bebeğini kaybedenler cevap verebilir mi?

E

EU3

Ziyaretçi
arkadaşlar acınızı tazelemek gibi olmasın ama benim size bir sorum olacak. bebeğini herhangi bir nedenle kaybeden/düşük yapanlar acaba hamileliğinizin başından itibaren hiç sorun yaşıyor muydunuz?mesela kanama ya da bebekte yavaş gelişme gibi.belirtilerinizi yazarsanız düşüğe karşı daha tecrübeli olmuş oluruz diye düşünüyorum.umarım sizi üzmemişimdir.

canım ben 9 haftalıkken bebeğimi kaybettim 6 haftalıkken çok az kanamam olmuştu onun dışında hiçbir sorun yaşamadım ama son zamanlar gebelik belirtilerim azalmıştı bulantım azaldı yemediğim şeyleri yemeye başladım göğüslerdeki hassasiyet baya azaldı vs..kısa bir süre sonra kalbinin atmadığını öğrendim
allah bir daha yaşatmasın başka soracakların olursada sorabilirsin
iyi bayramlar bu arada....

canım benim herşey yolundaydı son iki gün kala mide bulantım azalmıştı.7,5 haftalıkkende kalbinin durması nedeniyle aldırdık:KK43:(( bazı düşüklerin hiçbir nedeni olmuyor.takdiri ilahi

Ben 5,5 haftalık düşük yaptım. Son haftaya kadar herşey çok iyiydi. Son hafta pazar gecesi çok az kahverengi lekelenmem oldu. Doktoru aradım, progestana başla dedi. Dediği şekilde kullandım ama hep daha kötüye gitti işler. Kanamam her geçen gün arttı. Lekelenmenin ilk günlerinden itibaren de hamilelik belirtilerim kaybolmaya başlamıştı. Sonradan doktorun bana dediğine göre 12-13. haftaya kadar belirtiler kesinlikle azalmaz, aksine artarmış. Oradan rahatlıkla anlaşılabilirmiş bir terslik olduğu. Ben gittikçe artan kanamalarla 1 hafta geçirdim. Son iki gün ise ağır bir adet sancısı olarak tarif edebileceğim ağrılarım oldu. Derken bir sabah kalktığımda pedimin üzerinde o görmekten ölesiye korktuğum görüntüyle karşılaştım. Allah kimseye göstermesin, insan çok zor kabulleniyor. Ama hayırlısı buymuş diyorum, Allahın takdiri...

canım benımde 5. hafta dr.un tavsıye ettıgı bır agrı kesıcı ıctıkten yarım saat sonra kanama basladı ve hıc bıtmedı ılactan once hıc bırsey yoktu
9. haftada bebegımın kalp atısı durmustu ve kurtajla alındı
dr hapla ılgısı olmadıgını soyledı ama ben oyle dusunmuyorum lutfen ılk 3 ayda ılac almamaya ozen gosterın (agrı kesıcı olarak )
folık asıtı ıhmal etmeyın

ben de bebeğimi kalbinin atmaması nedeniyle aldırdım.9. haftamdaydım,fakat tahminen 6. ya da 7. haftada kaybetmişim.hiçbir belirti vermedi,ağrı,kanama,vs... hiçbir şey yoktu.bulantı,baş dönmesi gibi sıkıntılarım baştan beri hiç olmadığından o şekilde de anlayamadım.9. haftada normal kontrolüm için gittiğimde öğrendim.Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın.

ben de bu hamileligimden once bir dusuk yaptim,7 haftalikti...
iki kere dr a gitmistim ama her defasinda kalp atisini duyamamisti dr ...kucuk oldugundan olabilir belki dedi ama birkac gun gecince kanama geldi ve dusuk oldu...yani kalp atisi cok onemli...
Allah kimseye yasatmasin...cok zor hem de cok.

9. haftamda düşük yapmıştım.
bir önceki gidişimde zaten doktor gelişimi bir kaç hafta geride demişti.
kanama başladı ve 2 gün sonra da düşük yaptım...

canlarım benim ya çok üzüldüm ben hiç hamile kalmadım ama bunu okadar çok istiyorum ki işallah bende hamile kalır ve bebğim olur allah hepimizin yardımcısı olsun

ben 16.haftamda gittiğimde doktora 14.haftada kalbinin durduğunu öğrendim bir önceki bebeğimin.
pkolu olduğum için genephone tedavisiyle olmuştu o bebeğim.
çok dikkat etmiştim sadece 6.haftada servisi kaçırmayayım diye koşmuştum o akşam hastaneye kaldırıldım aşırı sancıdan.3 gün düşük tehlikesiyle hastanede yattım.
herhangi bir şey yoktu bebeğimde benim.
cinsiyetini öğrenmeye gittiğimizde doktorum söylei o acı haberi..
Allahım kimselere yaşatmasın.
hala ben ultrasona bakamam..önce doktoruma sorarım iyi mi diye..

Bende bilmeden ilac kullanıp 9. haftada bebeğimi kaybettim.kalp atışları yoktu ve kanama başlamıştı.Kürtaj oldum.Psikolojim alt üst olmuştu.Dünyaya geleceği varsa geliyor .kısmet değilmiş.Hiç üzülmeyin arkadaşlar yeniden olur. Benim şimdi 15 aylık dünya tatlısı bir kızım var. :) Allah çocuk isteyen herkese nasip etsin insallah...

bende 12 haftalıkken hafif lekelenme başlamıştı hemen doktora gittim doktor kese boş dedi eminmisin bebek olduğuna dedi bende 1 ay önceki ultrason kağıdını gösterdim o zmaan bebek bitmiş dedi ve kürtaj oldum ama hamileliğimin başından beri hiç bulantım olmamıştı ve hamilelik belirtiside olmamıştı ama kalp atışını görmüştük iştee nasip allah herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar versin önceleri çok yıkılmıştım ama şimdi düşünüyorumda allah kimseye çekemeyeceği yükü vermemiş ya hasta olsaydı ya sakat olsaydı hergün kahrolurdum bakamıycağımdan değil onun o acıyı çekmesi mahvederdi beni rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasınnn
ii bayramlar bu arada

bende böyle üzücü bişiy yaşadım.10 haftada anensefali teşhisi konuldu ve ben düzelir diye 12 haftaqya kadar bekledim tabi olmadı düzelmedi.4 dr çıktım hepside aynı söyledi.yapacak bişiy yoktu üzülmekten ve ağlamaktan başka çok zor durum ve ben hamile olduğumu bilmeden öncesinde ateşim olduğu için antibiyotik kullanmıştım baya bii ben ona bağladım ama ilkten yüce rabbim öyle görmüş tabiki.ALLAH BİDA KİMSEYE BÖYLE ŞEYLER YAŞATMASIN.ZOR DURUMMM

benim de her şey normal deyip duruyordu dr ama aşırı bulantı ve kusmalarım vardı bence bilebilirdi bi aksilik olduğunu ama ben günde 3-4 defa çıkarıyorum dediğimde bile umursamamıştı (özel olduğu halde )olur onlar geçer demişti
zaten ondan sonrada dr değiştirdim 20 haftalıkken kaybettim bi hafta öncesinde aşırı kasık ağrım vardı

Benim de 12 haftalıktı meleğim, herşey yolundaydı ama gideceğine rüyamda gösterdi bana ve gitti :a015: kalp atışları durdu. senağlama

benımde bır sorunum olmadı cok normaldı hersey 10 haftada kalbı durdu
ve kurtajla alındı
sonradan kan pıhtılasması sorunumun oldugunu testler sonucunda ogrendım

hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. şimdilik hiç bir anormallik yok ama bu acı tecrübeleriniz kafamdaki şüpheleri biraz olsun giderdi. Allahım çok büyük ve herşey O'nun izniyle gerçek olur. isteyenlerin hepsine en kısa zamanda hayırlı sağlıklı taptatlı evlatlar versin rabbim. aminnnnnnn!

Benim bebeklerimde ne gelişim bozukluğu vardı ne de kalpleri durmuştu...Her açıdan gelişimleri iyiydi..suları da iyiydi..kan pıhtılaşması vs de yoktu...

18 haftalıkken 14 şubat günü gece yarısı tam hasteneye gidecekken kapının dışında suyum patladı,geri döndüm eve ve evimin banyosunda ayakta erken doğum yaptım ,Hangi dr a gitsem bebeklerin iyi deyip yolladılar..rahim ağzını dikselerdi şu an benimleydi meleklerim...Bu şekilde bebeklerim çok küçük oldukları için yaşama şansları yoktu,öldüler....senağlama senağlama

benımde bebegım 12.haftasında kalbı durdu
doktora gıtmeden oncekı tek belırtım rahımımde bır agrı olustu
ama rahatsızlık verıcı degıldı ayrıca karnımın kuculdugunu hıssetmıstım
tabı bunlar o kadar ınce seylerkı ınsan anlamıyor helekı ılk gebelıkse....
onun harıcınde hıcbır sıkıntım yokdu gule oynaya gezıyodum
ama drye gıttıgımde meger bebegımın 10.haftada kalbı durmus
ve ben 2hafta ölü tasımıısım.
allah kımseye vermesın bır daha da yasatmasın hıcbırımıze ınsallah

Ben de geçen hafta dokuz haftalık bebeğimi kaybettim. Kalbi durmuş. Çok hafif bir akıntım olmuştu. Gidip bir baktıralım dedik her ihtimale karşı. Doktor baktı baktı bebeğin kalp atışını göremiyorum dedi. Bİr saat sonra kanamam başladı zaten. Kalp atışı başladıktan sonra kaybetme riski %3'e kadar düşermiş. Bu ihtimali yakaladım yani. Kalbi duralı da en fazla bir iki gün olmuş.

X