Aile Planlaması Spiral

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
E

Elis

Ziyaretçi
benim oglum iki yasinda 6 yada 7 haftalikti spiral taktirdim........ilk zamanlar memnundum ama son bikac aydir ayda iki sefer adet olmaya basladim....3 yada 4 gun suruyo normal bi sekilde............baska bi sikayetim yok.....ama neden boyle oluyo onu merak ediyorum.............doktorumda kontrolumde martta.........one almakta istemiyorum...

bi aralar hapta kullanmistim ilk dogumumdan sonra kilo aldirmasi ve bas agrisi yaptigi icin doktorum bunun benim icin iyi olacagini soyledi....

acaba eger cikarttirirsam en guvenilir ve zararsiz hangi korunma yontemini kullansam...

bide dogumdan sonra 2 ayda bir nerdeyse mantar oluyorum acaba spiral yaramadida ondanmi?bilmiyorumki olabilirmi?ne dersiniz?

bazı kişilerde spiral mantarı tetikleyebiliyormuş canım ayrıca ara kanamalar yada ayda 2 kez adet olma gibi durumlarada çok sık raastlanıyor çevremden duyduğum kadarıyla .bende geçen ay çıkarttırdım bu yüzden ama daha emin bir korunma yöntemide nedir bilemiyorum.(prezervatiften hamile kalmış biri olarak :KK43: )neyse rahatsızlığın varsa tabiki çıkartmalısın ama hap ilk aylardan sonra rahatsızlık vermiyormus diye duymustum...

Bende araliktan beri spiral kullaniyorum.Kontrollerimi aksatmiyorum.Daha bugün dkdaydim.Yerinde oynama olmamis.Benim adetlerim öncedende düzenliydi simdide yanliz süre uzadi.Spiralden sonra kanama cogaldi ve 6gün sürüyor.Zaten kansizim anemi hastaligim var.:KK43:( yanliz karnimda sislik yaratti gibi geldi bana eskiden arasira olurdu.Simdi devamli sis.dogum kontrol hapi birkac kez aldim,hemen biraktim.Hormonel olarak beni cok etkiledi.Sinir,depresif,bas agrisi vs..birdaha asla..

Spiralide taktirdiktan sonra kontrolü yaptirmak lazim,yerinden oynarsa yine hamile kalma ihtimali var.

Benim henüz mantar sikayetim olmadi.

Bende araliktan beri spiral kullaniyorum.Kontrollerimi aksatmiyorum.Daha bugün dkdaydim.Yerinde oynama olmamis.Benim adetlerim öncedende düzenliydi simdide yanliz süre uzadi.Spiralden sonra kanama cogaldi ve 6gün sürüyor.Zaten kansizim anemi hastaligim var.:KK43:( yanliz karnimda sislik yaratti gibi geldi bana eskiden arasira olurdu.Simdi devamli sis.dogum kontrol hapi birkac kez aldim,hemen biraktim.Hormonel olarak beni cok etkiledi.Sinir,depresif,bas agrisi vs..birdaha asla..

Spiralide taktirdiktan sonra kontrolü yaptirmak lazim,yerinden oynarsa yine hamile kalma ihtimali var.

Benim henüz mantar sikayetim olmadi.

ben zaten hic kontrollerimi aksatmiyorum...doktora gore hersey normal gecen gittigimde yanlizca kist oldugunu ama kendiliginden gececegini onemli bisey olmadigini soyledi....bundan bi sikayetim olmadi ama bu kasinti ve ara kanamalar haricinde....hamile kalmaktanda o kadar korkuyorumki:1shok:mesela 3 ayda yada 6 ayda bir olan igneleri arastirdim cok yan etkileri var.....ne yapacagimi bilmiyorum cevremde kullanan olsa kullanan tecrubelerini sorucam ama.....bakalim iyissallah marta kadar bi korunma yontemi aklima yatarda onu kullanmaya baslarim...ilgin icin tesekkur ederim canima.s.

2ay önce kontrolümde bendede sag tarafimda kist cikti.Dünkü kontrolümde ultrasalla tekrar bakti kist yok olmus kendiliginden.Hormonlardan dolayi bazen görünüp yok oluyormus.ozamanda endise etme demisti.Bende 3yil sonunda spirale devam edermiyim bilmiyorum.Baska altarnatifleride arastirmak lazim.Bende tasekkür ederim Elis.a.s.

bazı kişilerde spiral mantarı tetikleyebiliyormuş canım ayrıca ara kanamalar yada ayda 2 kez adet olma gibi durumlarada çok sık raastlanıyor çevremden duyduğum kadarıyla .bende geçen ay çıkarttırdım bu yüzden ama daha emin bir korunma yöntemide nedir bilemiyorum.(prezervatiften hamile kalmış biri olarak :KK43: )neyse rahatsızlığın varsa tabiki çıkartmalısın ama hap ilk aylardan sonra rahatsızlık vermiyormus diye duymustum...

dedigin dogrudur o zaman canim.....ben dogumdan sonra yani 2 senedir spiral oldugu icin demek 2 ayda bir bu illeti cekiyorum.....cikarmak sart oldu galiba ama baska guvenilir ve rahatsizlik vermeyen bi yontem bulmam lazim.............ama hangisi?????tesekkur ederim canim ilginea.s.

X