hazır mamasız günlük bebek menüsü... yardım

fxuxsfxuxs

yanılsamalar ülkesi
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
2.482
11
45
doktor hazır mama kullanmamamı söylemişti, kızım kilolu biraz. şimdi de ek gıdaya başladık ve ben pzt işe başlıyorum. kafam çok karıştı, hadi sebze meyve pürelerini çorbalarını yaptım diyelim, kahvaltıyı ve muhallebiyi mamasız nasıl hazırlayacağım bilen var mı?
kahvaltıya ıhlamur koyabilirim ama her gün verilebilir mi acaba?

kahvaltı verırken sulandırmak ıcın ıcıne meyvelerın suyunu sıkabılırsın.
ozellıkle uzum ve nar suyu hem kanda yapar.
bıraz peynır bıraz yumurta uzum suyu gıbı olabılır.
muhallebıyıde suyla yap guzel oluyor.

Bebek Kahvaltı Tarifi
2 adet kuru kayısı
1 yemek kaşığı mısır unu
1 tatlı kaşığı tahin
1 çay kaşığı tereyağ
1 su bardağı su (200ml)
1 tatlı kaşığı pekmez
Kahvaltımızın hazırlanışı
Kuru kayısıyı küçük küçük doğrayıp bir cezvede su ile pişirin. Tereyağını eritip mısır ununu hafif pembeleşene kadar kavurun. Kayısılı suyu mısır ununa dökün huzlı hızlı karıştırarak topak olmasını engelleyin. Sürekli karıştırarak kısık ateşte 10 dakika pişirin. Mama muhallebi kıvamında olmalı, çok katılaşırsa sıcak su ilave edip biraz daha pişirin. Biraz soğuyunca tahin ve pekmezi ilave edin.
ALINTI
BUDA KAHVALTI TARIFI.
http://www.hamilebilgi.com/4_6_ay_bebek_beslenmesi.html
burayıda ınceleyebılırsın

evet canım pırın unu ve suyla yapılıyor.Muhallebi yapımı:
1 su bardağı suya, 1 tatlı kaşığı pirinç unu katılır. 5-10 dk karıştırılarak pişirilir. Sonra soğumaya bırakılır. bu sekılde yapabılırsın.

yarım su bardagana tatlı kasıgı daha kıvamlı oluyor oyle yap ıstersen ben oyle yapıyordum bıraz tatlandırmak ıstersen de seker yerıne pudara sekerı katabılırsın ıcıne severek yer sanırım.

teşekkür ederim şeker yerine pekmez falan da olur sanırım bir de ülkerin suyla hazırlanan muhallebsi var gogly onu kullanabilirmiyim acaba o hazır mama sayılmaz heralde

pekmezde olur nıye olmasın hatta seftalı suyuda koyabılırsın sıkıp ıcıne cesıtlı meyve suları katabılırsın ben denedım cok begendı oğlum. hazırlardan ıyı kullan cnm ulkerınkıde guzel.

pirinç unu kilolu diyosunuz bebişinize daha çok kilo yapabilir. onun yerine günde 1 kez tahıllı mama verin daha iyi ve besleyici olur.

anladım ben 2 oglumada hiç pirinç unu vermedim hiçbir besin degeri yok demişti dr umuz.

ben verdım bır ara doymuyordu tok tutoyor muhallebı,ozellıkle gece yatarken verdım cok sık uyanıyordu tok tutup uyanmasın dıye ıse yaramadı degıl. memnun kaldım ben .

anladım ben 2 oglumada hiç pirinç unu vermedim hiçbir besin degeri yok demişti dr umuz.

ben de öyle biliyorum ve pek vermek istemiyorum kilo yapar diye ama bebek beslenme programlarına akşam için hep muhallebi konuluyor ne verebiliriz peki onun yerine bilemiyorum, anne sütü almaya devam edecek ama bir süre sonra yetmez sanırım

[ALINTIsule-46;]neler verdiniz peki,nişasta filan mı ALINTI

bebek yiyecegi pirinç unundan sonra nişastamıdır bunuda sizden duydum nişasta hiç vermedim sorunuzu cevaplayım.
onun yerine tahıllı mama verdim ben hep, yaptıgım çorbalardan verdim akşamları bazen.

burda isim veriliyomu bilmiyorum ama bebelacın sütlü ballı irmikli, birde 8 tahıllı çeşitleri var onlardan deneyebilirsin daha besleyici pirinç unundan.

Füffüs canim arkadas dogru soylemis misir nisastasiyla yaptigin urun dogal ama kilo yapar ikinciside konuyu cok arastirdim sadece suyla yapilan muhallebi sadece kuru sislik yapiyor kilo yapiyor ama hicbir besin degeri yok skin bu sekilde yapma bunun yapilir tarifine bide mama katman gerekiyor yoksa bosuna sisirirsin bebebgi.sen en iyisi milupanin bebelacin muhallebileri var toz yada kavonozda biz once hep kavonazda yiyorduk simdi toz olanlarini suya katiyor veriyorsun hem besin degeri digerine gore daha iyi.evde bende yapiyorum ama icine 3 olcekte mama atiyorum canim sakin ama sakin sadece suyla yapmayin arkadaslar hicbir besin degeri yok inanmazsaniz googleye yazinda bakin

arkadaşlar biliyorum ama ben hazır mama kullanmak istemiyorum ilk mesajda da yazdım doktorda kullanma dedi yoksa biliyorum bin türlü hazır muhallebi var onlara alternatif birşey var mı diye merak ettim ama yok heralde. ben de yoğurt veririm artık napiim.

canım olmazsa muzla bıskıvı ezmesı ver evde yapabılırsın.
yada seftalıyı ez ıcıne 1tatlı tatlı kasıgı ırmıgı hasla seftalıyle karıstır tahıllı meyze oluyo buda onuda verebılırsın.

X