Çocuk Hastalıkları bebeğim uyumuyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

erguvan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2007
79
3
şu anda oğlum 5.5 aylık hala uykusu düzene girmedi geceleri her saat başı bazen yarım saatte kalkıyorum önceleri sadece emip uyuyor:çok üzgünüm::çok üzgünüm:du 2 aydan beri emdikten sonra uykusu dağılıyor ve ben ayağımda sallayarak uyutuyorum buda yetmezmiş gibi bıraktığım an uyanıyor yani hiç uyumuyorum gibi birşey.geceler kabusum oldu bu saatten sonra yalancı memeye alışırmı çok uğraştım ama almamıştı simdi tekrar uğraşsam alırmı acaba

arkadaşım muhtemelen bebişin doymuyordur.sadece emziriyor musun bilemiyorum ama bu ihtimali bir kontrol edersen belki çözüm olur

hayır kilosu normalden fazla bile tombiş bir bebek ama anlamıyorum neden böyle

sanki benim 1.5 sene önceki halimi anlatıyorsun oglum 2 yaşında 4.ayını bitirdikten sonra bir haller oldu geceleri hiç uyumamaya başladı aynı anlattıgın gibi yarım saate bir kalkıp aglıyordu her şeyi yaptım ama malesef kaç dr götürdüm karnını tıka basa doyurdum yatagınıdegiştirdim ama malesef sadece bunu çekecekmişim tam 1,5 sene çektim yeni yeni uyumaya başladı.belki seninkinin başka derdi vardır bilemiyorum benim yaptıklarım bir işe yaramadı allah kolaylık versin

sadece uyanık mı kalıyor yoksa ağlaması keyifsizliği mi var?

sanki benim 1.5 sene önceki halimi anlatıyorsun oglum 2 yaşında 4.ayını bitirdikten sonra bir haller oldu geceleri hiç uyumamaya başladı aynı anlattıgın gibi yarım saate bir kalkıp aglıyordu her şeyi yaptım ama malesef kaç dr götürdüm karnını tıka basa doyurdum yatagınıdegiştirdim ama malesef sadece bunu çekecekmişim tam 1,5 sene çektim yeni yeni uyumaya başladı.belki seninkinin başka derdi vardır bilemiyorum benim yaptıklarım bir işe yaramadı allah kolaylık versin

inanmıyorum ya buna nasıl dayanılır bilmiyorum çok zor bu benim ikinci çocuğum ilkinde hiç böyle olmamıştı.
yalancı memeye alıştırabilirmiyim acaba

keyfi yerindeyse,ağlamıyorsa,sağlıklıysa yapabileceğin tek şey gündüz az uyutup gece sıkıca doyurmak.Allah yardımcın olsun.

şu anda oğlum 5.5 aylık hala uykusu düzene girmedi geceleri her saat başı bazen yarım saatte kalkıyorum önceleri sadece emip uyuyor:çok üzgünüm::çok üzgünüm:du 2 aydan beri emdikten sonra uykusu dağılıyor ve ben ayağımda sallayarak uyutuyorum buda yetmezmiş gibi bıraktığım an uyanıyor yani hiç uyumuyorum gibi birşey.geceler kabusum oldu bu saatten sonra yalancı memeye alışırmı çok uğraştım ama almamıştı simdi tekrar uğraşsam alırmı acaba[/QUOT
öncelikle güle güle buyut ne zaman dogdu zaman akıyor vala daha dun takvimini yaptık :):emir_bebek:

benim kızda cok uyanırdı valla öyle böyle geciyor zaman gece 10 kere uyandıgımı bi,lirim aclıkta yapabilir
bide agrı kesici ver bakalım bazen ben verirdim ıkınması varsa gazı falan ondanda uyuyamaz
belkide uykusu yetiyordur 15 ayı bitti kızım hala gece uyanıyor 3 saate bi mama yerdi bide beni emiyor hala da yer mama gece 3 kere mama veriyom arada da emiyor düşün artık-tatlicadiarzu-

öncelikle güle güle buyut ne zaman dogdu zaman akıyor vala daha dun takvimini yaptık :):emir_bebek:

benim kızda cok uyanırdı valla öyle böyle geciyor zaman gece 10 kere uyandıgımı bi,lirim aclıkta yapabilir
bide agrı kesici ver bakalım bazen ben verirdim ıkınması varsa gazı falan ondanda uyuyamaz
belkide uykusu yetiyordur 15 ayı bitti kızım hala gece uyanıyor 3 saate bi mama yerdi bide beni emiyor hala da yer mama gece 3 kere mama veriyom arada da emiyor düşün artık-tatlicadiarzu-

canım bebegini çok sıkı giydirme karnının doydugundan emin ol altı temizse bebegin bunların dışında hala kalkıyorsa meme emme duygusu onda alışkanlık yapmıştır. sürekli anneyi yanında hissetme duygusu olurmuş bebeklerde belki budur senin bebegininkiside.

erguvancımm uyku prblemi hala 1 yaşına geldi hala var bizdee bunu kabullenmek lazım bence. sen strese girdikçe o daha çok nat ediyor sanki. ben çalışan bir anneyim ve her gecemiz mutlaka bölük pörçük bazen enkaz gibi gitsemde benim bünyem alıştı ama o uyumaya alışmadı. tabi bende yönetmler denedim belki sende işe yarar
eğer inatçı bi çocuksa şu ferber yöntemi işe yaramıyor bilesin.
öncelikle her gece aynı satte yatır derim. ondan önce banyosunu yaptır bu bed time şampuanlar işe yaıyor
sonra karnını doyur ben iyi geceler çayıda veriyorum. oda işe yarıyor gibi
sonra oda karanlık ve hiç konuşmuyorum çok kucağımda dolaştırdım benimki 7 aylıktı yalancı memeyi aldı ağzına. salladımdaaa . henüz daha çok küçük annsi hemen panikleme. şimdilik benim tek teselim uyku vakti gelince yatıyorum yanına ve konuşmadan uznaıyorum. o dalaonıyor dolanıyor çığlık atıyor kimi zaman kıkırdıyor cilve yapıyor kimi zamanda ağlıyor ama ben hiç sesimi çıkarmadan ölece uyuyor numarası yapıyorum. sonra yavaş yavaş kendii benim olduğum atarafa atmaya başlıyor ve pes edip uyuyor kendi kendine. ama gece en az 5 defa uayanıyor. gazlı bir bebek halada gazlı ben bitki çayı verip altınıd eğiştiirp uyutuyorum tekrar sırtına pış pış yaparak. hatta dün gece eşim ben öle kızın aşında otururken uyuya kalmışım o geldi yatırdı beni. doktorumuz 4-5 yaşına kadar devam eder dedi. bend eçok kasmıyorum kendimi. zaman alacak ama olacak sonuçta.

bebğinle mutluluklar dileirm canım

hepinize çok teşekkür ederim iyi geceler çayını ilk kez duydum hemen bugün alıyorum ve deniyorum inşallah işe yarar.şampuanı duymuştum ama her gece banyo yaptıramam zaten sevmiyor banyo yapmayı yazın sorun değilde böyle havalarda problem

çok sağol canım evet takvimi senin sayende yapabilmiştim bebeğim bayağı yaramaz artık eskisi gibi int giremiyorum vakit bula mıyorum

iyi geceler çayını aldım bu bir mucize gece 2 kere kalktı ama ne kadar içirmem gerektiğini anlamadım bütün gün boyunca azar azar 100 ml mi?yoksa her içirişimde 100 ml fazla içirmememmi gerekiyor anlamadım bilen varsa yardımcı olabilirmi

X