bebeklerimiz için balık

antika

ilk meleğim benim.
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2008
642
11
arkadaşlar,benim bebeğim 6,5 aylık oldu.ben ilk kez 1 çay kaşığı kadar balık verdim, tadımlık.kendimiz için kızartmışttık,ondan yedi.ben bebeğime buğulama şeklinde yapmak istiyorum,yağsız kendi buharında.ayrıca, bebeklerin gelişimi için en yararlı balıklar hangisi,balık verdiğimiz gün yoğurt vermeyecekmiyiz,haftada kaç gün,nekadar,sizler nasıl vermeyi düşünüyorsunuz?açıkçası bu sorular kafama takıldıCADIARZU.benimle bu konudaki düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.a.s.

canım dil balıgı çipura çinekop bu balıkları ben suda haşlayıp çorbalarına katıyorum. yogurt verebilirsin ama balık yedikten 5-6 saat sonra ver. haftada 1 kezle başlayıp sonra çıkarabilirsin. balıgıda güvendigin yerden almanda fayda var.

ben 2 oglumada 7.aydan itibaren vermiştim suda haşlayıp sarmısak dövecegiyle yada çatalla ezip katıyorum çorbasına

Balık ve Tavuk:
Bebeğiniz yedi sekiz aylık olduğunda kıymaya alternatif olarak püre halinde öğle öğününde tavuk ve kılçıksız balık eti verebilirsiniz.
Karaciğer:
Kuzu ciğeri tercih edilir. Az tuzlu suda haşlanır, zarı çıkarılır, rendelenerek balık ve tavuk etleriyle dönüşümlü olarak sebze çorbalarıyla birlikte verilir
Bebeğe verilmesi gereken önemli bir besin de balıktır. Balık ve diğer su ürünleri “elzem yağ asitleri” olarak bilinen linoleik ve linolenik asitlerden zengindir. Bu yağ asitlerinin diyette yer alması koroner kalp hastalığının önlenmesi, beyin ve retinanın gelişimi ve sağlığı için gereklidir. On bir aylık olan bebek haftada bir kez taze balık tüketmeye başlar
Bebeklere verilecek balık, ızgara ya da buğulama olarak ve kılçıkları ayıklanarak yedirilir
somon balıgı bebeklere verılecek turden dııldır
eğer yediğiniz balık bozuk
ise bu balık yoğutla birlikte yenildiği zaman zehirlenme yapar. ama ona
bakarsanız bu balık zaten bozuk bir balıksa her halde sizi hasta edebilir. yani
yoğut yemeseniz bile...
bozuk balık kendini hemen belli eder zaten. mat olur, pis kokar,
ellerdiğinizde derisinde parmak iziniz belli olur, derisi gergin değildir. eğer
balık taze ise yoğurttan birşey olmaz.

canım ben kızıma 6. ayda vermeye basladım cok az vermıstım ama 2 haftadır haftada 3 gun oglen yada aksam ogununde salata ve balık yedırıyorum ,mezgıte barbun dil balıgı verebılırsın,benım kızım butun olarak yıyebıldıgı ıcın ayıklıyorum ve ezmeden yedırıyorum ,bugulama yaparsan daha saglıklı kızartma yaparsan dısını soy ıc etınden ver

somon somon somon...
doktorum derin su balığı olduğu için omega açısından çok zengin diye balığa somonla başlamamızı önerdi..
geçen kızıma somon çorbası yaptım çok severek yedi..sırasıyla buğulama ve biraz daha büyüyünce kızartma şeklinde balık yediricem...
1 aya kadar da çipura ve çinekop un tadına baktırıcam..
nette biraz araştırma yapın bi çok anneninde tavsiyesi somon dur...tabii önce çorbasıyla başlayın...
şimdiden bebişlere afiyet olsun...

MEZGİT vermeyin derim mezgit marmarada dipte yaşar tüm pislik toplanır üzerinde bir dr. söylemişti

somon somon somon...
doktorum derin su balığı olduğu için omega açısından çok zengin diye balığa somonla başlamamızı önerdi..
geçen kızıma somon çorbası yaptım çok severek yedi..sırasıyla buğulama ve biraz daha büyüyünce kızartma şeklinde balık yediricem...
1 aya kadar da çipura ve çinekop un tadına baktırıcam..
nette biraz araştırma yapın bi çok anneninde tavsiyesi somon dur...tabii önce çorbasıyla başlayın...
şimdiden bebişlere afiyet olsun...

somon balığını pazarlardan bulabilir mym,canım?ben hamsi vermiştim.

somon balığını pazarlardan bulabilir mym,canım?ben hamsi vermiştim.

canım emin deilim ama pazarlarda olacağını pek sanmıyorum..biraz pahalı bi balık somon..biz alışveriş merkezlerinde bulunan marketlerden alıyoruz..büyük bi balık olduğu için minik bi dilim alıp yapıyoruz...

arkadaşlar dün beslenme uzmanımıza danıstım balıklar konusunda
KEFAL,ORKİNOS VE TON balıgı dısındakı balıkları rahatlıkla yedirebilecegimi söyledi

X