Sivilceli Ciltler Sivilceyi söndürmek için bir yöntem

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

DeNtiN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
163
13
42
arkadaşlar şimdi söyleyeceğim yöntemi belki de biliyorsunuz ama belki de hiç aklınıza yatmayacak ama olsun ben yine de paylaşayım çünkü gercekten işe yarıyor.. diyelim beyaz başlı bir sivilcem çıktı önce usulüne uygun şekilde iltihabı temizliyorum (yüzümü ve ellerimi yıkayıp parmaklarıma peçete sarıp parmaklarımı v şeklinde yukarı doğru sivilcenin kenarlarından hafifçe bastırmak suretiyle) içerik tamamen çıkınca (hafif kan veya sarımsı doku sıvısı çıkana kadar) temiz bir pamukla bastırıp kan sıvı çıkışını kesmesi için biraz bekliyorum ve üstüne bir yara bandı yapıştırıyorum 1 gece duruyor ertesi sabah açtığımızda şişkinlik inmiş oluyor ve hafif bir kabuk bağlamış oluyor kızarık da olmuyor biraz nemlendirici sürüp kolaylıkla gizleyebiliyorum 1. günün sonunda da kabuk düşüyor ve 2. güne sivilcemden kurtılmuş oluyorumm :lepi: eğer iltihapsız bir sivilceyse hiç ellemeden gece yatarken yara bandı yapıştırıyorum yine sabaha sönmüş oluyorr yerimseniben sivilceyi sıkmaya karşı olanların pek hoşuna gitmtmiştir ama ille de sıkanlar (benim gibi sırnaşık şey) bu yöntemi bir denesin a.s

Sivilceyi havasız bırakmak doğru bir yöntem mi bilmiyorum ama akla yatan bir formül aslında.

Ben de denicem sivilce çıkınca hemen kaydirigubbakcemile
Ama çıkmasa daha iyi olur sırnaşık şey
Ben çıkarsa hemen benzamcyn sürüyorum çok iyi oluyor...

okula giderken sivilcem çıktığında bende yara bantı yapıştırırdım.eve döndüğümde sivilce sönmüş olurdu..ne kadar doğru bi yöntem bilemiyorum ama o zamanlar hep sıkardım bant yapıştırırdım sonradan izleri kaldı hep..ne yaparsanız yapın iz kalmıycak şekilde yapın..çünkü izleri geçirmek sivilceyi geçirmekten daha zor oluyo...

Sivilcenin cikcagi anladiginiz zaman ama cikmadan sivilcenin uzerine biraz bal surup ustune yara bandi yapistirincada hemen geciriyo. Ben bantin yapiskanlarindan rahatsiz oldugumdan hafif katliyorum oralari. Buda aklinizda bulunsun :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Benim cildim çok hassas ve minik siviller çıkmaya başlamıştı çevrenin de etkisiyle doktora gittim ilaç verdi kullandım falan kullanmaz olaydım şu an hiç birşey kullanmaya cesaretim yok :-/

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Elma rendesi çok işe yarıyor tavsıye ederim yarım elmayı rendeleyip yüzünüze masaj yaparak uygulayın sonra yarım saat bekletin daha sonra önce ılık ve sonrasında soğuk suyla yıkayın yararını göreceksiniz ..

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X