Saç Bakım Ürünleri Biotin hapı kullanan var mı ?Tüylenme yaptığı doğru mu?

bernaca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
175
2
30
biotın hapı kulanan varmı bn almayı dusunuyorum fakat dun sıtede bı arkads tuylenme yaptıgını yazmışş:eek:klava:..kulanpta bu sorunla karsılaşan varmı:eek:klava:

biotın hapı kulanan varmı bn almayı dusunuyorum fakat dun sıtede bı arkads tuylenme yaptıgını yazmışş:eek:klava:..kulanpta bu sorunla karsılaşan varmı:eek:klava:

ben kullandım canım.pek bir işe yaramadığı gibi başka yerlerdeki tüylri arttırdı. bnim pek tüyüm yoktur onlar da arttı bu hap ile:çok üzgünüm:
ben priorin ve solgar biotin kullanmıştım birer kutu.
pek tavsiye etmem yani .

Bende priorin kullanıorum, solgar biotin ve solgar vegetal silica yı da dönüşümlü kullanıyordum. Hangisi etki etti bilmiyorum ama benim saçlarım uzuyor:KK70: benim bildiğim priorinin prospektüsünde sadece saçları uzatır diyor. Biotinin bütün tüyleri uzattığını duyduktan sonra bıraktım, bende normalde çok tüy olmaz, farketmiştim son zamanlarda çok olmasa da bir farklılık vardı eskiye oranla daha çoktu. Ama ben priorin den memnunum.

bende kullandım kullanmaya başladıktan sonra saçlarım dökülmeye başladı dayandım devam edeyim dedim şişeyi zor bitirdim pes ettim sonra biyerde okudum fazla biotinde saç döküyomuş o yüzden bilinçsizce kullanmamak lazım vücudumuzn günlük aldığı biotini hesap etmeden alınca fazla geldi demekki hemde 2.5 mg alıyodum saçı dökülenler 5mg alıyor tavsiye etmem

aşırı saç dökülmem için banada tavsiye etti doktor ama başka yerlerdede artış yapıyor demişsiniz.mesela yüzdeki kıllara etkisi çokmu..yada bu artış rahatsız edici düzeydemi..denemediğim şey kalmadı bu mutlaka işe yaraa ded doktor ama korktum şimdi.. :çok üzgünüm:

bende kullandım kullanmaya başladıktan sonra saçlarım dökülmeye başladı dayandım devam edeyim dedim şişeyi zor bitirdim pes ettim sonra biyerde okudum fazla biotinde saç döküyomuş o yüzden bilinçsizce kullanmamak lazım vücudumuzn günlük aldığı biotini hesap etmeden alınca fazla geldi demekki hemde 2.5 mg alıyodum saçı dökülenler 5mg alıyor tavsiye etmem

anam bacım etmeyin eylemeyin biotin tüylenmeyi tetikler,yok cinko sac çıkatır diye birsey yok biotin diger adıyla h vitamini saglıklı cilt,saç ve sinirlerin yapı taşıdır gereksinimizi karşılamak için:badem,marul,karpuz,yumurta,bezelye,mısır,lahana tüketimi yapmalısınız bu kadar !!! mevsiminde ne varsa bol bol yeyin yeter yok hap yok şurup :eek:klava::eek:klava:eksikligi varsa tablet takviyesi alınır

anam bacım etmeyin eylemeyin biotin tüylenmeyi tetikler,yok cinko sac çıkatır diye birsey yok biotin diger adıyla h vitamini saglıklı cilt,saç ve sinirlerin yapı taşıdır gereksinimizi karşılamak için:badem,marul,karpuz,yumurta,bezelye,mısır,lahana tüketimi yapmalısınız bu kadar !!! mevsiminde ne varsa bol bol yeyin yeter yok hap yok şurup :eek:klava::eek:klava:eksikligi varsa tablet takviyesi alınır

arkadaşlar allAh aşkına ne alakası var biotinlerin vb çinko hapların vücudu tüylenmesiyle saç kökleriyle vücudumuzda bulunun tüylerin kökleri ayrıdır. yani kısacası bilimsel olarak biotin ve çinko hapları vücudu tüylendirmiyor çünkü saç köklerine etkisi vaR VEDE BİR ÇOK YARARI GÜNLÜK ALDIĞIMIZ BAZI BESİNLER İSE VUCUDDAKİ ÇİNKO VE GEREKSE BİOTİN EKSİKLİĞİNİ KALRŞILAMAYA BİLİR SADECE TAKVİYE OLARAK KULLANABİLİRSİNİZ BEN KULLANIYORUM HEM BİOTİN HEMDE ÇİNKO 3 AY OLUYO Bİ TÜYLENMEDE YOK ŞAÇLARIMDA ESKİYE NAZARAN GÜÇLÜ VEDE DÖKÜLMÜYO gülüyorum ya yok vücudu tüylendiryormuş araştırmadan denemeden bi yorum yapmayın diorum vücudumuzdaki bazı kılların kökü ayrı saç kökü ayrı arkadaşlar bitinde saç köklerine etkili siz düz mantık düşünürseniz yok bütün vücudu tüylendirir die alemsiniz:teytey:

arkadaşlar allAh aşkına ne alakası var biotinlerin vb çinko hapların vücudu tüylenmesiyle saç kökleriyle vücudumuzda bulunun tüylerin kökleri ayrıdır. yani kısacası bilimsel olarak biotin ve çinko hapları vücudu tüylendirmiyor çünkü saç köklerine etkisi vaR VEDE BİR ÇOK YARARI GÜNLÜK ALDIĞIMIZ BAZI BESİNLER İSE VUCUDDAKİ ÇİNKO VE GEREKSE BİOTİN EKSİKLİĞİNİ KALRŞILAMAYA BİLİR SADECE TAKVİYE OLARAK KULLANABİLİRSİNİZ BEN KULLANIYORUM HEM BİOTİN HEMDE ÇİNKO 3 AY OLUYO Bİ TÜYLENMEDE YOK ŞAÇLARIMDA ESKİYE NAZARAN GÜÇLÜ VEDE DÖKÜLMÜYO gülüyorum ya yok vücudu tüylendiryormuş araştırmadan denemeden bi yorum yapmayın diorum vücudumuzdaki bazı kılların kökü ayrı saç kökü ayrı arkadaşlar bitinde saç köklerine etkili siz düz mantık düşünürseniz yok bütün vücudu tüylendirir die alemsiniz:teytey:

içimi rahatlattın sağol canım bende saçlarım için kullanmak istiyorum ayrıca tırnaklarımda beyaz lekelerde var onların içinde iyiymiş.. :1hug:

sana sonuna kadar katılıyorum rkadaşım çok ıyı açıklamışsınkaydirigubbakcemile5olumunekankayizsmilevereliniortak. bende dönüşümlü olarak kullanıyorum biotin ve ben asla tüylerimde artış falan gözlemlemedim. saç dökülmesi için dr önermişti ama arada bi bırak sonra tekrar başla demişti.

bilmeden kulaktan dolma ya da karacahil -düz mantık böyle bir sonuca varmayın. insanların aklınıda karıştırmayın. bu forum amacından sapmasın :teselli:

Bende medobiotin kullandım ama çok abartı bir etkisi olmadı bende.Kansızlık veya düzensiz beslenme gibi bi sıkıntım yok belki de ondan bana extra faydası olmadı.Biraz araştırdım bu konuyu ve sonuçta şunu öğrendim eğer kansızlık ya da et , yumurta gibi biotin içeren besinleri yememek gibi bir durumunuz yoksa extra aldığınız biotin vücuttan idrar yoluyla atılıyor.Yani zaten bedeninizde eksikliği saptanmamış vitaminleri dışarıdan extra almamız ne zararlı ne de yararlı.

arkadaşlar ben saha siteye yen üye oldum fark etimki nette ne zaman bişey araştıram sonuç olarak kadınlar kulübüne düşüyor yolum bende en sonunda üye oldum benim sorunum saçlarım offffffff offffffff nerdeyse her renge girdi en son röflenin üstüne perma yaptırdım bir süre öle kullandım şimdi gidip kendim pallette nin koyu kahvesiyle boyadım oda siyah gibi oldu ama saçlarım az da olsa kendine geldi bugün gidip barcelino diye bi saç bakım yağı aldım sizce işe yarar mı yada başka bildiğiniz öneriler var mı

arkadaşlar ben saha siteye yen üye oldum fark etimki nette ne zaman bişey araştıram sonuç olarak kadınlar kulübüne düşüyor yolum bende en sonunda üye oldum benim sorunum saçlarım offffffff offffffff nerdeyse her renge girdi en son röflenin üstüne perma yaptırdım bir süre öle kullandım şimdi gidip kendim pallette nin koyu kahvesiyle boyadım oda siyah gibi oldu ama saçlarım az da olsa kendine geldi bugün gidip barcelino diye bi saç bakım yağı aldım sizce işe yarar mı yada başka bildiğiniz öneriler var mı

ben hep saçlarımda ve cildimde yeni yeni doğal yöntemler deniyorum ve şunu diyebilirimki ısırgan ve maya saçlara yarıyor . yine bu siteden araştırabilirsin canım özellikle yıkamadan önce kulllanılan mayalı tarif çok iyi biraz zahmetli ama hafatada bir yapabilirsin. ben saçıma yağ pek süremiyorum saçlarım sönüyor ama yılan yağınıda çok övüyorlar.

ben çok iyi beslenemediğim için aldım birkaç haftadır kullanıyorum. saçlarım dökülüyor çünkü. gözle görülür bir faydası olur mu bilmem. öyle de bir beklentim yok ama sonuçta beslenemediğimden eksikliği vardır vucudumda.:KK43:

Yeniden biotin kullanmaya başladım hem içiyorum hem yaptığım saç maskelerimin içerisine katıyorum bakalım neler olacak...bu arada bir insanın günlük biotin ihtiyacı 300 mcg dir ve bunu yediğiniz ekmekten, pirinçten bile karşılayabiliyorsunuz aslında ama bazı durumlarda takviye gerekebiliyor...

X