Bebek Beslenmesi 2 Aylık Bebek Kaç ml Süt içer? Bilen Var mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sezin05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2007
304
1
2 aylık bebeğim var emiyo.Dışarı çıkıcağımız zaman sütümü sağıp yanımda bulunduruyorum çünkü herzaman emzirebiliceğim yer olmuyor.bugünde 110 ml süt sağdım onun hepsini içti daha versem içicek acaba nekadar onun için yeterli bilginiz varmı arkadaşlar?ilk haftalarda 30-50 ml arası yeterliymis ama şimdi nasıldır bilmiyorum.yardım lütfen

canım benimkisi 125ml içiyo ama versem dahada istio o yüzden belli olmuyo digeride 100 ml içiyo ama yinede istenio ben mamada veriyorum bu yüzden ..

benımde merak ettıgm bı konu bu.bnm bebiş 1 aylık ama ne kadar vercemı blmıorm bende.dr a sor istersen.her bebek farklıdr bnce

ewet her çocuk farklıdır ama en az içmesi gereken bir miktar vardır herhalde...ama bu bebeklere nekadar versen içiyorlar galiba :ecrin_bebek: doktorada danısmakta fayda var tabii

benim bebişimde emerken ne kadar emiyor bilemiyorum ama mama verirken 100 ml içiyor 2-3 saat arayla istiyor, emerse daha sık yarım saate bir emmek istiyor elinde olsa göğsümü hiç bırakmayacak sizinkide öylemi birde ne kadar kilo aldı benimki 52 günlük 5,400 gr doktor fazla diyor sizinkiler naslı

Canım benimkide hep emmek istiyor bizim kız 54 günlük 3.360gr doğmustu 10 gün önce 4.900 gr dı.cumartesi aşımız var 5 kiloyu gecmiştir artık .doktor normal dedi çok kilolu bir bebek değil sadece yüzü toplu.resmini koydum kızlar ordan bakın isterseniz

ben de sağıp geceleri vermeye başladım daha rahat oluyo, hem onun hem benim uykum bölünmüyo çok fazla...ama ml. olayını ben de çözebilmiş değilim, sanki ne kadar versem yiycek gibi anlamadım. ben de 40 bi veriyorum doymazsa bi 20 daha veriyorum. sonra da uyutuyorum, ama normalde aylara göre ortalama kaç ml. içebilirler bilsek iyi olurdu. doktor kontrolümüz 8inde, artık o zaman soracam.

benim kızım 2 Hafta öncesine kadar 50 ml ile her seferinde yetinebiliyordu, ama artık her seferinde 100 ml içiyor, daha fazlasını şimdilk vermiyorum , ama sanırım 2 hafta sonrasına 125-150 ml 'ye çıkacaktır, kızım şu an 2 ay + 1 haftalık, çok fazla bende ne kadar vermem gerektiğini bilmiyorum

tıp fakültesi 5. sınıftayım ve şu anda çocuk hastalıkları stajındayım. önce bunu belirtmek istedim. hocalarımızın hepsi bebek ne zaman isterse anne emzirmeli diyor. bir sınırı yok bunun yani. şu kadar vermeli diye. bebek isteyince vermeniz gerekiyor. sütüm az diye endişelenenler için de şunu söyleyeyim çocuğun gelişimi normalse bunun için de endişeye gerek yok. çok bilmiş davranmak istemem sadece yardım etmek istiyorum ama içiniz rahat etmezse doktora sorun tabi.

elaine, çok teşekkür ederim,
banada herkes sütün yetmiyor deyip , pskolojimi bozuyordu, ama bebeğim gayet normal seviyede kilo alınca ben rahatladım, kulak asmıyorum,
bu arada benim sağdıkça göğüslerim daha sık dolmaya başladı,

Ben de bir yere giderken sutumu sagip anneme birakabiliyorum. Cunku sadece anne sutu aliyor hala..2 ayi yeni doldurdu..Ben buzluga yedekledim sutlerimi 150ml hepsi..Onu isitip verdiginde annem 125 filan iciyor sonunda azicik birakiyor..Senin disarda ona yetecek kadar vermen normal..illa tika basa doymasi gerekmiyor..Hem sokakta o kadar doymamasi da daha iyi..Benimki cok doyunca kusuyor cunku..Ama tabiki cocuktan cocuga degisir..

kızlar bir sorum olcak .çıkarken normal sağıp biberonamı koyuyorsunuz bozulmuyor değil mi mazur görün bilmiuorumda . eğer öyleyse bende deneyeyim bari rahatlık olur.

ben önceden sağıp buzluğa atıyorum dışarı cıkarkende ısıtıp biberona koyuyorum oda ısısında 6 saat bozulmuyo canım.ama buzluğa koyucaksanda steril saklama poşetleri var onları kullan 3 ay difrizde durabiliyo

benim bebişimde emerken ne kadar emiyor bilemiyorum ama mama verirken 100 ml içiyor 2-3 saat arayla istiyor, emerse daha sık yarım saate bir emmek istiyor elinde olsa göğsümü hiç bırakmayacak sizinkide öylemi birde ne kadar kilo aldı benimki 52 günlük 5,400 gr doktor fazla diyor sizinkiler naslı

Ben hiç sütümü sağmadımm...emziriyorum..benim oğlumda sürekli istiyor 1 saat araylaa sattini hiç geçirmiyooo..52 günlükken 5.880 gr dı kuzucummm:emir_bebek:

Canım benimkide hep emmek istiyor bizim kız 54 günlük 3.360gr doğmustu 10 gün önce 4.900 gr dı.cumartesi aşımız var 5 kiloyu gecmiştir artık .doktor normal dedi çok kilolu bir bebek değil sadece yüzü toplu.resmini koydum kızlar ordan bakın isterseniz

bukadarmı olur yaa tesadufe bak benım kızımda 3360 dogdu ve 37 gunlukken 4900 du sımdı bızde 556 gunluquz :))bızımde pazartesı asımız var
bu arada bı seferde 125 cc verıyor benım arkadsım gogsunden ama ben emzırdıqım ıcın bılemıorum kac cc oldugunu

Ben hiç sütümü sağmadımm...emziriyorum..benim oğlumda sürekli istiyor 1 saat araylaa sattini hiç geçirmiyooo..52 günlükken 5.880 gr dı kuzucummm:emir_bebek:

1 saat arayla emzirince gaz yapar diyorlar benim doktor iki saatte bir vereceksin dedi.ne zormuş bu iki saati geçirmek daha yeni yeni alıştırabildim.ama bazı doktorlar ise bebek ne zaman isterse verin diyolae şaşırdım ben de

1 saat arayla emzirince gaz yapar diyorlar benim doktor iki saatte bir vereceksin dedi.ne zormuş bu iki saati geçirmek daha yeni yeni alıştırabildim.ama bazı doktorlar ise bebek ne zaman isterse verin diyolae şaşırdım ben de

canım gündüzleri 2 saat beklemiyor benim oğlum geceleri 2 3 saatt arayla emiyo..ağlayınca bende veriyorum fisfisfis

bukadarmı olur yaa tesadufe bak benım kızımda 3360 dogdu ve 37 gunlukken 4900 du sımdı bızde 556 gunluquz :))bızımde pazartesı asımız var
bu arada bı seferde 125 cc verıyor benım arkadsım gogsunden ama ben emzırdıqım ıcın bılemıorum kac cc oldugunu

Ewet güzel bir tesadüfmüş.bende emziriyorumda 2 gün önce dışarı çıktık gezmeye tabi kızımı dışarda emziremiceğim için sütümü sağmıştım 110 cc onu verdim ama versem daha içiçekti yani. bizimde aşımız bugün bakalım kac kilo olmus kuzum. 08.08.08 doğumlumu canım.bebişin

kızlar şaka yapıyor olmalısınız:1no2:el kadar ebeklere ml hesabı yapıp süt verilirmi...emebildikleri kadar emzirmeniz lazım.dışarda emziremiyorum yer yokta ne demek.dönersin sırtınızı her yerde emzirirsin.çantana atarsın bi tane tülbent,kendini korursun olur biter.
kızlar işin ciddiyetinin farkında değilsiniz sanırım.daha çok küçükler.bu şekilde devam ederseniz sütünüzde azalır.
ayrıca gece yattığınız yerden emzirmek kalkıpta sağıp biberona kaymaktan nasıl daha zor oluyor onuda anlamadımbenneyaptımki
anlayan beri gelsin banada anlatsınbenneyaptımki

evt bende biraz şaşırarak okudum zorda kalmadıkça ben biberona başvurmayın arkadaşlar fikrimce.eğer dışarda hiç emziremiyecekseniz sağıyosanızda ne kadar emerse o kadar verinben bugün e kadar çok emdi diye kusma dışında bi komplike durumu olan bebek görmedim.

X