hamilelikte maden suyu

ilgin0707

seviyor seviliyor:)
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2007
7.521
2
Hamilelikte maden suyu içilebilir mi?

Hamilelik, yeterli ve dengeli beslenmenin çok daha önemli olduğu ve özellikle dikkat edilmesi gereken bir dönem. Annenin vücudu, bebeğin beslenebilmesi ve gelişiminin sağlanabilmesi için normalden daha fazla gıda, sıvı, mineraller ve vitaminlere ihtiyaç duyar. Mineral ihtiyacının bir kısmını tamamlayabilmek için, bu dönemde farklı bir sağlık problemi(hipertansiyon...vb) yaşanmıyorsa maden suyu tüketimi önerilebilir.

arkadaşlar hemşire bir arkadaşım önermişti maden suyunu bana mineral ihtiyacını karşılamaya yardımcı oluyor bilginize

bende boyle bılıyordum ama esım cok fazla içilmemesi konusunda ısrar edıyor herkes ıcın cunku bıldıgımız gıbı asıtlı bı ıcecek ve hazmı oldukca kolaylastırıyor bu anlamda mukemmel ama soyle bırsey de var mıgdede hazmı kolaylastıracak dogası geregı benzer asıtler mevcut bız sureklı dısardan bu asıtlerı alırsak mıgdenın işlevini kolaylastırıp tembellestırıyoruz bundan sonrada bı takım hastalıklar ortaya cıkıyor hazımla ilgili siz ne dusunuyorsunuz bu soyledıklerım hakkında ??

günde 1tane içilmesinde bir sakınca olmadığını biliyorum

aslında içilebilir tabi ki fakat asitli olması zarar vermez mi acaba

kıslar benim mide bulantım çok olduğu için doktor bana sıksık içmem gerektiğini söledi bi sorun olmuyormuş.yani ben de içiyorum bir zararı yok şimdilik

Kizlar, 36. haftamdayim ve 4 gun oncesine kadar hic reflü derdim olmamisti. Bir kac gundur aksamlari uykumdan uyandiracak derecede reflu derdi cekiyorum. Dun doktoruma gittigimde sordum ve yatmadan once maden suyu icmemi onerdi. Normalde hic icmem, hem sevmem hem de asitli yapisindan dolayi icemem. Ama mecburen dun aksam ancak yarim siseyi zorla ictim ve sasirticidir ki sabaha kadar misil misil uyudum. Aklinizda bulunsun...

bende içiyorum bazaen iki tane içiyorum ama hemen açar açmaz değil
açtıktan sonra bardağa koyuyorum yarım saat sonra içiyorum

Asitli ama doğal asitli.. Geçenlerde tv de bir profösör hergün mutlaka içilmeli diyordu... Bende unutmadığım zamanlar bir şişe içiyorum... Tabiki herşeyin fazlası zararlıdır... Çok aşırı içmekte bağırsaklarda tembellik yapar...

Hatta burda bir arkadaştan duydum.. Yeni doğan bebeğin ağzına doğar doğmaz bir kaşık maden suyu damlatıyorlarmıi ve hiç gaz problemi olmuyormuş...

Hamilelikte maden suyu içilebilir mi?

Hamilelik, yeterli ve dengeli beslenmenin çok daha önemli olduğu ve özellikle dikkat edilmesi gereken bir dönem. Annenin vücudu, bebeğin beslenebilmesi ve gelişiminin sağlanabilmesi için normalden daha fazla gıda, sıvı, mineraller ve vitaminlere ihtiyaç duyar. Mineral ihtiyacının bir kısmını tamamlayabilmek için, bu dönemde farklı bir sağlık problemi(hipertansiyon...vb) yaşanmıyorsa maden suyu tüketimi önerilebilir.

bu arada kızlar maden suyu ve sodayı birbirine karıştırmamak lazım doğal maden suları içerdiği mineral ve kalsiyumla hem bizim hem bebeğimizin gelişimine fayda sağlarken meyveli sodalar içeriğindeki şeker ve koruyucu maddelerle içine karbondoksit basılmış gazlı bi içecekten ileri gitmiyo.

son zmanlarda yeni bi haber çıktı ne kadar doğru bilemme ama fazla maden suyu tüketimi böbreklerde tahribata yol açıyormuş

valla dr ablama son ana kadar şişelerce içirdi gayette sağlıklı hamileliği ve doğumu oldu ...zararı yok bence..

bana sakıncası olmadığını ve günde birtane içebilirim diye söyledi doktorum

Valla benim dr umda istediğin kadar içebilirsin hiç bir zarari yok dedi..ilk zamanlarda sudan tiksindiğim için çok içiyordum ama artik pek aramiyorum..

Bende asitli içeceklere düşkün olduğumdan ve hamilelik döneminde kola falan içemeyeceğimden doktoruma maden suyunu sordum. Günde 1 tane içebilirsin demişti. Hergün içmiyorum ama yemeği kaçırırsam hazımsızlık olursa içiyorum ve çok iyi geliyor. Ayrıca gerçekten mide bulantısınıda bastırıyor...

valla ben iciyorum ama burda suyu satin aliyoruz o da asitli su yani maden suyu gibi ayni....onu iciyoruz d rum bu konuyla ilgili birsey soylemedi...sakincasi yok sanirim..

en basından berı ıctım
ılk donemlerde daha sık ıcıyordum cunku mıde bulantımı hafıfletıyordu
sımdı aklıma gelınce ıcıyorum doktorum onaylamıstı

Maden suyu içinde(doğal kaynak suyu); bikarbonat, sülfat, klorit, kalsiyum, magnezyum, florit, demir ve sodyum bulundurur.
Farklı markalar farklı miktarlarda mineraller içerirler. Bu nedenle marka tercih ederken içeriklerine bakılması gerekir.

İçilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbondioksit eklendiğinde soda yapılmış olur. Maden suyu ise yerin en derin katmanlarından çıkar ve yeryüzüne çıkarken geçtikleri katmanlardan mineralleride alarak yol alırlar. Bu durumda maden suyu mineralce çok zengin iken soda mineral içermez.

Maden suyu ve soda, ikisi de mideyi rahatlatma özelliğine sahiptir ancak sodanın bundan başka hiçbir işlevi yoktur oysa maden suyu aynı zamanda doğal bir mineral deposudur. Dolayısıyla tüketilmesi önerilen doğal maden sularıdır ve sodayla maden suyunu ayırt edebilmek için pek çok gıda maddesini alırken yapmamız gerektiği gibi etiket okumak çok önemlidir.

Bende hamileyim ve şimdiye dek meyveli maden suyu tercih ediyordum ancak içindekilere bakarsanız Karbondioksit oldugunu ve meyveden değil aromadan yapıldığını görürsünüz. yani mineral açısından bir değeri yok. asit var.

Alırken dikkat edelim lütfen!

Yürüyüş, yoga yada ev temizliğinden sonra çok rahatlatıcı. ve Hamileler için haftada 2-3 kere tavsiye ediiliyor. yani gün aşırı.

(detaylı bilgi için: Maden suyu niyetine soda imeyin )

X