Bebişimin dili pamukçuk olmuş :((

N

newlife

Ziyaretçi
Kızlar Asyam 23 günlük..sürekli ve sadece anne sütüyle beslendiği için dili pamukçuk olmuş..bembeyaz yani..biraz önce hemşire bi arkdaşım var ona misafirliğe gittik o farketti zaten.Kendi çocuğuda olmuş doktor önermiş onada bu yöntemi.Bildiğimiz karbonatı ılık suda eritiyoruz..bi tülbent parçası yada gazlı bezi o suya batırıp sıkıyoruz.bebeişimizin dilini damağını yanaklarını o bezle iyiceee sıyırıyoruz..ama öyle üstün körü değil ağlasa da iyice sıyırıcaz.yoksa ağzını tamamen kaplarmış o pamukçuk..varsa başka yöntemler bilen sölesin lütfeeennnn..bebiş uyansın karbonatı deniycem ben bu akşam

Bana da karbonatlı su demişti dr. ama uygulamada güçlük çekmiştim.
Her denemem de kızım kusmaya çalışıyordu, baktım olmayacak, tekrar dr.a gittim pamucuk için bir ilaç verdi. İçinde oje gibi fırçası var çok rahat sürebiliyordum.
Eğer sende karbonatlı su ile yapamazsan dr. yada eczaneye sorarak alabilirsin canım...a.s.

canım benımde olmuştu..karbonatlı suda hem ezıyet cektı hemde duzelmedı
doktor ılac verdı ıkı gun damlattım hemen gectı...

bence karbonatli suyu denemelisin cnm
ben 3 çocugumda
da denedim çok ii geldi

benim bebeğimdede vardı sürekli karbonatlı suyla siliyordum ben zorlukta yaşamadım geçirdi

canım bebeğini emzirmeden önce göğüs uçlarınada sür karbonatlı sudan devamlı yaparsan pamukçuk olmaz.

emziriyosanız gögsünüzü karbonatlı suyla silebilirsiniz her emzirmede bebek çok küçük oldugu için belki agzını silmekte zorluk çekebilirsiniz böylede faydası olur. geçmiş olsun

Toz şekeri ağzına sürdüğüm anda geçiriyordu. Eskilerin uyguladığı yöntemlerden biri bende işe yaradı.

Kızlar Asyam 23 günlük..sürekli ve sadece anne sütüyle beslendiği için dili pamukçuk olmuş..bembeyaz yani..biraz önce hemşire bi arkdaşım var ona misafirliğe gittik o farketti zaten.Kendi çocuğuda olmuş doktor önermiş onada bu yöntemi.Bildiğimiz karbonatı ılık suda eritiyoruz..bi tülbent parçası yada gazlı bezi o suya batırıp sıkıyoruz.bebeişimizin dilini damağını yanaklarını o bezle iyiceee sıyırıyoruz..ama öyle üstün körü değil ağlasa da iyice sıyırıcaz.yoksa ağzını tamamen kaplarmış o pamukçuk..varsa başka yöntemler bilen sölesin lütfeeennnn..bebiş uyansın karbonatı deniycem ben bu akşam

Benimkide pamukçuk oldu, karbonatlı suyla temizlemeyi beceremiyorum eczaneden mikostatin aldım, pamukçuk ilacı günde 4 defa 10 damla kullanmamı söyledi doktorum.İnşallah geçer bebeklerimizin ağzı...

Benimkide pamukçuk oldu, karbonatlı suyla temizlemeyi beceremiyorum eczaneden mikostatin aldım, pamukçuk ilacı günde 4 defa 10 damla kullanmamı söyledi doktorum.İnşallah geçer bebeklerimizin ağzı...

bende mikostatin aldım ama onun pek bi işe yaradığını sanmıyorum..karbonatlı suyla silince azalıyo baya..hala var biraz..geçer inşallah canım..gazlı bezi doluyorum parmağıma..çenesini parmağımla aşağı çekince ağzını açıyo otomatik olarak..o zaman hemen siliyorum güzelce...

sevgili kibela doktorun verdiği ilacın adını yazabilir misin? Benim de bebişim de pamukçuk oldu.

verdikleri damlalar filan hiç işe yaramadı..en iyisi karbonatlı su kızlar..

offf of oglum 5 aylık. Gunde 4 kez mıkostatın damlatıyorum. her sabah agzını karbonatlu su ıle sılıyorum. 5 gundur gecmedı

ewet bütün arkadaşların dediği gibi bende karbonatlı suyla silmiştim dr.önerisiydi.hatta aklınızda bulunsun bebeğinizde konak olursa zeytin yağının içine karbonat karıştırın ve saçını sağlayın biraz bekledikten sonra yıkayın çok iyi geliyor tabii birkaç kez tekrarlayın

pamukçuk olmaması için her emzirmeden sonra ağzına su verin

ben de bildiğiniz gazlı bezi " kuru bir şekilde " parmağınıza dolayıp bebişin ağzının içinde şöyle 1-2 daire çizdiğinizde geçer diye izlemiştim bir hastanenin yenidoğan bakım sinevizyonundan . ama bunu yaparken bebeğin aç olması lazımmış yoksa bebek kusarmış ..

karbaonatin bi olcusu var mi? bi cay kasigi vs?ne kadar suya karistiracagiz?

benim kızımda dünden beri pamukcuk oldu ağzı bende o dediğin yöntemi denedim ve gerçekten çıkıyo ama mememin ucunuda siliyorum 2 çay bardağı sıcak suya 2 kaşık karbonat katıyorum küçük bi kavanozun içine koyuyorum karıştırıyorum sonrada pamukları küçük küçük parçalara ayırıyorum sonra onun içine koyuyorum her emzimemde ondan bi tane alıp mememin ucunu etrafını siliyorum olmasını engelliyo olsa bile çok az oluyo bi kere kullanabiliyosun onu bence çok pratik ve hem önlüyoda ben deniyorum memnunum yani

kızlarr bende 2 ay sonra doğum yapacam inşallah..
bebeğin ağzındaki pamukçuklar için bana çoğu kişi siyah dut varya onun iyi geldiğini söyledi
hatta kayınvalidem yengem vs bir sürü kişi de benim için siyah dutun reçelini yapmışlar dolaba koydum bebeğim için,
kayınvalidem çocuklarında hep kullanmış çok faydasını görmüş
paylaşmak istedim sizlerle

evet bızımde mıkostatın ıle gecmeyınce pamukcugumuz doktorumuz karadut surubu onerdı

X