bebek bakıcısı

andina222

nihayet bir anne...
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
3.270
1
arkadaşlar merhabalar , aile topici olduğu için konuyu buraya açtım umarım bana yardımcı olursunuz :)
7 aylık hamileyim , çalıştığım için doğumdan sonra bebek bakıcısı tutmam gerekecek , aranızda bakıcısı olan var mı? ücetleri ne kadardır , nerden iyi bakıcı bulabilirim , tabi en önemli konu ücreti hem iyi biri olmalı hem güvenilir hem de uygun fiyata gelmeli :eek: çok şey istedim galiba..yardımlarınızı , fikirlerinizi bekliyorum..
herkese iyi bayramlar kaydirigubbakcemile3

Bir arkadaşım bakıcı tuttu 600 ytl'ye fakat yalnızca çocuk bakıyor, ev işi yapmıyor. Eğer ev işi de yaptırırsan fiyat artıyormuş.

valla 600 iyiymiş , ben de korkuyodum 1000 den aşağı gelmezler diye , peki nerden buldu bakıcıyı? şirketler var ama onlar kötü oluyormuş eve gelen bakıcıya çok düşük bi meblağ veriyolarmış yani zavallı kadınlar o kadar çalışıyo ama paranın çoğunu şirket alıyomuş o yüzden şirketten bulmak istemiyorum..

Bir arkadaşı vasıtasıyla buldu. Arkadaşının çocuğuna bakıyormuş önceden.
Çevrende yok mu bu hususta tavsiye alabileceğin kişiler?

maalesef çevremdeki arkadaşlarım hep yabancı uyruklu bayanlarla anlaştılar ve yatılı alıyorlar , ben evimde yatılı bakıcı istemiyorum açıkcası , yani akşam eşimle rahat rahat oturamıycaz bile evde hep 3. bir yabancı olucak :KK43: o yüzden türk bayan arıyorum ama onlarda nerden bulunur , ücretleri nelerdir bilemiyorum..yabancılar çok uygun fiyata geliyorlar ama dediğim gibi ben yatılı istemiyorum..

çalışmaya ihtiyacı olduğu veya istifa edemeyeceği bir işi olduğu için olabilirmi acaba:kahve:

kronick doğru tespit yerimseniben ben de isterim çocuğuma kendim bakmayı ama maalesef çalışmak zorundayım , bunun başka hiçbir alternatifi yok :nazar:

ben de bu bakıcı işini düşündüğüm için çocuğa henüz cesaret edemiyorum doğrusu:1no2:

inş gönlünüze göre bulursunuz..

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadasim neden cocugunun ilk yillarini onunla gecirmiyorsun?

Ne yapsın işini mi bıraksın?Bence çok yanlış düşünüyorsunuz.

Hangimiz bebeğimizin ilk yıllarını bakıcıda geçirmesini isteriz ki?Ama mecbur kalıyoruz işte.Bende bıraktım kuzumu daha 4 aylıkken.Ama komşum baktı ona, içim rahattı o yüzden.Artık 1. sınıfa başladık.Büyüdü yani.Ama iyi bir bakıcı çok önemli.Keşke tanıdığın birileri bakabilse bebeğine.Hiç tanımadığın birine bırakmak çok zorrrrr.

Hangimiz bebeğimizin ilk yıllarını bakıcıda geçirmesini isteriz ki?Ama mecbur kalıyoruz işte.Bende bıraktım kuzumu daha 4 aylıkken.Ama komşum baktı ona, içim rahattı o yüzden.Artık 1. sınıfa başladık.Büyüdü yani.Ama iyi bir bakıcı çok önemli.Keşke tanıdığın birileri bakabilse bebeğine.Hiç tanımadığın birine bırakmak çok zorrrrr.

hamile kaldığımı öğrendiğimdn beri en büyük problemim bakıcı meselesi , ne yapıcağımı bilemiyorum , annem bakamaz o da çalışıyor , tek avuntum gün içerisinde eve kardeşim , teyzem falan gelip kontrol edecekler sırf bu yüzden karnım burnumda aileme yakın bir eve taşındım zaten.. gönül isterdi ki kreş zamanına kadar kendim bakıyım kuzuma ama maalesef çalışmak zorundayım.. en azından güvenilir , iyi bir bakıcı bulmaya çalışıyorum , heryere sordum ama deneyimliler çok yüksek ücret istiyor :KK43: o yüzden sizlere danışmak istedim ama anlaşılan kk'da herkes kendi bakıyor bebişine :çok üzgünüm:

eehhh :eek:klava:
andina arkadasima sordum, ne bicim insansiniz yaaa pabuc gibi diliniz var. aksam aksam insanin asabini bozuyorsunuz!

Andinacim canim kardesim ben almanyada yasiyorum türkcem cok güzeldir aslinda, dikkatli bir sekilde sordum sana neden calismak istedigini ama yinede yazi olunca yani mimik hal ve tavirlarini göremeyince karsisindaki insanin böyle zor oluyor.. Neyse canim senin yerine herkez cevap vermis. Anlasilan hem calismak zorundasin hemde istiyorsun. Benim sana önerecegim tek sey bebegin sag salim dogduktan sonra evde gecirecegin ilk bir kac ayi bu bakiciyla beraber gecirmek. yani direk hemen cocugunu sakin emanet etme.. ve canim mümkünse evine maliyeti ucuz kamera sistemi kur. Inan bana bunun varligini bilen bakici kendine ceki düzen veriyor. Güvenmek iyidir ama konu senin biricik bebisin.

Bence Türkçeniz sandığınız gibi iyi değil.Bu kadar kişi sizi farklı anlamış yani çocuğa bakmak varken neden çalışıyorsunuz demeye çalıştığınızı sanmış.Herkeste hakaret etmeden düzgünce fikirlerini açıklamış.Asıl siz pabuç gibi diliniz var derken hata etmişsiniz.Hem ne öyle sopa göstermeler falan.Lütfen daha saygılı olun.

hamile kaldığımı öğrendiğimdn beri en büyük problemim bakıcı meselesi , ne yapıcağımı bilemiyorum , annem bakamaz o da çalışıyor , tek avuntum gün içerisinde eve kardeşim , teyzem falan gelip kontrol edecekler sırf bu yüzden karnım burnumda aileme yakın bir eve taşındım zaten.. gönül isterdi ki kreş zamanına kadar kendim bakıyım kuzuma ama maalesef çalışmak zorundayım.. en azından güvenilir , iyi bir bakıcı bulmaya çalışıyorum , heryere sordum ama deneyimliler çok yüksek ücret istiyor :KK43: o yüzden sizlere danışmak istedim ama anlaşılan kk'da herkes kendi bakıyor bebişine :çok üzgünüm:

Canım bakıcıya bıraktım ama, ben Amasya'dayım, sen İstanbul'da.O bakımdan pek faydam olamayacak yani.Orasıyla burası her bakımdan çok farkediyor.Arkadaşlar 600 YTL ücretten bahsetmiş.Bizim burda 350 -400 YTL falandı ücret.Üstelik bu fiyata ev işeri filanda dahil.Tanıdığın bir komşun falan bakamaz mı?Ev hanımı olup çocuklarını filan büyütmüşse bakabiliyorlar bazen.

andina arkadasima sordum, ne bicim insansiniz yaaa pabuc gibi diliniz var. aksam aksam insanin asabini bozuyorsunuz!

Andinacim canim kardesim ben almanyada yasiyorum türkcem cok güzeldir aslinda, dikkatli bir sekilde sordum sana neden calismak istedigini ama yinede yazi olunca yani mimik hal ve tavirlarini göremeyince karsisindaki insanin böyle zor oluyor.. Neyse canim senin yerine herkez cevap vermis. Anlasilan hem calismak zorundasin hemde istiyorsun. Benim sana önerecegim tek sey bebegin sag salim dogduktan sonra evde gecirecegin ilk bir kac ayi bu bakiciyla beraber gecirmek. yani direk hemen cocugunu sakin emanet etme.. ve canim mümkünse evine maliyeti ucuz kamera sistemi kur. Inan bana bunun varligini bilen bakici kendine ceki düzen veriyor. Güvenmek iyidir ama konu senin biricik bebisin.

Bence aysunun fikri cok iyi, bakiciyla beraber zaman gecirmek banada mantikli geldi!!:nazar:

Huyunu suyunu bebekle nasil ilgilendigni falan görmek faydali olacaktir en azindan icin daha rahat olur belki...a.s

Ayrica sunuda iyi hesaplamalisin canim, aldigin maas bakiciya, yol paralarina vs. gidecekse calismayi bir daha düsün derim!! Cünkü bildigim kadariyla baya bir pahaliymis bakici tutmak!!:kahve:

Isinden olmak istemiyorsundur muhakkak ama belki söyle kres zamanina kadar bir izine ayrilma imkanin olabilirse ne biliyim bir konus is yerinle...:kahve:

kızlar yaa benim bebiş 4 aylık ben diş hekimiyim. Onu muayenehaneme götüremiyorum. Bakıcı arıyorumm:KK43:

ben Antalyada bakıcıyım
Antalyada bakıcılara ödenen maaşlar 600-650 arasında deişiyo
bakıcıların çogu genel olan ev işlerini yaparlar
ayrıca cam kapı halı temizligi için ayda bir temizlikci alınır
Antalyanın geneli bu şekilde diğer şehirleri bilmiyorum

canım bencede çok haklısın kamera sistemi iyi fikir.kaydirigubbakcemile5 işyerinden kendisi bile takip edebilir neler oldugunu.vakit bulursa tabi banka işi malum.

Ben tam zamanlı çalışmıyorum bazen tam gün bazen yarım gün.Ama tam zamanlı gelecek birini ben de arıyorum.
Geçen seneki bakıcımız çok iyiydi ama hamile şu an.Yine de idare ederim gelirim doğuma kadar diyor.
İzmir de de 400-500-600 değişiyor.

X