Gebelikte kan uyuşmazliği yaşayanlar..!

bu arada düşüklerde 8. haftayı gecerse vuruyorlar yoksa vurmuyorlarmış.şuankında kanaman yoksa ılk başlarda demekkı etkılenmemışler.

cok tesekkur ederim canim suan durumum iyi herhangi bir kanamam falan yok doktorum dedi eger sonuc negatif cikarsa sana igne vurmayacayiz pozitif cikarsa igneyi yapariz benim sonuc pozitif cikti insallah bebeklerde bir sorun olmaz bu arada ben ikiz bebek bekliyorum

cok tesekkur ederim canim suan durumum iyi herhangi bir kanamam falan yok doktorum dedi eger sonuc negatif cikarsa sana igne vurmayacayiz pozitif cikarsa igneyi yapariz benim sonuc pozitif cikti insallah bebeklerde bir sorun olmaz bu arada ben ikiz bebek bekliyorum

mevlam sağlıklı bır şekılde kucağına almayı nasip etsin ..ne güzel ikiz işh hayırlı evlt olurlar.benımde kızım olacak işh.2. gebeliğim ılk gebeliğimde 22 haftalıkken alındı bu yuzden bu gebeliğimde cok tedirginim.bana yapılmayacak ama hala kafam karışık.neden yapmıyor anlamıyorum ılk doktourm olacaksın demışti.şuana kadar cok şukur bendede kanama olmadı sonuçlarım negatıf cıktı bakalım yarın doktora gıdeceğim.test yapar buyuk ıhtımalle işh sorun yoktur.bu arada ben 28. haftamdayım

mevlam sağlıklı bır şekılde kucağına almayı nasip etsin ..ne güzel ikiz işh hayırlı evlt olurlar.benımde kızım olacak işh.2. gebeliğim ılk gebeliğimde 22 haftalıkken alındı bu yuzden bu gebeliğimde cok tedirginim.bana yapılmayacak ama hala kafam karışık.neden yapmıyor anlamıyorum ılk doktourm olacaksın demışti.şuana kadar cok şukur bendede kanama olmadı sonuçlarım negatıf cıktı bakalım yarın doktora gıdeceğim.test yapar buyuk ıhtımalle işh sorun yoktur.bu arada ben 28. haftamdayım

canim sana ozelden msj yolladim bakarmisin .insallah yarin hic bir sorun cikmaz iyi haberlerini beklerizi.

canim sana ozelden msj yolladim bakarmisin .insallah yarin hic bir sorun cikmaz iyi haberlerini beklerizi.

canım ben yenı üye olduğum için 100 mesaj yazmadığım için özelden emsaj yollayamıyormuşum..işh görursun burayı burdan yazıyorum.canım gec gordum mesajını ve yenı doktordan geldım.sende benım gıbı elhamlı bır hamılesın ama gercekten başından gecmeyen bılmıyorkı o acıları yaşamayan bılmıyor.eşim doktora bugun bu seferde kan uyuşmazlığına taktı dıyo.takıyorum herkez bebeğini alırken ben toprağa gömdüm.benım bebeğim özürluydu ondan aldılar canım belınde kese vardı orılık dışındaydı.senın sonuçlu negatıfmı yoksa sen sonuc guzel anlamındamı yazıyorsun anlamıyorum.gebelik haftan ne kadar canım?buda önemdeli eyer sonuç olumluysa yanı negatıfse.bebek etkılenmemış .bu arada sen dıger gebeliklerden sonra ığne vurundunmu 8. haftadan sonra vuruyorlar.vurulduysan eyer sorun yok.dedı doktorum bugun sorudm ığneyı vursanda vurmasan gebelik aşamasında bır etkısı yok dedı önlem amaçlı vuruyorlar ama gerek yok dedı.etkılenecekse yıne etkıler dedı.eyer cocuk etkılnırse sen emrak etme doktor kontrol altına alıyor takıp edıyor .ens on ıhtımal annenın kanını degıştırıyolar.ve yurtdışı daha ıyı bıldığım kadarıyla.ama ikiz gebeliklerde nasıl bılmıyorum.2 li 3lu testte olduğu gıbı oluyormu bılmıyorum.gercı olmuş olsa sana yapmazlardı.sen ıcını rahat tut dua et başka çaremız yok.

canım ben yenı üye olduğum için 100 mesaj yazmadığım için özelden emsaj yollayamıyormuşum..işh görursun burayı burdan yazıyorum.canım gec gordum mesajını ve yenı doktordan geldım.sende benım gıbı elhamlı bır hamılesın ama gercekten başından gecmeyen bılmıyorkı o acıları yaşamayan bılmıyor.eşim doktora bugun bu seferde kan uyuşmazlığına taktı dıyo.takıyorum herkez bebeğini alırken ben toprağa gömdüm.benım bebeğim özürluydu ondan aldılar canım belınde kese vardı orılık dışındaydı.senın sonuçlu negatıfmı yoksa sen sonuc guzel anlamındamı yazıyorsun anlamıyorum.gebelik haftan ne kadar canım?buda önemdeli eyer sonuç olumluysa yanı negatıfse.bebek etkılenmemış .bu arada sen dıger gebeliklerden sonra ığne vurundunmu 8. haftadan sonra vuruyorlar.vurulduysan eyer sorun yok.dedı doktorum bugun sorudm ığneyı vursanda vurmasan gebelik aşamasında bır etkısı yok dedı önlem amaçlı vuruyorlar ama gerek yok dedı.etkılenecekse yıne etkıler dedı.eyer cocuk etkılnırse sen emrak etme doktor kontrol altına alıyor takıp edıyor .ens on ıhtımal annenın kanını degıştırıyolar.ve yurtdışı daha ıyı bıldığım kadarıyla.ama ikiz gebeliklerde nasıl bılmıyorum.2 li 3lu testte olduğu gıbı oluyormu bılmıyorum.gercı olmuş olsa sana yapmazlardı.sen ıcını rahat tut dua et başka çaremız yok.

Tesekkur ederim canim cevap yazdigin icin cok sevindim senin kan sonucun negatif ciktigina benim dusukllerim 8 haftaliktilar onun icin igne vurmadilar birkac gundur cok endiseliyim geceleri uyuyamiyorum cunku kan sonucum pozitif cikti ve doktorum diyor hic bir sorun olmaz bana diyor git 30. haftada gel igneyi vur git 4 hafta sonrada ultrasyona gel takip altina almak bumu bakayim ben pazartesi belki baska doktora giderim ama pek bir sansim yok bura Turkiye gibi degil kalkip ozele gidesin

Tesekkur ederim canim cevap yazdigin icin cok sevindim senin kan sonucun negatif ciktigina benim dusukllerim 8 haftaliktilar onun icin igne vurmadilar birkac gundur cok endiseliyim geceleri uyuyamiyorum cunku kan sonucum pozitif cikti ve doktorum diyor hic bir sorun olmaz bana diyor git 30. haftada gel igneyi vur git 4 hafta sonrada ultrasyona gel takip altina almak bumu bakayim ben pazartesi belki baska doktora giderim ama pek bir sansim yok bura Turkiye gibi degil kalkip ozele gidesin
be

yok dun verdım testı pazartesı sonucunu alacağım ama doktorum merak etme etkılenmez dedı şimdiye kadar hastalarımda oyle oldu dedı.işh etkılenmez.nasıp artk elden bırşey gelmıyor.ıkızlerın cınsıyetı ney?benım kızım olacak işh.

ikizlerim biri kiz biri erkek senin simdiye kadar kanaman falan olmadimi bide bebek etkilenirse anne hisedermi.

ikizlerim biri kiz biri erkek senin simdiye kadar kanaman falan olmadimi bide bebek etkilenirse anne hisedermi.

allah bağişlasın canım.aylık test yapılıyor yhaa doktor soyluyor sana .yok cok şukur olmadı kanamam.başlarda kanama olunca ığne vuruyorlarmış galıba etkılenıyor kanama olunca ama tam bılgım yok.

arkadaslar konu acamiyorum ins biriniz okuyupda bana cevap yazar.. bizim tedaviyle bir kizimiz oldu cok sukur.. ama ikinci cocuk icin aklima takildi kan uyusmazligi var bizde benim negatif esimin ise positif.. nasil yapacagimi nerden baslayacagimi bilemiyorum? yurt disinda yasadigim icin turkiyede tedavi sureci ne kadar zaman suruyor.. sorunumuz infertile oldugu icin durum biraz karisik? :KK43:

arkadaslar konu acamiyorum ins biriniz okuyupda bana cevap yazar.. bizim tedaviyle bir kizimiz oldu cok sukur.. ama ikinci cocuk icin aklima takildi kan uyusmazligi var bizde benim negatif esimin ise positif.. nasil yapacagimi nerden baslayacagimi bilemiyorum? yurt disinda yasadigim icin turkiyede tedavi sureci ne kadar zaman suruyor.. sorunumuz infertile oldugu icin durum biraz karisik? :KK43:

canım bızım de kan uyusmazlıgı var ben hamıel kaldıgımda kordosentez yaptırmıstım o zaman yaptılar bı tane sonrada dogumdan sonra yapıyorlar 72 saat ıcınde ıkıncı bebek ıcın sorun olmasın dıye olmuyor merak etme
infertile icin bısey dıyemeyecegım ne kadar surdugu hakkında bır bılgım yok
ama tup bebek deneyen bı tanıdıgımız var doktoru ılk klomen kullandırttı sonra asılama sonrada tup bebek yaptılar yanı hepsını bır kere denedıler ben okudugum kadarıyla 3 kere klomen kullanan yada 3 kere asılama yapanlarda var yada tup bebek 3 yada 4. denemesı olanlar
sızın tedavıye ne kadar surede cevap verecegınız onemlı dıye dusunuyorum
yanlısta bılıyor olabılrırım dogrusunu bıle arkadaslar daha ıyı yardımcı olacaklardır
ınsallah saglıklı hayırlı bır evladın olur

Slm arkadaslar bizde de kan uyuazligi soz konusu ben A negatif esim AB pozitif.ben hamileligimin 10.haftasindayim ve bu gun kanamam oldu hemen dr a gittik cok sukur ki bebegimin sagligi iyiydi.3 gun hic kalkmamami soyledi dr. Ve kanamam oldugu icin dogumdan sonra yapilmasi gereken igneyi simdi yaptilar 72saat icinde yapilmasi gerekiyo dedi.ama bu kesin cozummudur yinede bi sorun cikarmi bilemiyorum icim hic rahat degil.insallah saglikli sihhatli kucagima almak nasip olur. Boyle bisey yasayan varsa yazsin lutfen

Bizdede kan uyusmazligi var,,,icin rahat olsun o igneyi zamaninda yapmislar riske girmemen icin...Hic birsey dusunme hamileliginin tadini cikar :))
Ben simdi ikinciye hamileyim...
Allah herkese nasip etsin saglikli hayirli evlat!!

Bizdede kan uyuşmazlıgı var 16.haftasındayım önce özel hastanede yaptırdım pozitif cıktı sonra capada yaptırdım negatif cıktı prof.Recep Hasa gidiyorum ve hamileligim ikiz erkek ve sormak istedigim hamileliginde kan uyuşmazlıgı nedeni ile hamileligi sona eren varmı kac haftalıktı?yada kordonsentez yaptıran varmı ?:nazar:

Bizde de kan uyusmazligi var ama hic sorun yasamadim ilk hamileligim ve 22.haftamdayim. dogumdan sonra vurulacak bi igne var sadece o kadar. Ben A- esim B+ o igne de ikinci hamilelikte risk olmasin diye zaten

slm ben a negatif eşim 0pozitif ilk gebeliğimde hamile olduğumu öğrendim 1 hafta sonra düşük yaptım kan uyuşmazlığı için iğne vurmadı doktorum 2nci gebeliğimde doktorumu değiştirdim 9 haftalıkken bebeğimi kaybettim gelişemediği için ölmüş kürtajdan sonra kan uyuşmazlığı için iğne vuruldum şimdi 3ncü gebeliğim şuyan 29 haftalık hamişim 6 haftalıkken kan uyuşmazlığı için iğne vuruldum 16 haftalıkken yada 17 haftalıkken tam onu hatırlayamadım 2nci kez tekrar kan uyuşmazlığı için iğne vuruldum

Cnm bendede kan uyusmazligi var bende 3 bebisimi kaybettim anne karninda sebeb bulunamadi ama bana hamisken igne olmadi ignenin adi ne yazarmisiniz lütfen ayni ignemi 6 haftalikken ve 17 haftalikken vurundunuz igneler. yardim edin nolur bu konuda bana.

bende kan uyuşmazlığı var nisan ayında düşük yaşadım 7. haftamda kürtajdan hemen sonra uyuşmazlık iğnemi vurdular ama yeniden hamile kalırsam sorun olmasından dolayı korkuyorum:KK43:

Merhaba millet
Konuya direkt giriyorum :)) babam b rh + annem 0 rh - annemin ilk hamilemligi olur dogum la sonuclanmis kan grubuna bakilmamis sonra abim olmus abim ise b rh+ benim kan grubum ise 0 rh+ annem kan uyuşmazlığına dair iğne olduğunu veya herhangi bir tedavi olduğunu hatırlamıyor. Benim bildiğim anne negatifse doğumdan 72 saat içinde dogumda vücudu antikor üretememesi için iğne yapılmak zorunda diye biliyorum çünkü kan uyusmazliği oluyor..konuya hakim bilgili birileri varsa yorumlarinizi bekliyorum

merhaba 26 haftalık hamileyim. Eşimle kan uyuşmazlığımız var süreçle ilgili bilgi iletebilir misiniz?

merhaba 26 haftalık hamileyim. Eşimle kan uyuşmazlığımız var süreçle ilgili bilgi iletebilir misiniz?

X