menogon iğnesi

papatya_1979

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2008
156
4
44
slm arkadaşlar yumurtlama için menogon iğnesi kullanan veya bu iğne hakkında bilgisi olan var mı? ben 5 yıllık evliyim ilk bebeğim karnımda öldü ikinci bebeğim 6 aylık erken doğum sonrası 1 gün hayatta kalabildi. şimdi 1 yıldır uğraşıyoruz ama hamile kalamıyorum. geçen ay günde tek doz menogon iğnesi yaptırdım ama yeterli gelmedi. bu iğneyi kullanıp sonuç alan var mı?:ecrin_bebek:

canım öncelikle gecmiş olsun kac gün verdi dr un menegonu ben bir ay içinde 10 gün menegon 1 toz 1 su şeklindeydi 2 gün meriyonal oda öyleydi bunlar kalcadandı 2 gün puregon göbekten kullandım yumurtam 20 mlım olmuştu ve prgenly çatlatma ignesi oldum normalde aşılama yapıcaktı drum son anda kendiniz birlikte olun dedi çok umutluydu yada bana öle geldi ve olmadı

menogon menotropin denilen FSH-LH hormon preparatıdır. genellikle infertil çiftlere menogon tedavisi uygulanır. sizde de hormon eksikliği düşünülmüş sanırım. bu hormonlar over siklusunu düzenlemek yumurta gelişimi ve serbest bırakılmasında etkilidir.ayrıca hamilelikte progesteron salınımını artırarak erken doğum ve düşükleri önlemek için de kullanılırlar.
rahat olun ve doktorunuza güvenin. geçmiş olsun....

tabikide tek örnek ben diiilim herkesin bünyesi farklı benimde ignelerim tek dozdu ama vakti olduguna inanıyorum bebeklerimiz en dogru zamanda gelicekler inşallah sen hamişligi tatmışsın ben hic tatmadım seninki birazda stresten kaynaklanıyor bana kalırsa önceki hamilieikler normalmiydi yani tedavi filan mı gördün hihoyyyt

canım öncelikle gecmiş olsun kac gün verdi dr un menegonu ben bir ay içinde 10 gün menegon 1 toz 1 su şeklindeydi 2 gün meriyonal oda öyleydi bunlar kalcadandı 2 gün puregon göbekten kullandım yumurtam 20 mlım olmuştu ve prgenly çatlatma ignesi oldum normalde aşılama yapıcaktı drum son anda kendiniz birlikte olun dedi çok umutluydu yada bana öle geldi ve olmadı

canım bende 10 gün günde tek doz kullandım adetin 3. günü başladım ama 13. gün doktora gittiğimde 16mm kalmıştı oyüzden başka birşey vermedi doktorum. kasım ayında günde 2 doz kullanacakmışım. sen sadece 1 ay mı gördün bu tedaviyi?

tabikide tek örnek ben diiilim herkesin bünyesi farklı benimde ignelerim tek dozdu ama vakti olduguna inanıyorum bebeklerimiz en dogru zamanda gelicekler inşallah sen hamişligi tatmışsın ben hic tatmadım seninki birazda stresten kaynaklanıyor bana kalırsa önceki hamilieikler normalmiydi yani tedavi filan mı gördün hihoyyyt

canım evet hamileliği tattım ama inan hastaneden çıkarken kolların bomboş çıkıyorsun ya işte o gerçekten dayanılmaz bir acı. hele ki ben doğum öncesi 4 gün hastanede o kadar acı çektim ki bebeğimi biraz daha tutabilmek için karnımda... işte bütün o acılardan sonra eve boş dönmek okadar acı verici ki. Allahım kimseye yaşatmasın böyle bir acıyı. evlat acısı hiçbirşeye benzemiyor. şimdi onu ancak mezarında ziyaret edebiliyorum. ama herzaman şükrediyorum. herşeyin hayırlısı çünkü... senin içinde hayırlısı olur inşallah canım

ewet canım sadece bir ay bende 2.ci günü başladım ve 3 günde bir yumurta takibim vardı sonrali ayda göbekten pregon verip aşılama yapacaktı devam etmedim şimdi beklemedeyim cok azimli sabırlı birisi degilim hemen bırakıyorum

Merhabalar,
Ben adetin üçüncü günü gonal f iğnesine basladım ve 9 gun surdu bu tedavi. Yeterince büyümemis yumurtalar 20 olması gerekirken 12 olmus. o yuzden menogon iğnesine basladım 4 gun bu igneyi yaptırcam ve sonrası Allah kerim. Sıra asılamaya gelecek ins. bakalım ne olacak. arkadaslar ruyalarınızda bana da yer verin ne olur.
Allah hepinizin muradını versin
hepinize iyi geceler diliyorum...

Allah isteyen herkese hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah. arkadaşlar aşılama daa çok zaman kaybı gibi. madem o kadar iğne parası veriyorsunuz,üstüne biraz daha para koyup tüp bebek deneyin. sonuçta aynı ilaçlar kullanılıyor ve hamile kalma ihitmali daha fazlaa...

X