Bebek Beslenmesi 2 Aylık Bebek Kaç ml Süt içer? Bilen Var mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benimde kızım 62 günlük.. 55 günlükken gittik doktora 4400 dü kilosu. 35 haftalık 3410gram doğdu. doktora ilk gittiğimizde 3560 gramdı bir ay sonra 4400 oldu.
anne sütü ile ama sağarak biberonla besliyorum. doktor çok kilo almış napıyosun sen annesi aaaaa dedi bana. ilerde obez olur dedi.
şimdi burda yazılanlara bakıyorum bambaşka
90 ml süt içiyordu kızım bir seferde 34 günlüktü doktor çok fazla veriyosun dedi.
şimdi iki aylık 4400 gram olan bi bebek için hesaplarsak 4400x150%8 82 ml oluyor yada 8 değil 7 öğün olup 94 ml vermek gerekiyor.

boyu 3 haftada 5 cm uzamış bebişimin

sizin bebeklerinizin gün kilo hesabına yakın bazılarından altta bazılarınızı geçmiş bizim yaş kilo tablomuz.. iyide doktorumuz neden o kadar şaşırdı ilk ay 1 kiloya yakın alamaz mı anne sütü alan bebekler?

ileride obez olur dedi.%30 büyümüş dedi hani sanki çok kötü olmuş gibi

mecbur azalttık içtiği sütü 70 ml veriyorum oyalaya oyalaya. çok iştahlı bir bebek. üzülüyorum ağlıyor battaniyesini emiyor boş biberon olunca ağlıyor iki aylık henüz ama biberonu çekmeyeyim diye eliyle sağlama alıyor kendini

ne dersiniz halime

62 günlük 4400 olan bebeğim 70 ml8 öğün 560 ml süt içiyor. ama yeni doğanken 450 ml idi. şimdi 2 aylık daha fazla içmesi normaldi ama doktor kızdı
allah allah benim bebeğimde 3 150 gr 50 cm boy doğdu şimdi ise 2 aylık 5880 gr 56.5 boy daha yeni dr getirdim banada sık sık mı emziriyosun dedim bende ağladıkça emziriyorum dedim oda bana sık sık emzirsende bu kilo alacak 2-3 saatte birde emzirsen bu kiloyu alcak dedi ama 2 aylık bi bebek içim çok az kilosuda benimkinden düşük aç kalmasın bide her dr farklı sölüyo bende anlamadım başka dr kg çok ii sık sık emzir diyo başka dr 2-3 saatte bi emzir diyoo anlamaım gitti

benim bebeğim doğduktan 4 gün sonra küveze kaldırıldı. 3 gece küvezde kaldı. çünkü sütüm gelmiyormuş. doğumumu Özel Bahçelievler Medikana Hastanesi'nde epidural sezeryanla yapmıştım. bu nedenle sütüm hemen başta gelmedi. Aslında hemşirelere bir problem olduğunu söylememe rağmen sütümü sağmayı reddettiler. sonrada aç kaldığı anlaşıldı.

doktor 3 günlük bebeğimin saatte en az 20 ml süt alması gerektiğini söyledi. ben 1 ay sonunda kızıma 100 ml süt veriyordum. şu an göğsümden emiyor miktarını kestiremesem de yine yaklaşık bu civarda süt aldığını sanıyorum. büyümesine rağmen neden aynı miktarda süt aldığını şöyle açıklayabilirim: bebekler biberondan daha kolay ve bir çırpıda sütü içebiliyor. böyle olunca da daha çok kilo alıyorlar ve farkında olmadan fazla süt emiyorlar. çok süt emmek onları obez yapmaz. bunu söyleyen doktor halt etmiş. bebekler anne sütünden obez olmazlar. genetik faktörler ve ek gıdalar böyle bir hastalığa götürür bebekleri.

konuya geri dönersem kimi bebek daha az kilo alır, kimisi daha çok; beslenme sıklığı, sütün kalitesi ve yeme miktarı çocuğun kilo alımını hızlandırıyor. ama bu demek değil ki az kilo alan bebek sağlıksız; o da gayet sağlıklı ve iyi bence. annelerin evham yapmasına gerek yok.

bazı doktorlar çocuk istedikçe emzirin diyor. fakat bazı çocuklar -benim kızım gibi- emdikçe emiyor öyle olunca da fazla sütü kusuyor. kustuğu süt miktarı da baya çok oluyor. ben o sebepten az az sık sık emziriyorum. eğer bebeğiniz çok açgözlü değilse ve çok kusmuyorsa siz her istediğinde bebeğini emziren anneler grubundansınız. benimki gibiyse bebeğiniz az az sık sık emzirmenizi öneririm. kusmalar neredeyse bitti. kızım şu an 2 aylık.

toparlarsam o sebepten biberonla aşırı süt vermeyin. ağlamıyorsa ve hemen tekrar emmek istemiyorsa o süt ona bir süre yetecek demektir. ısrarla bebeği beslemenin bir anlamı yok. biberonla verdiğiniz sütün ardından kaç saat geçtiğinde tekrardan emmek istiyorsa; mesela 100 ml verdiniz 2 saat sonra bebeğiniz yine ağlıyor, acıktı. demek ki bebeğiniz saat başı 50 ml süt içiyor. bebek biberonla yorulmadığından emdikçe emmek ister o yüzden abartmayın bence. ağlamıyorsa süt vermeyi kesin. umarım işinize yarar şeyler söylemişimdir. hepinizin bebekleri sağlıklı ve bol gülücüklü olsun.:emir_bebek:

ya kızlar benım kızım meme yerken ıkınıyor sıkılıyor basen de bagırmaya baslıyor bırdaha almıyor ama kılo alımı gayet ıyı dun aksam yıne boyle yabtı hem almak ıstıyor alıncada bagırıyordu bende mama yabtım bıboronu ıctı ve uyudu.sımdı benım sutummu yetmıyor acaba ama yetmese kıloyu nasıl alıyor ben anlamadım bu sorunu nasıl asıcaz ya yedırmekte cok zorlanıyorum ve uzuluyrum bıboronu yedıgı gıbı rahat qogsumu hıc yemedı.

ayşem ben de tam senin durumundayım. nedeni de gaz sancısı. bebişinin gazı olduğu zaman aslında aç ve emmek istese de karnını her emdiği süt ağrıttığı için ememiyo. ama kilo alımının iyi olması güzel. ben de bakıcam bakalım salı günü kontrolü var kilo alımı iyidir umarım.

arkadaşlar benim oğlum 2,5 aylık sütümü yedeklemek için sağmaya başladım ama tek göğsümden 50ccden fazla gelmiyor ikisini birden mi sağmam mı gerekiyor

arkadaşlar benim oğlum 2,5 aylık sütümü yedeklemek için sağmaya başladım ama tek göğsümden 50ccden fazla gelmiyor ikisini birden mi sağmam mı gerekiyor

her emzirmeden sonra göğüslerini sağman gerek.göğüsler boşaldıkça süt olur.

Kızlar sizi okuyunca bizde bi tuhaflık var diye düşünmeye başladım valla. Benim kızım bugün tam 1 aylık oldu. 2.760 kg doğmuştu. Bugün 4.400 kg olmuş. Ve her 2,5 saatte bir 160-180 cc mama yiyo. Daha az yese uyumuyo, aranıp duruyo. Nasıl daha az vereyim ben?

kızlar şaka yapıyor olmalısınız:1no2:el kadar ebeklere ml hesabı yapıp süt verilirmi...emebildikleri kadar emzirmeniz lazım.dışarda emziremiyorum yer yokta ne demek.dönersin sırtınızı her yerde emzirirsin.çantana atarsın bi tane tülbent,kendini korursun olur biter.
kızlar işin ciddiyetinin farkında değilsiniz sanırım.daha çok küçükler.bu şekilde devam ederseniz sütünüzde azalır.
ayrıca gece yattığınız yerden emzirmek kalkıpta sağıp biberona kaymaktan nasıl daha zor oluyor onuda anlamadımbenneyaptımki
anlayan beri gelsin banada anlatsınbenneyaptımki

katılıyorum size.ben de bebeğim acıkınca kuytu biryerde emziriyorum kendimi kapatarak.burger kıng de bile emzirdim.zaten bebeğim sağmama fırsat vermiyor.gündüzleri ne varsa yarım saatte bir kendisi emiyor.süt bitince kıvranıyor ama gelişimi çok iyi.

arkadaşlar hiç bebek anne sütünden obez olurmu
emzirin emzirebildiğiniz kadar..ek gıdalara başlayınca temkinli olursunuz.şimdi bebeklerin iliklerinin dolma vakti..ne kadar iyi dolarsa ileride okadar az hasta olurlar.her doktorun söylediğine bakmayın gercektende..benin bebeğimde şuan 2 aylık,ve bizde emme sıkıntısı yaşıyoruz..çünkü çok gazlı benim bebeğim..ve kullanmadığım ilaç kalmadı..gaz sorunumuz hala devam ediyor..

benim bebeğim de çok gazlı ve kullanmadığım ilaç kalmamıştı.bebek gelişim kitapları okuyorum ve orda gaz ilaçlarının aslında pek bir işe yaramadığı dr ların sadece anne ve babaların vicdan azabı duymamaları için verdiğini okudum. o günden beri kullandığım bütün ilaçları kestim. sonuçta minicik bebeğe ilaç vermek de vicdan azabı duymama neden oluyordu. Araştırdığım kadarıyla kimyon gaza çok iyi geliyor. o yüzden günde 2-3 tatlı kaşığı kimyon yiyorum. Rezene çayı içiyorum. soğuk ve gaz yapıcı şeyler yemiyorum. Bu aralar iyiyiz bakalım. Bir de şu Nurse Harvey's mi ne bitkisel bir şurup var ya çok zorda kalırsam onu veriyorum...

kızlar bana yardım edin lütfen, bebeğim 2 aylık ve aslında beni emiyor, her emişte ben 10 dk emziriyorum ancak günde iki defa midesinde hiçbirşey kalmayacak şekilde kusuyor, bu bazen 3 e de çıkıyor, emzirdiğim için ne kadar içtiğini bilemiyorum, 3,110 doğdu ve şuan 4,200 yani sadece ayda 600 gr almış, doktor normal dedi, kusması için tahliller yapıldı, midesine bakıldı hiçbir sorun yok, ancak kusmasına engel olamıyorum . iki gündür de hem emziriyorum hem de aptamil mama yapıyorum 60 cc yapıoyorum ancak bunnu sadece 50cc ni zorla içiyor 2 saatte bir yapıyorum bunu, doktor kilo alımı iyi kusmayı sorun yapmayalım dedi, ne yapacağımı şaşırdım. ayrıca 100 ml içiyor diyen annelere de çok şaşırdım mümkün değil 100 cl içmez, ne yapmalıyım yardım lütfen

Merhabalar benim bebeğim 2 ay+ 1 haftalık anne sütü emmiyor baştan beri sütüm pek olmadı .3 saatte bir 70 fakan yiyor ama genelde kusuyor bu aylarda 120-150 yemesi gerekiyor demişti Dr ama benimki 120 hiç yemedi yese de kustu.acaba neden yiyemiyor?hiç Ölçüyü artırmamışlar mıyım;(

arkadaşlar hiç bebek anne sütünden obez olurmu
emzirin emzirebildiğiniz kadar..ek gıdalara başlayınca temkinli olursunuz.şimdi bebeklerin iliklerinin dolma vakti..ne kadar iyi dolarsa ileride okadar az hasta olurlar.her doktorun söylediğine bakmayın gercektende..benin bebeğimde şuan 2 aylık,ve bizde emme sıkıntısı yaşıyoruz..çünkü çok gazlı benim bebeğim..ve kullanmadığım ilaç kalmadı..gaz sorunumuz hala devam ediyor..
Merhaba benim bebegim de cok gazli. Eminim siz bu donemleri atlatmissinizdir. Emmesinde sıkınti oldu mu? Gaz problemi ne zaman gecti acaba ?

X