Gebelikte kan uyuşmazliği yaşayanlar..!

Bana acil cvp lutfen!! Bnde suan yaklask 5 haftalk hamileyim hafif kanamam lekenmem oldu dr igne verdi dusuk tehlikesi oldgunu soyledi bunun yani sira kan uyusmazlgmiz oldgunu ve hemen kan uyusmazlgi ignesini yaptrmam gerektginu soyledgi anlamdgm sey kan uysmazlgi ignesi ikinci gebelikte vurulmuyo mu ndn kanama dusuk tehlikesindede vurun diyolar????

kızlar benim kan grubum O +RH eşimin A - rh bizimde uyumsuz mu ? yoksa anne negatif olursa mı problem oluyor

kızlar benim kan grubum O +RH eşimin A - rh bizimde uyumsuz mu ? yoksa anne negatif olursa mı problem oluyor
problem olur mu olunmazmı bılenmez tabı ama sizde de var kan uyusmazlıgı. bizimde sizin tam tersi . ben A rh - eşim Orh+
ama kadının negatif olması daha riskli diye duymuştum.

problem olur mu olunmazmı bılenmez tabı ama sizde de var kan uyusmazlıgı. bizimde sizin tam tersi . ben A rh - eşim Orh+
ama kadının negatif olması daha riskli diye duymuştum.
sizde yokmuş demek. bende sımdı merak edip baktım :) bızde var orası kesinde :KK43:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 7 haftalik hamileyim dr la gorustum uyusmazlik testini yaptrsanda yaptrmasandan bi fark yok dedi.Baska bi doktorla gorustum 24-28. Haftalar arasi igne olacaksin dedi.24 haftayi beklemek cok uzun bir süre değilmi sizce?

Bende 7 haftalik hamileyim dr la gorustum uyusmazlik testini yaptrsanda yaptrmasandan bi fark yok dedi.Baska bi doktorla gorustum 24-28. Haftalar arasi igne olacaksin dedi.24 haftayi beklemek cok uzun bir süre değilmi sizce?
canim bak bn onu bilmiyodum :KK43: bnim ilk haftalarda kan uyusmazligindan ve dusuk riskim oldgu icin ignee yaptilar kan uyusmazlgi ignesini suan bn 24 haftaligim bnimde tekrardan bu haftalarda yaptrmam gerekiyomu acaba bu igneyi

canim bak bn onu bilmiyodum :KK43: bnim ilk haftalarda kan uyusmazligindan ve dusuk riskim oldgu icin ignee yaptilar kan uyusmazlgi ignesini suan bn 24 haftaligim bnimde tekrardan bu haftalarda yaptrmam gerekiyomu acaba bu igneyi
Sanmam başta yaptılarsa suan tekrar gerek yoktur heralde.

Kizlar bizdede kan uyusmazligi var 4haftalik hamileyim doktoruma sordum o onemli birsey degil hamileligin 28.haftasinda bir igne vurulacaksin bebek pozitifse birde dogumdan sonra vurulacaksin takilma buna dedi

Kizlar bizdede kan uyusmazligi var 4haftalik hamileyim doktoruma sordum o onemli birsey degil hamileligin 28.haftasinda bir igne vurulacaksin bebek pozitifse birde dogumdan sonra vurulacaksin takilma buna dedi
Indirect coombs testi pozitif mi çıktı sizde?

Eşimle kan uyuşmazlığımız var ilk hamilelikte doktorum bi sorun olmayacağını söylemişti fakat ilk bebeğim düştü:KK43: şimdi 6 haftalık hamileyim ve kan uyuşmazlığı konusuna aklım takılıo aranızda bu derdi yaşayan yada bilgi sahibi olanlar varsa cvp bekliorum kızlar..
Benimde eşimle kan ıuyuşmazlığım var. Düşük yaptım ama ona bağlamıyorum. Ablamın da vardı 30. Haftada idi yanılmıyorsam iğne yedi. İlk bebeği oldu.

Hamileliğiniz sırasında iki defa uyuşmazlık iğnesi yapılıyo.bu iğneler olası sorunları ortadan kaldırıyo.korkacak bişi yok.bizde de var ama allaha şükür iki çocuğum da sağlıklı.artık bu sorunların çözümü var yeter ki siz kontrollere düzenli gidin.

iki cocugunuzda sizin kan gurubunuzdanmi acaba

Evet ilk.sen kacinci hsftadasin hic test yaptrdin mi?

benim ikinci gebeligim kizim benim kan gurubumdan ..suan suan 6 haftalik gebeyim test yaptirdim negatif cikti.. insan genede korkuyor.. allah sanada kolaylik vetsin canim.. kendine cok dikkat et ilk gebelikte hic birsey olmuyor... kanaman filan olursa igneni git hemen acilde yaptir. kendine dikkat et canim allah emanet ol

X