Tuvalet Eğitimi Günde Kaç Kez Tuvalete Çıkmalı

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
cnm benim bebeğim günde birkez yada 2 günde bir kez yapıo çok yapmadığı oldu şimdi düzene girdi şükür sulu yapıyor anne sütü aldığı için...

benımde kafama takılıyor bu konu mesela bugun 3 kere yaptı ama bazen 6-7 kere yaptıgı oluyor neden herzaman aynı mıktarda beslenırken yaptıgı kakanın sayısı boyle farklılık gosterıyor.

benımde kafama takılıyor bu konu mesela bugun 3 kere yaptı ama bazen 6-7 kere yaptıgı oluyor neden herzaman aynı mıktarda beslenırken yaptıgı kakanın sayısı boyle farklılık gosterıyor.

evet aynen ben de merak edıyorum bunları.cok sulu olmasından dolayı daıma ıshal olmasından suphelenıyorum.mesela bugun cok sulu yaptı oyle kı kıyafetını bıle batırdı pazartesı doktoruna sorayım

slm kızlar sulu kaka yapması normal altın sarısı renginde oluyor genellikle fakat her bebek her gün kaka yapacak diye bişey yok iki günde bir de yapabilirmiş kaka sayısı 5 geçmemesi gerekirmiş sewgilerle.....

himm benimki 1 yada en fazla 2 defa yapiyor ..

sulu kaka ii deilmis bildigime göre .. yani ishal olmasi ciddi hastaliklarin belirtisi olabilirmis .. öyle okumustum .. ama tabi sert olmuyo böle puding kivaminda :)))))

yaa ishal değilde
az az ama sık sık yapıo doktora götürünce sorucam..
hafiften pütürlü..5 kez falan yapıo..
ne yapıcam bilmiyom
inş. bişi yoktur

4-5 kez, sulu ama çok sulu değil, altın sarısı renginde yapıyor...ilk zamanlarda 7-8 kez yapıyordu, doktora gittiğimizde gunde 7 kez yapmanın çok normal oldugunu söyledi..içimizin rahat etmesi için bizi teste gönderdi ama temiz çıktı...canım bebeğinin kilo alması normalse, baska sıkıntısı yoksa kafana takma...her bebek aynı yapacak diye bişi yok...

günde 2 kez yapıyor anne sütü içtiği için de sulu yapıyor... sulu yapması ishal olduğunu göstermez canım..
ishal olmuş bebek günde 5 ten fazla yapması gerekir...
yeni doğduğu zamanlar ilk 1 ay günde 7-8 kez yapar ama şu aylarda düzene girmiş olması gerekir...

ya bu kaka olayı da bebişler büyüdükçe dengesizleşmeye başladı resmen fisfisfis kızım en son dün sabah kaka yapmıştı bi de biraz önce yaptı üstelik ben anne sütü + mama verenlerdenim

benimki 2 günde bir tapıyor bazen günde birkez,
katı değil ama cıvık da değil..tam kıvamında :))))

benm kızımda ilk haftalarda 5-6 kez yapıyodu şimdi 2 kez yapıyor sanırım normale dönüyor babamız bez masrafından yırttı birazcık : ))))

arkadaşlar ben bebeğimin kakasında 2 kez çok az kan gördüm bugün tahlil yapıldı bişey çıkmadı ama benim kafam hiç rahat değil sizce ne yapmalıyım tahlili başka bi yerde tekrar yaptırmalımıyım çok kararsızım

benım kzım da ıshal dedım doktora goturduk.bı sey cıkmadı.doktorumuz tekrar yaptıralım dedı cunku sonuc farklı cıkabılıyormus.muhakkak tekrar yaptır canım

ya bu aralar hepimiz muzdaribiz kakalardan galiba... bende bugün kakamızı gayta amip ve parazit taramasına gönderdim kızımın kakasında sümüksülük gözlemledim gibi geldi. şimdilik bişey görünmüyo ama bi daha getirin dediler laborant kız kakanın görüntüsünü beğenmemişte ama bence biz demir damlasına başladık die ööle oldu gibi geldi bana bakalım yarın sabahtan yaparsa gönderecem...

benımkıde ıkı gune bır yapıyordu 1 haftadır gunluk yapıyo ta sırtına kadar cıkıyo dıyom oglum hergun nerenden çıkarıyon bunu guluyo bana ole sırıtsa sıpa

benım kzım da ıshal dedım doktora goturduk.bı sey cıkmadı.doktorumuz tekrar yaptıralım dedı cunku sonuc farklı cıkabılıyormus.muhakkak tekrar yaptır canım

canım tahlili tekrar yaptırdık bu sefer amip çıktı dr libavit k diye bir iğne verdi iki kez onu yaptırdık flagly diye bir şurup verdi günde iki kez onu içirdim bu arada da nette sürekli araştırdım çünkü sadece anne sütü emen bir çocuğun amip olması bana hiç mantıklı gelmiyordu ve başka bir dr sadece anne sütü alan bir bebeğin amip olma şansı yok denecek kadar azdır dedi bende bugün bebişimi başka bir dra götürücem offffff ya anne olmak ne zormuş doktorlara bile güvenilmiyor. bebişlerinize sağlıklı günler diliyorum kızlar

cok gecmıs olsun canım.ınsallah en kısa zamanda ıyılesır.bence de baska doktora gotur.belkı tahlılı farklı yorumlar

çok teşekkür ederim canım tekrar tahlil yaptırdık hiç bişeyi yokmuş kızımın çok şükür boşu boşuna ilaç kullandık neyseki en azından bir yan etkisi olmadı

X