dış gebelik hakkında bilgi istiyorum acil yardım

nacide48

05.06.2015
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
764
18
32
arkadaslar dış gebelik hakkında bilgi verirmisiniz bi arkadasım için acil şuan hamile ama dış gebelik hakkında bilgi almak istio:emir_bebek:

Dış gebelikle ilgili ayrıntılı bilgiyi internette bulabilirsiniz...

Dış gebelik geçirmiş biri olarak bilgilerimide paylaşıyım sizinle; Rahime ulaşamayan döllenmiş yumurta tüplerde sıkışıp kalır sıkışmasının sebebi yapışkanlık darlık spiral olabilir yada hiçbiri olmayabilir benimki gbi. Dış gebelik karın içinde veya rahim girişindede olabileceği gibi çoğunlukla tüplerde oluşur. Erken evrede tespit edilirse kemotorapi ilaçlarıyla sonlandırılabilir veya laparoskopik ameliyat yapılabilir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, acele yazmaya çalıştım . Sormak istediğin şeylere cevap verebilirim

neyi merak ediyor doktoru yönlendirir zaten onu dış gebelik olduğu kesinmi eğer öyle ise önce kemoterapi ilacı var metodrax dı adı sanırım onunla tedaviye başlması lazım drun.gerçi haftasına göre acil ameliyatada alabilir ama erken gebelikse ilaçla sonlandırılabiliyo.deilse laparoskopiyle alıyolar bende öyle oldu.geçmiş olsun

bendeki belirtiler çikolata rengi akıntı ve dış gebeliğin olduğu tarafta yani sol kasığımdan alçama ve diz kapağımda batma oluyordu ince ince

kıslar bende yaklasık 7 haftalık hamişim.sat 18 agustos.dr a 22 agustosta gıtmıştım keseyı goremedık dr kan idrar testı ıstedı yaptırdım gayet normal gec dollenme olmus olabılır dedı.20 gun sonraya gun verdı.ne takıp istedi,ne de baska bişi.bhcg sonucumda 2333,33 yazıo.arastırdııma gore 1500 olunca kese gozukuıomus.benım bu sonuc 1500 un ustunde değilmi kızlar?oleyse dr neden bana normal dedı anlayamadım.bu pzrtesı gene gıtcem ama meraktan catlıcam.dış gebelık mol gebelıınden falan supelenıorm.noluur fıkırlerınızı soyleyın olurmu lutfen.......ayrıca dış gebelık nezaman bellı oluo?benım ne lekelenmeme nede kanamam var kızlar ya....nolur cvp verinnn:KK43:(((

dış gebelikte beta hcg değeri 2000 olmasına rağmen kese görünmez
rahim içi gebelikte bhcg 48 saatte bir 2 ye katlar dış gebelikte katlamaz
genelde kahverengi kanama mutlaka vardır
tek taraflı kasık ağrısı vardır
rahim içi küretaj yapılabilir genelde aries stella reaksiyonu görülür
erken dönemde metheteroxate denilen ilaç 1 doz uygulanır yada kendisi atabilir
ben geçirmedim ama hastalardan edindiğim tecrübeler buunlar inşallah dış gebelik değildir arkadaşım

dış gebelikte beta hcg değeri 2000 olmasına rağmen kese görünmez
rahim içi gebelikte bhcg 48 saatte bir 2 ye katlar dış gebelikte katlamaz
genelde kahverengi kanama mutlaka vardır
tek taraflı kasık ağrısı vardır
rahim içi küretaj yapılabilir genelde aries stella reaksiyonu görülür
erken dönemde metheteroxate denilen ilaç 1 doz uygulanır yada kendisi atabilir
ben geçirmedim ama hastalardan edindiğim tecrübeler buunlar inşallah dış gebelik değildir arkadaşım

canim benim duzeltmek istedigim bir konu var. bende deger hep cok guzel katladi. 2-2.5 kat artti hep. ama dis gebelikmis. tupumu aldilar. 489-1150- 4 gun sonra da 6000 kusur olmustu. hersey 1 hafta icinde oldu bitti.

canim yanlis bilmiyorsak 1500 lerde gorunmesi lazim kesenin. sen istersen baska bir doktora daha git. yani icin rahat eder.

doktorunun biraz daha onem vermesi gerekirdi diye dusunuyorum. umarim keseyi de bebsi de gorursuin.

canim dis gebelik gercekten cogunlukla kahverengi akinti ile kendini belli ediyor. cogu zaman agrilar yasanmiyor bile.

kıslar cok sagolun,benım de iyice kafam karıstı valla.su ana kadar ne kahverengı lekeler nede agrım oldu.bı belırtı falan da yok.bhcg degerim,kafamı karıstırıo ama.sagolun yorumlarınız için.benım bhcg 2000 ın ustu dimi,yanlış anlamadım yani:KK43:hayırlısı ne diyeyim.persembe gıdıcem dr.a esım o zaman musait bakalım artık.nasip.

kizlar ben de yilbasinda 7 haftalikken dis gebelik gecirmistim.kac kere dr a gittik ama kalp atisini duyamadik,sonra kanamam basladi...kurtaj oldum...zaten ben kalp atisini duymayinca kötü birsey oldugunu anlamistim.

canim benim duzeltmek istedigim bir konu var. Bende deger hep cok guzel katladi. 2-2.5 kat artti hep. Ama dis gebelikmis. Tupumu aldilar. 489-1150- 4 gun sonra da 6000 kusur olmustu. Hersey 1 hafta icinde oldu bitti.

Canim yanlis bilmiyorsak 1500 lerde gorunmesi lazim kesenin. Sen istersen baska bir doktora daha git. Yani icin rahat eder.

Doktorunun biraz daha onem vermesi gerekirdi diye dusunuyorum. Umarim keseyi de bebsi de gorursuin.

merhabalar,
ayni şeyleri bende yaşadim. 4 ay önce diş gebelik geçirdim. Sağ tüpümü aldilar benim de , ve şuan hamile kalmayi dört gözle bekliyorum. Ama bu ayda olmadi maalesef. Bugün regl oldum.

bende dış gebelik geçirdim tam 10 ay oldu tüpün biri gitti hala tık yok 10 aydır hayırlısı.

bende dış gebelik geçirdim tam 10 ay oldu tüpün biri gitti hala tık yok 10 aydır hayırlısı.

İİ geceler bende dış gebelik geçirdim malesef. 5 ay bitecek.Senin 10 ay oldu demek.İlk miydi canım. Allah hepimize güç versin.:1no2:

bende geçen sene aralık ayında dış gebelik ameliyatı geçirdim laporoskopi yöntemiyle tüpüm alınmadı fakat dış gebelik geçirdiğim tüpüm tıkalı benimde ilk bebeğimdi ve hala tık yok bendede bakalım klomenle tedaviye başladık rabbim hepimize herşeyin hayırlısını versin ve bir daha yaşatmasın....

ARKADASLAR <dis gebelikte DOKTOR COK ÖNEMLI
kizlar bende nisan ayinda dis gebelikten laparoskopik yöntem ile ameliyat oldum. ilk basta horman degerleri kendi kendine düsmeye baslamisti. doktorlar vücut kendisi atiyor müdehaleye gerek kalmayabilir dediler. ama bir hafta sonrasinda siddetli bir karin agrisi ile tekrar kontrole gittim. gittigim hastane münihte üniversiteye bagli kadin klinigi. kan degerleri tekrardan firlamisti, ultrasonla yapilan kontrollerlede ic kanama baslandigi görüldü. bas hekimle yapilan kontrol sonucunda yarim saat icinde ameliyata alindim.
dis gebelikte erken teshis ve doktor cok önemli arkadaslar. benim doktorlarim bu konuda tecrübeliydiler ve sansliydim. yumurtaligimi almadilar. laparoskopik te dis gebeligi iterek rahimden aldilar. yani tecrübe gercekten önemli. baska doktorda olsaydim belki suan tek yumurtaligim olmayacakti.
baska bir arkadasimda da farkli doktorlar cok erken oldugu icin ultrasonda bebegi göremedikleri icin dis gebelik diyip kizcagizi ameliyat etmek istediler. ama arkadasim bir kac gün daha bekleyip kendi asil doktoruna gitti. ve mutlu son normal bir hamilelikti. suanda kizi 8 aylik nurtopu gibi.
bizde artik tekrardan denemelere basladik. Allah inda yardimiyla bu sefer insallah normal bir hamilelik geciririm.
Allah herkese nasip etsin insallah

yukarida bir yeri yanlis yazmisim. tek yumurtaligim olacakti yerine " baska doktorda olsaydim belki suan tek yumurtaligim olmayacakti"
yanlis anlasilmasin. cok sükür ikiside yerinde duruyor doktorlarim sayesin de

X