beta hcg sonucum bakarmısınız çokmu düşük..

gamzeli08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
635
0
40
beta hcg 77.35 çıktı dün yaptırdım testi sat 29 ağustos doktor 2 haftalık dedi ama son adet tarihimi filan sormadı acilde yaptırdım testi çok bişe demedi yani internetten hesapladım 5 haftalık diyo hangisi doğru acaba :sm_confused:

canim yumurtlama zamanini bilmedigin icin sat bir ise yaramaz. yani yeni yumurtlamis ve yeni hamile kalmis olabilirsin. bebegin daha 11-12 gunluk olabilir. o sbeple bunu kafaya takma. onemli olan zaten degerin azligi degil, her iki gunde bir en az 2 katina katlamasidir.

benim doktorum bhcg nin gebelik haftasını belirlemediğini söylemişti.
en doğru sonucu ultrasonla öğrenebilirsin
hastanede baya bi aceleye getirmişler herhalde.2 haftalık gebelik nasıl oluyor ki..ya da yanlış söylediler.
en iyisi ultrason sonucuna göre belirleniyor.
şimdiden hayırlı olsun.sağlıkla kucağına alırsın inşallah:)

paartesi öğrenirim artık net olarak çok sağol

Arkadaşlar adetliyken hamile kalınmaz ki,doktorlar niye son adet tarihinin ilk gününden hesaplıyorlar.normalde adetin bittiği günden hesaplanması gerekmez mi?

Arkadaşlar adetliyken hamile kalınmaz ki,doktorlar niye son adet tarihinin ilk gününden hesaplıyorlar.normalde adetin bittiği günden hesaplanması gerekmez mi?

arkadasim, nasil bir dongunun baslangicini adetin ilk gununden sayiyorsak, hamileligin ilk baslangici da dollenme degil yumurtanin olusmaya basladigi zamandir. yumurta da adetin ilk gununden itibaren olusmaya baslar.
hamileligin ilk gunun adetin ilk gunudur.

gamzelicim aklına kötü şeyler getirme.benim ilk test yaptırdığımda sonucum 20 idi.iki gün sonra 70 bir hafta sonra 5497 olmuş.sen de bi kaç gün sonra test yaptır değer de ki artışı görünce rahatlarsın.

evet ya takmıyorum kafama daha düşük olanlar var inş yükselecek benimkide yarın öğrenice bakalım:-)

kızlar selam ben de bhcg mi merak ediorum.adetimi 5 gun gece yaptırmıstım 2333,33 cıktı .dr gayet normal dedi.keseyıde goremedık 20gun sonraya gun verdi.gıtcem işte.şimdilik bi şikayet yok.hafıf bulantılarım basladı okadar.ama ben netten arastırdım hiç bole bı değer yok.bu değer 2000 lerdemi 200 lerdemi anlamadım.2000 lerdeyse keseyı gormemiz gerekmiyormuydu?kafam ii ce karıstı anlıycanız.:uhm:

arkadaşım sizin hesaplarınızla bizim hesapladığımız yöntem farklı....
tahmini doğum tarihi kadının 14.-15.gününde yumurtladığı 28 günlük siklusları olduğu varsayılarak hesaplanır tahmini doğum tarihi bu nedenleson menstruasyon kanamasının başlangıcından 9 ay 7 gün sonraya uyar bunada tıpta neagele kuralı denir
benim hesabıma göre siz 5 yada 6 haftalık gebesiniz ve tahmini doğum tarihi 6 haziran eğer sezeryan olacaksanız 20 mayıstan sonrası....

SAT 30 ağustos 10gun adet goruyorum ayın 2sınde b-hcg testı yaptırdım sonuc:618.75cıktı. 4unde tekrar yaptırdım 857.69 cıktı. bugun tekrar yaptırdım yanı 6sında 968.49 cıktı ultrasonda herhangı bır kese gorunmuyor dıs gebelıkten suphelenıyouz. Dr degerler yeterlı yukseklıkte olmadıgı ıcın ultrasonda goremıyoruz dıyor ıkıgunde bır b-hcg tekrarı yaptırıyorum bunun yenı olusan bı gebelık olma ıhtımalı halıyle degerlırın dusuk olması gıbı bır durum olabılırmı. sızın dusuncelerınızı ogrenebılırmıyım sımdıden tşkler.

X