Aşılama Yapılan aşılama ne kadar sağlıklı oldu?

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

loresimax

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
128
1
Merhaba arkadaşlar,
Daha önce eşimin sperm tahlil sonuçlarını yazmıştım ve kötüydü. Biz yine de aşılamaya karar verdik.
Doktoruma güveniyorum ama bazı sorular kafamı karıştırıyor, aşılama esnasında enjekte edilen spermlerin sadece canlı sperm olup olmadığını sorduğumda "evet" dedi.
Bana aşılama olmadan 15-20 dk önce, eşim, tüp içerisinde spermlerini getirdi. Doktor tüpü alarak 10 dk sonra geldi ve bana aşılama yaptı. Ve özellikle doktor geç kalınmaması gerektiğini belirtti.
Nette sperm yıkama işleminin 1,5-2 saat civarı sürdüğünü okudum. İster istemez içimde şüphe uyandı tabii.
Aşılama yaptıran arkadaşlar, sizin aşılamanız nasıl oldu? Yani sperm 1,5-2 saatlik bir işlem sonucu mu enjekte edildi, yoksa 10-15 dk. sonra mı?

valla canım ben 2 kez aşılama oldum ikisinde de labaratuara verdikten 1 saat sonra alabildik spermleri doktorum da 10 dakikalık mesafede hemen yaptı aşılamayı...

10 dakika içerisinde yıkama işleminin nasıl yapıldığına anlam veremedim doğrusu

canım bu arada yıkama işlemi 1,5 saat sürmüş de olabilir şuan net hatırlamıyorum ama 1 saatten az olmadığı kesin

Ben bir defa aşilama yaptirdim.bizde spermi 2 saate yakin 1 saat 50 dakika sonra aldik.başka hastaneye gittik.10 dakika içinde gitmişizdir.yarim saat içerisinde aşilamanin yapilmasi gerekiyor dediler.ve yarim saat içinde yapildi.benimde kafami kurcalayan şu olmuştu.bize sperm bir tüp içerisinde verildi ve dik tutun sakin eğmeyin.fazla hareket ettirmeyin dedi.ama benim doktorum tüpü yatirdi çevire çevire açti.ben bunu ejektörde sanmiştim dedi.birde tüpü eğdi ve spermi enjektöre çekmeye çalişti 2 saat.

benim esim sabah saat 8 de sperm verdi 11:30 da asilama olucakti yani 3 bucuk saat sonra
ama terslik yakami birakmadi acil bi hasta geldigi icin doktor ameliyata girdi ogleden sonra 3 de asilamam oldu canim
10 dk banada kisa geldi moralini bozma hakkimizda hayirlisi

benim esim sabah saat 8 de sperm verdi 11:30 da asilama olucakti yani 3 bucuk saat sonra
ama terslik yakami birakmadi acil bi hasta geldigi icin doktor ameliyata girdi ogleden sonra 3 de asilamam oldu canim
10 dk banada kisa geldi moralini bozma hakkimizda hayirlisi

10 dakika çok az seninkide çok fazla değilmi.şansin zalmiştir tabi.bize örneği verdikten sonra yarim saat içinde aşilama yapilmasi gerekiyor denmişti.internettende araştirdiğima göre öyle yaziyordu.
Sen şimdi ne yapiyorsun .geçmiş mesajlara baktim ama bulamadim.kaç defa aşilama yaptirdin.şu an ne durumdasin.

X