kan damlası

Gkcn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2007
1.720
14
kızlar merak ettim sizler kan damlasını nasıl veriyorsunuz?demir damlası(ferro sanol) 4 aydan sonra başlanıyor ve kilosuna göre damlatılıyor ağzına.ben 7 damla veriyorum.ama sorun şu;tadı berbat ve oğlum alır almaz kusuyor.ne yapcam bilmiyorum.biz henüz ek gıdaya geçmedik ama bişeylerin içine damlatıp versem nasıl oluracaba?elma suyuna mesela. siz nasl veriyorsnuz?bebekler ne yapıyor?

benim ki de tadını seviyor ama her seferinde ağzından birazını çıkartıp kıyafetini kirletiyor.damlatmak zor oluyor kaşıklada yemesini beceremiyor. ben de aynı şeyi düşündüm acaba mamanın içine damlatsam olur mu

mamaya yada meyve suyuna koymanızı tavsiye etmem. benim yeğenimin mamasına kattılar. şimdi asla mama yemiyor.ben 9 damla veriyorum kaşıkla. benimkide bir kısmını çıkarıyor ama olduğu kadar neyapalım.

biz daha kullanmadık ama bu damlanın 2 çeşiti varmış ikiside aynı sadece isimleri değişik birinin tadı daha iyiymiş yine kk da okumuştum ama unuttum aozli senin kullandığınla gökçeninki aynı mesela bende yarın gidicem bizide başlatıcaklar büyük bi ihtimal sormayı düşünüyorum. Ben Ecrin'e elma suyu bile vermedim tek verebildiğim devit damlası ona bile mırın kırın edio nasıl olcak bilmem

demir damlasını açken veriyorum artık.sonra emziriyorum.kuscak gibi yapıyor ama midede bişey olmayınca çıkarmıyor.yazık ya ne iğrenç bi tattır o.kötü kokulu da zaten.

Ya evet açken vermek gerekiyormuş bende aynı hataya düştüm hep kusuyordu 1-2 gündür açken veriyorum çıkarmıyor, bir de demir ilacı dişlerde leke yapar diye duydum direkt vermemek gerekiyormuş dişe temes etmemesi gerekiyormuş bilmiyorum ne derece doğru..

ferro sanolun tadı kötü ferrumun tadı iyi. burda kimileri ferrosanol daha etkili falan demişti bugün doktora sordum yok ikiside aynı dedi. benim kızım ilaca pek ağzını açmıyor kokusunu alıyor olabilir elma püresine karıştırabilirsin dedi. ben doktorun bana dediklerini yazıyorum size fikir olsun diye. neyi nasıl verirsiniz sizbilirsiniz yinede..

ben henüz ek gıdaya geçmedim.direk ağzına damlatıyorum.leke olayını duymadım ama bi araştırmak lazım.

o damlanın kötü tadını ve bebişlerin içince neler yaptıklarını daha önceki topiklerde okumuştum:) biz daha başlamamıştık o zaman 4 aylık başlandığını okumuştum. 4. ayda doktora hatırlattım verdi bizxe de. baktım bizimki napıcak diye, önceleri pek tepki vermedi, hah iyi dedim. ee kötü yazıyodu bi bakiyim şunun tadına dedim.. bir denedim ki, oo.. berrrrbaatt!! zawallı bebişlerimiz:)) o gün üzerine yemediğim şey kalmamıştı o tadı unutabilmek için:))
birde karşısında oğlum hakikaten berbat bişeymiş bu bee dedim ama gülümseyerek, çaktırmadan..
açken veriyorum bende.

şimdi ise sorunlarımız ortak:)) ağzının kenarından akıtıyordu, giysileri batıyordu, ama anne bi şekilde tekrar ağzına veriyordu akanları.. şimdi ise püskürtmeyi öğrendi haydut! suratı şekilden şekile giriyo yavrumun:)
bize 10 damla dedi.. kilosuna göre ise maaşallah kilosu iyi bizimkinin. sizlerin neden 5-7 damla acaba?? ben hep 10 damlanın fazla olduğunu düşünüyorum zaten.??

hepinize sevgilera.s.

ha birde, bence bişeylere karıştırıp vermeyelim. sonra o karıştırılan şeye tepkisi olur gibime geliyor.. yanlış bir yol olur bence.. bu damla ne kadar daha verilecek bilmiyorum ama, çok daha tepki verirse ben kaşıkla, birşeye karıştırmadan vericem.

Nar suyundan hemen sonra vermiştim..ağzı kapkara oldu benim elim siyaha boyandı oğlum kapkara kustu ve iki kıyafetini batırdı siyah mürekkep gibi çıkmadı da küf rengi kaldı öylece..benden söylemesi gökçencim..
acayip bir tepkime oluştu demir ve nar suyunda..ee bir kimyager olarak deneme yanılma yöntemini kullanıyorummmm :))
demek ki ne yapmak gerekiyormuş... demir damlasını tek başına ve açken vermek gerekiyormuş..verdikten sonra da en az 15 dk hiçbirşey vermemek gerekiyormuş...

biz dha kullanmıyoruz kan damlası kilosu iy olduğunu söyledi vermedi dr. sağlık ocağıda aşıda vermemiş(eşim götürmüştü) ayın 12sinde yine rutin kontrolümüze gidelimde bakalım busefer ne dicek. geçen ay şikayetiniz olmadığı taktirde 6. ayda gelebilirsiniz demişti ama ben 6 aya kadar her ay gitmek istiyorum. inş. kan damlasına gerk kalmaz bize yazık bebişlere. kan damlası yerine pekmez versek bi kaşık hergün keşke doğal ilaç işte.

benim oğlumun da kilosu iyi 7400 gr. ama sağlık ocağında 4.aydan sonra mutlaka başlanmalı dediler.doktorda aynı şekilde söyledi.komşumun kızı da 7300 gr. o da kullanıyor.

Çok korkuyordum burada okuduklarımdan Ecrin damlasını zor vericem die allaha şükür sorun yok. Tadınada baktım okadar aman aman içilmicek bişey deil

ferro sanol canım adı.
Benim merak ettiğim bişey daha var bu damla ne kadar kullanılacak yani bitine kadar mı yoksa devit gibi uzun sürelimi bilen varmı aranızda arkadaşlar

canacım bildiğim kadarıyla ikiside yani devit 3 te kan damlasıda 1 yaşına kadar veriliyo

Biz Ferrum kullanıyoruz,tadı daha güzel ..
sağlık ocakları 4.aydan sonra başlanmalı diyor!ama dr umuz 5.aydan sonra başlanmalı ,okadar erken başlamaya gerek yok demişti.

Herkes farklı bişey dio bizim doktor Ecrin kansız olduğundan 2. ayda başlatıcaktı sonra gerek duymadı şimdi başladık.

Sizede oluyo damlayı verirken üstüne gelirse yıkayınca çıkmıyo genelde elimde yıkıyorum acaba çıkartamıyormuyum.

bize dr 6 aylık olunca başlıcaz dedi bakalım 2 gün sonraki kontrolde söyler

X