Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesine karşı yağ karışımı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Arastirmaci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2008
64
0
39
Televizyonda bir saç uzmanından aldığım bilgi ile bu uygulamayı denedim inanın sonbahar ayında olmamıza rağmen çok sayıda dökülen saçlar anında kendini yeniliyor.

Malzemeler:
Çam yağı (Çamterebentin değil)
Badem yağı
Sarımsak yağı
Ceviz yağı

Yapılışı:
Her birinden 1 tatlı kaşığı bir tabağa boşaltılır, karıştırılarak saça masaj şeklinde sürülür streçfilm ile saç kapatılır ve 2 saat bekletilir sonra saç şampuanla yıkanır.Su ılık olursa daha makul...

DENEYİN FARKI GÖRECEKSİNİZ...

saol canım...kaydirigubbakcemile5
saclarım için kışa girmeden bi sonbahar bakımı yapmam gerekiyor kaydirigubbakcemile

hayır kendi konum diye söylemiyorum turplu suyuda bi dene tüm maskelere on bastı valla...:lepi:kaydirigubbakcemile3 arkadasım sağol emek için bende denicem aktar yolu göründü yine...:roflol:

Turpu kaynattım ama sürmek nasip olmadı bende senin formunu okudum bende yazdığım yağları haftada 1 yaparken araya senin yazdığınıda sokacam bakalım nasıl olacak..

Ha buarada beyaz saçlar için ne öneriyorsunuz bu genç yaşımda çok beyazım var buyüzden boya yapıyorum ama artık boyaya bir son vermeye karar verdim ama beyazlarımın sonunu getirecek bir krem,şampuan yada maske istiyorum:KK43:
KK'da arkadaşlar bir takımşeyler tavsiye etmişti ama nerde hangi formda bulamadım:1no2:

aramaya yaz canım bulursun ordan turplu suyu iki günde bir turplu su yapmadıgın bi günde bu bakım yagını uygula bakalım ne değişcek ben aynen böyle yapıcam bakım yagınıda hafta da bir uygulicam böylece iki tane bakım yagı olmuş olucak of yahu her gün sacımda bi maske mi olca simdikk..kaydirigubbakcemile3:roflol:

aramaya baktım tatlım fakat bu beyaz saçlarla ilgili konu herhangi bir formun içerisinde yer alıyor sanırım??

turp ve sarmısak beyazlamayı önler diye duymuştum ne derece doğru bilemiycem hihoyyyt

saçtaki beyazlardan kurtulmak için suna dumankaya'nın bi tarifi vardı paylaşayım;

1 adet kuru soğanı rendeleyip suyunu alın
1 bardak soğan suyuyla 1 fincan ceviz yağini kariştirin
bunu masaj eşliğinde sacınıza sürün

4-5 uygulama sonunda etkisini gösteriyormuş CADIARZU
bi dene istersen canım

Televizyonda bir saç uzmanından aldığım bilgi ile bu uygulamayı denedim inanın sonbahar ayında olmamıza rağmen çok sayıda dökülen saçlar anında kendini yeniliyor.

Malzemeler:
Çam yağı (Çamterebentin değil)
Badem yağı
Sarımsak yağı
Ceviz yağı

Yapılışı:
Her birinden 1 tatlı kaşığı bir tabağa boşaltılır, karıştırılarak saça masaj şeklinde sürülür streçfilm ile saç kapatılır ve 2 saat bekletilir sonra saç şampuanla yıkanır.Su ılık olursa daha makul...

DENEYİN FARKI GÖRECEKSİNİZ...

tam kelligin sinirindayim bunu bir denemem lazim :ecrin_bebek:

beyazlamaya başlayan saçlar için her sabah 1 tatlı kaşığı çörekotu yerseniz beyazlama yavaşlarmış beyazlayan saçlar da (çok miktarda değilse ve üzerinden çok zaman geçmemişse) yeniden kendi rengine dönermiş. ben de geçen gün tv'de dinledim ibrahim saraçoğlu'ndan ama henüz denemedim..
bi araştırmakta fayda var.

turp ve sarmısak beyazlamayı önler diye duymuştum ne derece doğru bilemiycem hihoyyyt

saçtaki beyazlardan kurtulmak için suna dumankaya'nın bi tarifi vardı paylaşayım;

1 adet kuru soğanı rendeleyip suyunu alın
1 bardak soğan suyuyla 1 fincan ceviz yağini kariştirin
bunu masaj eşliğinde sacınıza sürün

4-5 uygulama sonunda etkisini gösteriyormuş CADIARZU
bi dene istersen canım

onu biliyorum canım suna dumankayanın kitabı var zaten fakat bunun kremi varmi varmış o bakımdan yane:jeyyar:

yahu niye bilmiyorum ama bu suna dumankayanın tarifleri bana hiç işe yarıyomuş gibi gelmiyo

kadın paso balon zannumca :nazar:

arastırmacı verdıgın tarıf kolay bı tarıf , bende uygulayacagım, turpluyu bende uygulayacagımda , 2 gune bır turplu su , arada bu bakım bıraz agır gelmez mı sacına?

zaten kocası da bitkisel yaglar üreten bi fabrikanın sahibiymiş..:1closedeyes:

hadi yaa:1shok:

ya bazan ben de düşünüyorum verdiği saç ve cilt için olan tarifleri kendi uygulamıyor mu acaba diye..Tv de falan yakın çekimlerde baktığımda ne saçlarını çok parlak buluyorum ne de cildinin pek ahım şahımlığı yok..fisfisfis ya da ben iyi seçemiyorum,gözlerim bozulmuş...:nazar:

ama senin bu tarifini uygulayacağım sevgili araştırmacı:1hug:a.s.

Arkadaşlar şunuda söyliyim; ben bir tv kanalını göz gezdirirken dinledim ve denedim bende işe yaradı fakat sizin için uygun olup olmadığını uygulamadan anlayamazsınız buyuzden karışım için açtığım formun yazısı gibi aynı etkiyi göstermez ise beni idam etmeyin...Yoksa ben ağlarım:KK43:

Arkadaşlar şunuda söyliyim; ben bir tv kanalını göz gezdirirken dinledim ve denedim bende işe yaradı fakat sizin için uygun olup olmadığını uygulamadan anlayamazsınız buyuzden karışım için açtığım formun yazısı gibi aynı etkiyi göstermez ise beni idam etmeyin...Yoksa ben ağlarım:KK43:

olur mu öyle şey canım :)))
sen tecrübeni bizimle paylaştıniçok teşekkürler.
işe yarayınca iyi de yaramayınca kötü olur mu hiç?
kişiden kişiye değişir,deneyip yanılmayla öğrenilir bunlar.
sana şimdiden çok teşekkürler canım a.s.a.s.

olur mu öyle şey canım :)))
sen tecrübeni bizimle paylaştıniçok teşekkürler.
işe yarayınca iyi de yaramayınca kötü olur mu hiç?
kişiden kişiye değişir,deneyip yanılmayla öğrenilir bunlar.
sana şimdiden çok teşekkürler canım a.s.a.s.

ay ay ben şimdi çok sevindirik oldum kaydirigubbakcemile2 herkez öle deil ya o bakımdan yane yoksa KK'dakiler öle birşey yapmaz...

eee baska deneyen varmi arkadaslar ? merak ettim..
benimde bu aralar iki kati dökülmeye basladi :KK43: :KK43: :KK43:

öyle bi konu açılmıştı vardı canım istersen ordan bi bak ama ben öyle bişe bilmiyorum eger varsa bende yaparım yani hiç sorun değil nasılsa binbir çeşit maske yapıyoruz..kaydirigubbakcemile3oda eksik kalmasın canım..
tamam canım bakarım, eger sende hatırlarsan tam konu adını yazarsan sevınırım:1hug:

evet bu karışımı bende duymuştum tvde, hatta karışımı veren, ceviz kabuğunu kaynatıp 20 gün boyunca saçınızı yıkayın da demişti.oda saçları güçlendiriyomuş:jeyyar:. duydugumda zaten yapmaya karar vermiştim fakat çam yağı bulamıyorum:1no2: heryerde terebentin esansı var acaba içine çam yağı katmasam da dökülmeye engel olurmu offf yaaamirmirmirmir

X