24-25. hafta gibi, ben bu test için ayrı bir ücret ödedim 10 liraydı zaten ama diğer arkadaşlar ödedi mi bilemiyorum, bu arada ben tüm test ve muayenelerimi özelde yaptırıyorum, ssk olunca nasıl oluyor bilmiyorum

24. haftalarda yapılmaya başlanıyor, ancak eğer ailede şeker hastalığı varsa önceden de isteyebiliyor doktorlar ama rutini 24-25. hafta gibi, ben bu test için ayrı bir ücret ödedim 10 liraydı zaten ama diğer arkadaşlar ödedi mi bilemiyorum, bu arada ben tüm test ve muayenelerimi özelde yaptırıyorum, ssk olunca nasıl oluyor bilmiyorum

teşekkür ediyorum ekinsu benim annem şeker hastası doktoruma gittiğim ilk gün söyledim zamanı gelince biz o testi yapıcaz dedi oyüzden biraz endişeliyim teşekkürler cevap içina.s.

merba arkadaslar benım aclık 97 ıdı ama 50grlık tokluk 239du.cok yuksektı yanı.100luk yaptılar sonra o da yuksektı dıyet verdı tabıkı.2haftaya yakın oldu dıyet yapıyorum.bazen cok ıyı cıkıyor bazende yıne 150 falan oluyor.dun cok ıyıydı mesela 101dı tokluk.bugun sabah yıne bıraz yuksektı ne zaman duzene gırer bu anlamadım ben mı cok pınpırıklıyım acaba

slm arkadaşlar
şeker yüklemesi kaçıncı haftalarda yapılıyor, ben 24.25. haftalar diye biliyorum doğrumu?

slm arkadaşlar
şeker yüklemesi kaçıncı haftalarda yapılıyor, ben 24.25. haftalar diye biliyorum doğrumu?

24-28. haftalarda yapılıyor dedi doktorum.ben de bugün yaptırdım 4 ten sonra internetten bakıcam sonuçlarıma inşallah hayırlı haberler alırım.

slm arkadaşlar bende önce 50 gr lık yaptırdım,açlık şekerim normal tokluk biraz yüksek çıktı,bu sefer 100 lük istedi ama yaptırmadım,çünkü o şerbeti içip 3 saat açlığa dayanamam,ayrıca parmağımdan kan alınmasına fobim var benim,50 liği zor yaptırdım zaten, o yüzden şekeri kestim,sadece meyvede tüketiyorum

şeker yüklemesi nasıl oluyor

canım şeker yüklemesi 50 gr lık olanı önce parmağından kan alıyorlar bir su bardağı glikoz içiyorsun 1 saat bekliyorsun,1 saatin sonunda parmağından gene kan alıyorlar,bide idrar veriyorsun,yarım saat sonra sonuç çıkıyor,sinir bişey yanikafamçokkarıştı

X