İshal aşısı yaptırılmalı mı?

harzemsah

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
361
24
40
slm kızlar bu rötavirüs müdür nedir bi ishal aşısı varmış. Yaptırın dedi doktor bi arkadaşın doktoruda yaptırmayın demiş bağışıklık sistemini çökertiyomuş sizler yaptırdınız mı?

arkadaşım bi kere kesinlikle kendi dr un ne diyorsa ona güvenmeli ve inanmalısın başkalarının dr una falan kulak asma. rotavirüse gelince ben kızıma yaptırdım benim dr um da önerdi. üstelik televizyonlarda bangır bangır yaptırın diye dr lar öneriyor hatta kasım ayında sağlık bakanlığı kendi aşı takvimine eklemeyi planlıyor bu da şu demek oluyor ki herkese zorunlu olacak ve ücretsiz olacak. ayrıca gerçekten bu virüs çok perişan ediyor çocukları.türkiyede yanılmıyorsam 2-3 senedir var bu aşı ve bu virüs yüzünden geçmişte bebeklerini kaybedenler olmuş Allah korusun... bence başkasının dr u ne demiş ne önermiş bi kenara bırak ve kendin iyice araştır:kahve:

bende sordum doktoruma onayladı rotavirüsü ve pnomakokmudur nedir ondan olucak ama onun icin daha zamanı var dedi bu cuma karma aşısını alırken rötavirüsünüde yaptırıcaz sanırım 120ytl falanmış doktor öyle demişti
cevremdede araştırma yaptım bebekleri olan herkeze sorduk eşimle herkez yaptırın cok yararı oluyo dedi tabi cevre okadar önemli degilde doktor ne derse o bizim icin doktorun ne dediyse öyle yap canım.

Bence kesinlikle yaptırılmalı.1 ay sonra bizde yaptırıcaz.etrafımdaki bir çok çocuk aşılı olmadıkları için rotavirüs kaptılar.bulaşıcı bu ishal

bu konuyu gördüm yine stres oldum.tatile gitmeden yazmıştım hatırlarsınız belki.130ytlymiş,yanımızda o kadar para yok yaptıramadık oğlumun aşısını canım çok sıkkın diye.bide çevremdekiler boşver yaptırma biz rotavirüsmü yaptırdık sanki çocuklara,bu kadar pimpirikli olmayın falan filan bir sürü şey söyleyip caydırdılar beni.cuma günü tekrar gitcez doktora.inşallah zamanı geçmemiştirde yaptırırım.yoksa içime dert olacak.doktorunuz ne diyorsa yaptırın kızlar.yoksa benim gibi vicdan azabı çekersiniz.inşallah bişey olmaz oğluma.kızlar dua edinde cuma günü yapsınlar aşıyı,yoksa tırlatacam...

bende çarşamba yaptırıcam allah korusun olduktan sonra keşke demektense yaptırıcaz içimiz rahatlasın...

Ben eylul 25 te hem rotavirus hem pnomokogu yaptırdım eczanden kendimiz aldık doktorumuz yaptı ikisi 250 falan tutuyodu kızlar Ayerba tren kacmadan yaptır canım benim cevrendekileri bosver butun doktorlar oneriyorlar bu asıları

kesinlikle yaptıracagım,hatta yarın :) çünkü doktorlar bu aşıyı onaylıyor.
ve pişman olmak istemem neden yaptırmadım diye sonradan

aşıdan haberim yok ama... ishal paketi varmış....nası bişey o:ecrin_bebek:sırnaşık şey
...bizim sağlık kitabında yazıyodu...görünce şaşırdım birden:icecream:

valla biz yaptırdık iyikia.s,ne olur ne olmaz:nazar:,elbette ishal olmayacak gibi bi şey yok ama riskini ve şiddetini en aza indiriliyor:kahve::asigim:

valla ben bugün doktora sordum 6. aydan ıtıbaran yaptırın dedıı..bebklerın bağışıklık sıtemı 6. aydan ıtıbaren tam anlamıyla çalışıyormuşş..ve bu aşılarda ıshala sebeb olan sadece bırkaç mıkrop tanıtılıyormuş vücuda ..diğer mıkropkarla karşılşırsa yıne hastalanıyormuşş bebek ...inşallah hastananmadan büyür yavrucuklarımızzz...

biz karşılaştırabildiğimiz kadar mikropla karşılaştıralım da :))
rota virüs aşısından sonra herhangi bir yn etki oluyor mu??

biz de bugün rotavirüs aşısını yaptırdık,ikinci doz aralıkta uygulanacaktır

Benim doktorumda hem rota virüs aşısını hemde pnomokok aşısını önerdi. Bir dahaki ay yaptırmayı düşünüyorum. Fiyatı 125 YTL'ymiş.

X