kaç aylık hamilesiniz hesaplayın :)))

dokuzuncu ayıma girdim allahın izniyle
çok az kaldı çooookkkkk

Kızlar bir sitede okumuştum, ay olarak bilmek istiyorsanız sat tarihinizden sonraki ayları hesaplayın yazıyordu. Örn: 20 eylül satsa 20 ekimde 1 aylık, 20 kasımda 2 aylık oluyormuş.
Ben şuan 28 haftalığım 7. ayımdayım. 7 aylık hamileyim dediğimde 2 ayın kalmış diyorlar, halbuki 3 ayım var daha, çok kafa karıştırıcı bu işler.

yaaa bende bişey sorucam benim sat tarihim 11 ağustos bu hesaplayıcılardan hesaplarsak doğum tarihim 18 mayıs oluyor ama şimdiye kadar 3 doktor değiştirdim üçüde doğum tarihimi 10 mayıs ennnn geç 15 mayıs dediler hem o hesaplayıcıyla doktorun verdiği tarih 8 gün oynadığı için kaçıncı haftada olduğumu bilemiyorum doktoru baz alırsam 34 kendi sat tarihime bakarsakda 35 haftalık hamileyim sonuçta 8 aylıkım ama

bende 28+4 hafdayım demekki 7 aylık hamileyim ya daha çok var doguma bu haftalar nasıl geçicek

bu haftalarla aylar birbirne karışıyor hamile kalmadan önce hamilelere kaç aylık derdim şimdi ise hafta söylüyorum şimdi benimde 24. haftam yani bu durumda 6. aydayız

bence bu hessaplama yanlış doktorlar son adet tarihinin ilk günün baz alıyorlar.hamilelik o tarihte başlıyor zaten ben 20 haftalık yani tam olara 5 aylık hamileyim

bu ne ya bu tablo yanlışş....
son adet günnden itibatren birinci gün sayılıyo topik açıosanz doğru blgilerndrnz rica ederm

her ay 4 hafta değil.

bu yüzden ayların 4er haftadan hesaplamak yanlış hesap oluyor..
zaten bu mantıkla bakarsak olaya hamileliğin 9x4=32 haftada tamamlanması gerekiyor.

ya da 40 / 4 =10 ay hamile olmamız gerekiyor...

konu eskiymis ama, 9.4=36 hafta, bir de 9 ay 10 gun derler ya hamilelik suresi icin o zaman 37-38 hafta da dogum olmasi lazim..ilginc hangisi dogru acaba?

bende şuan 22 hafta 5 günlük hamileyim ben 6cı ayımın içindeyim diye bbiliyorum ben şuna kaç aylık oluyorum arkadaşımlada tartıştım bugün bu konuyu

arkadaşlar benim son adetimin ilk günü 18 nisan. bu güne göre hesaplanıyor normalde. ama ben 31 nisanda doktora gittiğimde yumurtan görünüyor,gebe kalmak istiyorsan önümüdeki 2-3 günü değerlendir demişti. yani 1,2,3 mayıs. e demekki ben bu günlerde hamile kaldım. yumurtlama ve döllenme tarihini bilmemize rağmen yine mi 18 nisan kabul edeceğiz?

7 hafta + 6 günlük hamileyim ben de. Bu hamilelik hesaplaması çok kafamı karıştırıyo :)) 2 aylığa girdik bilee! Hiç kilo almadım, hatta 1 kilo verdim :/ Doktora gittim, beslenmeden kaynaklanıyor dedi :/ Hamilelikten önce balık, yoğurt, et, sebze v.s yiyordum ama artık kokuları bile midemi bulandırıyor :/ Doktorum da; sen yesen de yemesen de bebeğin senden besleniyor, bu yüzden sık ve dengeli beslenmelisin dedi :/ Süt ürünlerini az da olsa yemeye başladım ama balık ve tavuktan nefret ediyorumm :/

hamileliğimiz son adetin ilk gününden itibaren sayılıyor 1 hafta adet 2.hafta yumurtlama o yüzden ilk ay 6 hafta olarak yazıyor 1.sayfada dün uzman tv de de izlediğim doktor bu şekilde anlatıyordu hatta benim adetim dengesiz olduğu için benim yumurtlamam geç oldu bu yüzden son adetim göre bebişim 5 gün geriden geliyor yarın 24.hafta (23+0-23+6) ya başlıcam ama son adetim göre 23+5 çıkıyor hesaplayıcıda.

bu tablo doğru mu ya tecrübeli arkadaşlar bu durumda ben yarın 25.haftaya başlıcam yani 6,5 aylık mı hamile olucam çok kafam karıştı nie haftaya vurduğumuzda tutmuyolar birbirlerini anlamadım ben

benimde 19 ocak sat. 33 haftalık hamileyim.yani 8.ayıma yeni girdim. benim hesaplama yöntemim ise aşağıdaki gibidir.

1
2
3
4
5 1.AY
6
7
8
9 2.AY
10
11
12