Çocuk Hastalıkları Keçi pisliği gibi tane tane büyük abdest nedir?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

gelmesendeolur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2008
1.188
44
43
arkadaşlar oğlum 5.5 yaşında ve zaman zaman keçi pisliği gibi tane tane büyük abdestini yapıyor.bazen de karın ağrıları oluyor.aranızda bu tür bir rahatsızlık geçiren varmı?sizce bu bir tür kabızlık mı? bilgi ve tecrübesi olanlardan yorumlarını bekliyorum..

tabii bir tür kabızlık... ama bir bağırsak kontrolü yaptırsanız, iyi olur...

Benim oğlumda 6 yaşında, zaman zaman tıpkı keçi kakası gibi yapıyor... Anormal bir durum olduğunu sanmıyorum... Kabızlık diyorum, biçok arkadaşlarımın çocuklarındada oluyormuş... Endişelenmeyin ...yerimseniben

yemek yiyince karnına ağrılar giriyor bu yüzden yemek yemek istemiyor.küçüklüğünden beri bu rahatsızlığı var.bu rahatsızlık Gastroenteroloji alanına giriyor ama konunun uzmanları çocuklara bakmıyor...bir tek çapa yada cerrahpaşada çocuk Gastroenteroloji varmış orasıda bize çok uzak...ne yapacağımı şaşırdım bazen günlerce karnı ağrıyor :)) çok üzgünüm

benim oğlumun de genelde kakası öyle oluyor.zaten neredeyse normal kaka göremez olduk ama bizde kabızlık hat safhada ve en büyk sebebi de tutması.yani kaksını bekletiyo ve sonundada sorun oluyo tabiki

benim oğlumun de genelde kakası öyle oluyor.zaten neredeyse normal kaka göremez olduk ama bizde kabızlık hat safhada ve en büyk sebebi de tutması.yani kaksını bekletiyo ve sonundada sorun oluyo tabiki
oğlunuzun kilosu yaşina göre normalmi? Kabizlik şişmanlik yada zayiflik yapiyormu?

benim ablamın kızıda aynı dediğiniz gibi yapıyordu kakasını dr süt çok içtiği için demişti çok fazla süt içiyordu.

Elimizde 4 tane yegen büyüdügü icin bende bilirim bu durumu...kesinlikle kabizlik var oglunda..Karin agrisi varmiufakligin? Bol bol sivi tüketmesine dikkat!

Öyle agir ilac kullanmamali veya telasa kapilmamali bence..!

Annem yegenlerime sivi yagli ilik su hazirlar, siringaya ceker ufakligin popodan verirdi yavas yavas..! Siringanin ucunda tabi igne filan yok...burada herseyi belirtmek zorunda hissediyorum kendimi...yanlis anlasilir korkusu ile..şakkıdı

Böylelike bidigin bagirsgindakiler yumusayip zancisiz sekilde dis kapinin yolunu bulurdu...kaydirigubbakcemile3

Gecmis olsun..!

bu rahatsızlığın adı spastik kolonmuş..yediklerine dikkat etmek gerekiyor..oğlum sürekli makarna pilav yediği için maalesef bir türlü düzelemiyor..sebze meyve yedirmek ne mümkün :KK43:(

Benim oğlum da 4 yaşinda 3 ay öncesine kadar sürekli kabizdi ve kakasi keçi pisliği gibiydi. çok süt içerdi. Günde 1 bardak veriyoruz artik. Ve mandalina acaip bozdu. Deneyin.

benim kızdada oldu kabızlık aglıyordu ıkınırken acı cekiyordu fitil atım aynen geri cıkardı fitili ama kakası cok kçük taş gibiydi o da kuzu kakası kadardı sonraa kayısı püresi yaptım oda işe yaramadı
ben de kepekli ekmek vverdim corbasına hemen cıkardı düzeldi şimdi normal yapıyor hiç aklıma gelmemişti ki kepekli ekmek rahatsız etmez sanırım küçük oldugundan ekmegin içini verdim 1 dilim

bol sıvı almalı, günlük taze meyve sebze tüketmeli, anladığım kadarıyla katı yiyeceklerle besleniyor
çorbalar da iyi gelir, kuru kayıs, kuru incir tüketmeli, geçmiş olsun

arkadaşlar geçenlerde bir televizyon programında duydum potalak yaprağından çay yapıp sabahları aç karna içirmek gerekirmiş. benim oğlum 2,5 yaşında yaklaşık 1,5 senedir bu problemi yaşıyoruz. ancak benim oğlum bu çayı içmedi. kaç doktora götürdüm verdiği ilaçlarda etkilemedi ileri derecedeymiş. fakat dışarıdan alınan her tür gıda bisküvi. çikolata. kuruyemiş hatta beyz ekmek bile yasak kepekli ekmek olması gerekiyormuş. birde arada eline ekmek alıp yerdi oda yasak. sadece öğünlerde yemek yiyecekmiş sebze ağırlıklı pilav ve makarnada eğer kabız yapıyorsa ya azaltılacak ya hiç verilmeyecekmiş. hadi bakalım gelde üstelik iştahsız olan bu çocuğa bu diyeti yaptır. allah bu problemi yaşayan herkesin yardımcısı olsun.

Arkadaşlar, ben de çocukluğumdan beri bu durumu yaşıyorum, korkmayın bebişleriniz sağlıklı beslendikleri sürece çok da tehlikeli bir durum yaşamıyor. Katı besinler, fast-food, bisküviler, kekler barsaklarını kurutacaktır. ( Biraz da hassas insan hastalığıymış bu, stress ile birlikte artıyor) Siz mümkün olduğunca sebze, meyve, sulu gıdalarla beslemeye çalışın, bol bol da su içsinler, bir de hareket çok önemli, bana doktor yürüyüş önermişti. Ama dikkat edilmezse hemoroit ameliyatına kadar gidecektir, tecrübeyle sabittir....

kızımda bebekliginden beri aynı sorunu yaşıyordu Şuan 7 yaşında bebekken canı yandıgı için yapamadıgından çogu kez acillik oluyor lavmanla çıkartıyorduk
geçtigimiz ayda poposu kanamaya başladı çok korktum sanki adet kanaması gibi damla damla kan geliyordu poposundan yine acilde aldık solugu maktın az içinde yırtık olmuş kabızlıktan dolayı dikkat etmemizi bol su içirmemizi önerdi dr ve tabiki müsül verdi :KK70:
ogündenberi bi sorun yok çok şükür ishal olmayacak şekilde dozunu kendimiz ayarlıyoruz kakasını yumuşatıyor ve sorunsuz yapıyor çok şükür
( iki saattir bakınıyorum ya hanımlar yememeleri ayrı dert çıkartmaları ayrı Allah cümlemize sabırlar versin )

kızımda bebekliginden beri aynı sorunu yaşıyordu Şuan 7 yaşında bebekken canı yandıgı için yapamadıgından çogu kez acillik oluyor lavmanla çıkartıyorduk
geçtigimiz ayda poposu kanamaya başladı çok korktum sanki adet kanaması gibi damla damla kan geliyordu poposundan yine acilde aldık solugu maktın az içinde yırtık olmuş kabızlıktan dolayı dikkat etmemizi bol su içirmemizi önerdi dr ve tabiki müsül verdi :KK70:
ogündenberi bi sorun yok çok şükür ishal olmayacak şekilde dozunu kendimiz ayarlıyoruz kakasını yumuşatıyor ve sorunsuz yapıyor çok şükür
( iki saattir bakınıyorum ya hanımlar yememeleri ayrı dert çıkartmaları ayrı Allah cümlemize sabırlar versin )

geçmiş olsun canım allah şifa versin.işimiz çok zor ..bu yüzden başka bir çocuk doğurmak için karar veremiyorum çocuk büyütmek dünyanın en zor mesleği bence...:nazar:

X